Reklama
reklama

Tématem dětského dne v Technickém muzeu bude první pomoc a zdravotnická technika

Dětský den v Technickém muzeu v Brně se uskuteční v sobotu 15. června. Téma letošního ročníku již tradiční akce, je „Aby první pomoc nebyla poslední.“
Dětský den Foto: TMB

Třetí červnovou sobotu Technické muzeum v Brně už několik let ožívá programem pro děti. V letošním ročníku si připravilo dětský den na téma první pomoci a zdravotnické techniky. Děti si na zábavně-naučných stanovištích budou moci vyzkoušet, jak se vyráběly léky, jaké to je být lékařem, hravou formou se naučí poskytnout první pomoc a přivolat záchranné složky.

Procvičí si také znalosti o lidském těle a naučí se poznávat léčivé bylinky. Jednotlivá stanoviště jsou pojata zábavnou formou a jsou přizpůsobena různým věkovým kategoriím. Během celého dne mají možnost sbírat razítka, která si pak při odchodu vymění za drobné odměny.

Na akci budou přítomní hasiči i záchranáři, kteří seznámí návštěvníky se zásadami první pomoci a ukážou jim vybavení vozů záchranného systému. Moderní vybavení sanitek budou moci návštěvníci porovnat se starými vozy ze sbírek Technického muzea v Brně.

Svoje brány dětem muzeum otevře v 10.00 a akce potrvá do 18.00. Děti do 15 let mají na akci vstup zdarma. Během dne bude také možnost prohlédnout si současné výstavy a expozice.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Včerejší střet řidiče s vlakem na železničním přejezdu měl opět fatální následky.
24.05.2020 - 19:54
Kavárna přímo v parku na Moravském náměstí, nová kašna na Dominikánském náměstí nebo socha Gregora Johanna Mendela na náměstí nesoucí jeho jméno? Ani jeden z těchto prvků zatím Brňané na zmíněných...
24.05.2020 - 13:47
Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.
24.05.2020 - 07:20
Komentáře