Reklama
reklama

Tesco na Dornychu má nového majitele

Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici Dornych. Od britského maloobchodního řetězce jej koupila investiční skupina Crestyl.

Skupina Crestyl působí na českém realitním trhu již dvacet let a soustředí se i na budování obchodních center ve středu měst. V současné době sama vlastní a provozuje své projekty Central v Kladně a Jablonci nad Nisou, revitalizuje například i blok budov Savarin v sousedství pražského Václavského náměstí. Koncem letních prázdnin přidala do svého portfolia i brněnský obchodní dům. „Naše aktivity v oblasti komerčních projektů stále rozvíjíme a vstup do moravské metropole je pro nás strategickým rozhodnutím,“ uvedl Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl.

Investor plánuje zkvalitnit podmínky pro zákazníky, soustředit se chce i na bezprostřední okolí domu. „Naším nejbližším cílem je zlepšit celkové prostředí budovy obchodního domu, přilákat do něj další nájemce a oživit jej tak novými obchody. Další plány pak vzejdou z diskuze se zástupci města. K výši kupní ceny se prozatím nemůžeme vyjadřovat,“ dodal Omar Koleilat. Stavba, která v blízkosti hlavního nádraží vznikla v polovině 80. let, již dlouho chátrá a její přestavba a rozšíření byly v plánu již několik let. V roce 2011 projekt revitalizace posvětilo i město, kvůli vysokým nákladům však k realizaci nikdy nedošlo a bývalý majitel budovu naopak nabídl k prodeji. Nejedná se přitom o jediný případ, obdobně skončil letos i obchodní dům v Plzni. Tam Tesco v říjnu končí úplně, v Brně zůstane i nadále jako nájemce.

Zlepšení vzhledu nejen obchodního domu, ale i okolního prostředí si přejí i Brňané. „Doufám, že se situace a celkově vzhled tady zlepší. Často sem chodím nakupovat potraviny, protože mám Tesco po cestě z práce, ale jen proto, že je to nejrychlejší možnost. Jinak se tady dobře necítím, vše je staré, špinavé, prostor před obchodem je zanedbaný. Rozhodně si tady nepřijdu jako v centru velkoměsta, spíš jako někde na periferii. Snad to tu tedy bude vypadat lépe, zatím je to ostuda,“ doufá Hana Bělicová z Brna.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře