Reklama
reklama

Teplé počasí způsobuje požáry lesů na jižní Moravě

Slunečné teplé počasí s sebou přineslo také navýšení počtu požárů porostů. Jihomoravští hasiči jich včera jen do 19. hodiny zaznamenali celkem sedm. K hašení jednoho z požárů na Blanensku museli hasiči použít také vrtulník.
Požár nedaleko Bukovinky Foto: HZS JMK

"Nejčastěji jsme zasahovali na Znojemsku. Největší požár ale zaměstnal jednotky odpoledne na Blanensku, kde hořel lesní porost v kopcovitém terénu nedaleko Bukovinky," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a do akce vyjelo jedenáct hasičských jednotek a z Brna musel vzlétnout také vrtulník s hasícím bambivakem.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu po necelých dvou hodinách. "Škoda i příčina tohoto požáru zůstávají v šetření," dodal Mikoška.

Zdroj: HZS JMK

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
04.06.2020 - 14:29
Opravy kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení i zastávek městské hromadné dopravy. To vše čeká frekventovanou Lesnickou ulici v Černých Polích.
04.06.2020 - 07:44
Výherci čtenářské soutěže zavítali s magazínem Centrum news na premiéru představení Legenda do Cirkusu Humberto. Ta se odehrála v brněnském Komárově na Hněvkovského ulici.
03.06.2020 - 18:11
Na velmi nezvyklou situaci upozornil včera v podvečer městskou policii muž procházející přes prostranství před Janáčkovým divadlem. U světelné kašny tam seděli muž se ženou a ve vodě oplachovali...
03.06.2020 - 15:33
Zcela nový pohled na okolí vlakového nádraží se Brňanům naskytne zřejmě již za dva roky. Podle plánů skupiny Crestyl půjde k zemi obchodní dům na Dornychu v roce 2022 a následně se tu začne stavět....
03.06.2020 - 08:17
Dlouhodobý nedostatek míst v mateřinkách a stále rostoucí počet obyvatel Bystrce. Právě z těchto důvodů připravují brněnští radní výstavbu mateřské školky při ulici Nad Dědinou. Projektovat ji bude...
02.06.2020 - 16:35
Komentáře