Reklama
reklama

Tisíc roušek putuje od dobrovolných hasičů k seniorům

Celý tisíc bavlněných roušek putuje od dobrovolných hasičů převáženě klientům i personálu pečovatelských domů. Roušky věnovala společnost GasNet, s.r.o., která je dlouholetým generálním partnerem ankety Dobrovolní hasiči roku.
Předání roušek v SDH Kuřim

Dobrovolní hasiči jsou významnou součástí  integrovaného záchranného systému a pomáhají tak v boji s nákazou koronaviru. Významně se tak zapojují do preventivních opatřeních, ale také do distribuce ochranných pomůcek, dezinfekcí, nákupy potřebným apod. Díky jejich místní příslušnosti proto vědí, kde tyto ochranné roušky nejvíce chybí a předají nejvíce potřebným.

Celkem tisíc roušek putuje od spolku Svatý Florián-Dobrovolní hasiči roku do SDH Kuřim, HZS Olomouckého kraje, kteří je využijí pro osobní ochranu při poskytování jejich pomoci a dalším potřebným. „Naše společnost dobrovolným hasičům dlouhodobě přispívá na jejich vybavování novou hasičskou technikou a oceňuje je za jejich práci. Po dohodě se společností Prabos, dodavatelem roušek, jsme se rozhodli věnovat jim každou čtvrtou bavlněnou roušku, kterou se nám podařilo zajistili pro naše pracovníky zajišťující nepřetržitý a bezpečný provoz plynových sítí. Velmi nás však těší jejich rozhodnutí věnovat je potřebným ve spolupráci s profesionálními kolegy, kteří vědí, kde jsou aktuálně zapotřebí,“ říká Pavel Káčer, jednatel společnosti GasNet, s.r.o.

Pět set bavlněných roušek přenechali dobrovolní hasiči Domovu ve Věži na Havlíčkobrodsku, jehož zaměstnanci se dobrovolně rozhodli pro izolaci, aby ochránili klienty, a roušky tak určitě využijí. Zbývající část je připravena k předání do Domova pokojeného stáří na Kamenné v Brně. „Sbory i jednotky dobrovolných hasičů si ochranné prostředky dle nařízení vlády zajistili v počátku převážně svépomocí a zapojili se i do pomoci ve svém okolí. Tyto roušky od společnosti GasNet, za které moc děkujeme, jsme se s kolegy z Moravské hasičské jednoty a České hasičské jednoty proto rozhodli věnovat dál těm co je aktuálně potřebují,“ říká Jan Slámečka, starosta Sdružení hasičů, Čech, Moravy a Slezska. V celé České republice je přes osm tisíc jednotek a obdobný počet sborů a hasičských sborů dobrovolných hasičů, které sdružují přes 360 tisíc členů.

TZ

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nejméně tři týdny nebude fungovat specifický brněnský orloj na náměstí Svobody. V centru města stojí již 10 let, nyní jej čeká neodkladná repase. Skleněnky, které ze stroje pravidelně padají v 11...
10.07.2020 - 08:24
Pro všechny příznivce letních slavností s koncerty a pivními značkami z portfolia společnosti HEINEKEN nemáme dobrou zprávu. Den otevřených dveří v pivovaru Velké Březno (28. 8.), Den Starobrna (5. 9...
09.07.2020 - 19:44
Seznámit se s tradičními řemesly a se světem našich prababiček a pradědečků umožní malým i velkým návštěvníkům celodenní program s názvem Příběh o železe a dřevu. Ten otevře druhou červencovou sobotu...
09.07.2020 - 16:10
Společnost SAKO Brno ve spolupráci s brněnskou Mendelovou univerzitou a se společností Green Solution loni v červnu spustila výzkumný projekt sledující potravinový odpad v černých popelnicích.
09.07.2020 - 10:27
Podle sumáře kvality ovzduší v České republice za loňský rok obsadila nelichotivé druhé místo Zvonařka. Podle hydrometeorologů je viník zhoršení jasný. Stavební práce. Nyní Brno plánuje, jak kvalitu...
09.07.2020 - 08:53
O tom, že krást během nouzového stavu se nevyplácí, se přesvědčil pětadvacetiletý muž. Ten v Brně odcizil pět kousků pečiva.
08.07.2020 - 13:53
Komentáře