Reklama
reklama

Tesco na Dornychu má nového majitele

Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici Dornych. Od britského maloobchodního řetězce jej koupila investiční skupina Crestyl.

Skupina Crestyl působí na českém realitním trhu již dvacet let a soustředí se i na budování obchodních center ve středu měst. V současné době sama vlastní a provozuje své projekty Central v Kladně a Jablonci nad Nisou, revitalizuje například i blok budov Savarin v sousedství pražského Václavského náměstí. Koncem letních prázdnin přidala do svého portfolia i brněnský obchodní dům. „Naše aktivity v oblasti komerčních projektů stále rozvíjíme a vstup do moravské metropole je pro nás strategickým rozhodnutím,“ uvedl Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl.

Investor plánuje zkvalitnit podmínky pro zákazníky, soustředit se chce i na bezprostřední okolí domu. „Naším nejbližším cílem je zlepšit celkové prostředí budovy obchodního domu, přilákat do něj další nájemce a oživit jej tak novými obchody. Další plány pak vzejdou z diskuze se zástupci města. K výši kupní ceny se prozatím nemůžeme vyjadřovat,“ dodal Omar Koleilat. Stavba, která v blízkosti hlavního nádraží vznikla v polovině 80. let, již dlouho chátrá a její přestavba a rozšíření byly v plánu již několik let. V roce 2011 projekt revitalizace posvětilo i město, kvůli vysokým nákladům však k realizaci nikdy nedošlo a bývalý majitel budovu naopak nabídl k prodeji. Nejedná se přitom o jediný případ, obdobně skončil letos i obchodní dům v Plzni. Tam Tesco v říjnu končí úplně, v Brně zůstane i nadále jako nájemce.

Zlepšení vzhledu nejen obchodního domu, ale i okolního prostředí si přejí i Brňané. „Doufám, že se situace a celkově vzhled tady zlepší. Často sem chodím nakupovat potraviny, protože mám Tesco po cestě z práce, ale jen proto, že je to nejrychlejší možnost. Jinak se tady dobře necítím, vše je staré, špinavé, prostor před obchodem je zanedbaný. Rozhodně si tady nepřijdu jako v centru velkoměsta, spíš jako někde na periferii. Snad to tu tedy bude vypadat lépe, zatím je to ostuda,“ doufá Hana Bělicová z Brna.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře