Reklama
reklama

Tesco na Dornychu má nového majitele

Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici Dornych. Od britského maloobchodního řetězce jej koupila investiční skupina Crestyl.

Skupina Crestyl působí na českém realitním trhu již dvacet let a soustředí se i na budování obchodních center ve středu měst. V současné době sama vlastní a provozuje své projekty Central v Kladně a Jablonci nad Nisou, revitalizuje například i blok budov Savarin v sousedství pražského Václavského náměstí. Koncem letních prázdnin přidala do svého portfolia i brněnský obchodní dům. „Naše aktivity v oblasti komerčních projektů stále rozvíjíme a vstup do moravské metropole je pro nás strategickým rozhodnutím,“ uvedl Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl.

Investor plánuje zkvalitnit podmínky pro zákazníky, soustředit se chce i na bezprostřední okolí domu. „Naším nejbližším cílem je zlepšit celkové prostředí budovy obchodního domu, přilákat do něj další nájemce a oživit jej tak novými obchody. Další plány pak vzejdou z diskuze se zástupci města. K výši kupní ceny se prozatím nemůžeme vyjadřovat,“ dodal Omar Koleilat. Stavba, která v blízkosti hlavního nádraží vznikla v polovině 80. let, již dlouho chátrá a její přestavba a rozšíření byly v plánu již několik let. V roce 2011 projekt revitalizace posvětilo i město, kvůli vysokým nákladům však k realizaci nikdy nedošlo a bývalý majitel budovu naopak nabídl k prodeji. Nejedná se přitom o jediný případ, obdobně skončil letos i obchodní dům v Plzni. Tam Tesco v říjnu končí úplně, v Brně zůstane i nadále jako nájemce.

Zlepšení vzhledu nejen obchodního domu, ale i okolního prostředí si přejí i Brňané. „Doufám, že se situace a celkově vzhled tady zlepší. Často sem chodím nakupovat potraviny, protože mám Tesco po cestě z práce, ale jen proto, že je to nejrychlejší možnost. Jinak se tady dobře necítím, vše je staré, špinavé, prostor před obchodem je zanedbaný. Rozhodně si tady nepřijdu jako v centru velkoměsta, spíš jako někde na periferii. Snad to tu tedy bude vypadat lépe, zatím je to ostuda,“ doufá Hana Bělicová z Brna.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ke sporu dvou pejskařů v restauraci v centru města zamířili včera večer strážníci.
24.05.2018 - 20:16
Zbavit se nepotřebných věcí, výhodně nakoupit a nebo si užít příjemný den s programem pro celou rodinu. To vše nabízí židenický Sousedský blešák, který mohou lidé navštívit v sobotu 26. května od 14...
24.05.2018 - 14:10
Každý z nás si bezesporu přeje cítit se ve své domácnosti příjemně a komfortně. A jedním ze zásadních činitelů, kteří mají na naše dojmy vliv, je interiér a především podlaha.
24.05.2018 - 08:46
Trávník na zahradě, pod nohama, je klasika. Co ale kdybyste měli zeleň přímo nad hlavou? Nebojte se, nejedná se o podzemní kryt nebo zemljanku, nýbrž o viladům s unikátně řešenými střechami.
24.05.2018 - 07:28
Nejste spokojeni s kvalitou vody ve vaší domácnosti? Nechutná vám? Kupujete pravidelně balenou vodu a nebaví vás se s ní neustále nosit? Řešení je jednoduché. Dejte zelenou moderní technologii a...
23.05.2018 - 11:33
Náraz do střechy auta znejistil v pondělí v noci řidiče jedoucího po Hradecké ulici.
23.05.2018 - 07:38
Komentáře