Reklama
reklama

Tesco na Dornychu má nového majitele

Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici Dornych. Od britského maloobchodního řetězce jej koupila investiční skupina Crestyl.

Skupina Crestyl působí na českém realitním trhu již dvacet let a soustředí se i na budování obchodních center ve středu měst. V současné době sama vlastní a provozuje své projekty Central v Kladně a Jablonci nad Nisou, revitalizuje například i blok budov Savarin v sousedství pražského Václavského náměstí. Koncem letních prázdnin přidala do svého portfolia i brněnský obchodní dům. „Naše aktivity v oblasti komerčních projektů stále rozvíjíme a vstup do moravské metropole je pro nás strategickým rozhodnutím,“ uvedl Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl.

Investor plánuje zkvalitnit podmínky pro zákazníky, soustředit se chce i na bezprostřední okolí domu. „Naším nejbližším cílem je zlepšit celkové prostředí budovy obchodního domu, přilákat do něj další nájemce a oživit jej tak novými obchody. Další plány pak vzejdou z diskuze se zástupci města. K výši kupní ceny se prozatím nemůžeme vyjadřovat,“ dodal Omar Koleilat. Stavba, která v blízkosti hlavního nádraží vznikla v polovině 80. let, již dlouho chátrá a její přestavba a rozšíření byly v plánu již několik let. V roce 2011 projekt revitalizace posvětilo i město, kvůli vysokým nákladům však k realizaci nikdy nedošlo a bývalý majitel budovu naopak nabídl k prodeji. Nejedná se přitom o jediný případ, obdobně skončil letos i obchodní dům v Plzni. Tam Tesco v říjnu končí úplně, v Brně zůstane i nadále jako nájemce.

Zlepšení vzhledu nejen obchodního domu, ale i okolního prostředí si přejí i Brňané. „Doufám, že se situace a celkově vzhled tady zlepší. Často sem chodím nakupovat potraviny, protože mám Tesco po cestě z práce, ale jen proto, že je to nejrychlejší možnost. Jinak se tady dobře necítím, vše je staré, špinavé, prostor před obchodem je zanedbaný. Rozhodně si tady nepřijdu jako v centru velkoměsta, spíš jako někde na periferii. Snad to tu tedy bude vypadat lépe, zatím je to ostuda,“ doufá Hana Bělicová z Brna.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ilustrační foto
Policisté cizinecké policie zkontrolovali v Brně 1162 lidí. Při akci, která proběhla ve středu a ve čtvrtek, se zaměřili při kontrole na cizince a oprávněnost pobytu a pátrání po osobách a věcech....
20.10.2017 - 16:07
Ulice Kotlářská je od dnešních brzkých ranních hodin mezi křižovatkami s ulicemi Bayerova a Tučkova uzavřena pro veškerou individuální dopravu.
20.10.2017 - 14:37
Ilustrační foto
Speciálně uzpůsobený člun k záchraně tonoucích lidí má výrazně pomoci v práci záchranným brněnským složkám. Plavidlo zajišťuje vysokou stabilitu nejen během plavby, ale zejména při nakládání...
20.10.2017 - 07:15
Adventní trhy na Zelném trhu
Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
19.10.2017 - 17:50
Nevidomí, ale hlavně jejich vodicí psi, budou mít v brněnských tramvajích více prostoru. Nově mohou ve vybraných vozech nastupovat i druhými dveřmi. Na změně spolupracoval Dopravní podnik města Brna...
19.10.2017 - 15:22
Ztráta sluchu, psychické onemocnění nebo třeba horší zrak. I přes tyto překážky mohou studenti brněnské techniky navštěvovat vysokou školu a užívat si studentská léta jako ostatní spolužáci. Už deset...
19.10.2017 - 07:55
Komentáře