Reklama
reklama

Teplé počasí způsobuje požáry lesů na jižní Moravě

Slunečné teplé počasí s sebou přineslo také navýšení počtu požárů porostů. Jihomoravští hasiči jich včera jen do 19. hodiny zaznamenali celkem sedm. K hašení jednoho z požárů na Blanensku museli hasiči použít také vrtulník.
Požár nedaleko Bukovinky Foto: HZS JMK

"Nejčastěji jsme zasahovali na Znojemsku. Největší požár ale zaměstnal jednotky odpoledne na Blanensku, kde hořel lesní porost v kopcovitém terénu nedaleko Bukovinky," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a do akce vyjelo jedenáct hasičských jednotek a z Brna musel vzlétnout také vrtulník s hasícím bambivakem.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu po necelých dvou hodinách. "Škoda i příčina tohoto požáru zůstávají v šetření," dodal Mikoška.

Zdroj: HZS JMK

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Průměrná cena za metr čtvereční bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 tisíc korun. Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci našetřit průměrně 4,86 milionu korun, stoupají...
21.07.2019 - 18:46
Ovlivněte výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR.
21.07.2019 - 17:18
Multifunkční hala v novém Foto: STAREZ – SPORT, a. s.
DRFG Aréna prošla přes léto rozsáhlou modernizací. Kvůli bezpečnosti hráčů byly nainstalovány nové mantinely včetně plexiskel, střídaček, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena...
19.07.2019 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
18.07.2019 - 12:02
Komentáře