Reklama
reklama

Tématem dětského dne v Technickém muzeu bude první pomoc a zdravotnická technika

Dětský den v Technickém muzeu v Brně se uskuteční v sobotu 15. června. Téma letošního ročníku již tradiční akce, je „Aby první pomoc nebyla poslední.“
Dětský den Foto: TMB

Třetí červnovou sobotu Technické muzeum v Brně už několik let ožívá programem pro děti. V letošním ročníku si připravilo dětský den na téma první pomoci a zdravotnické techniky. Děti si na zábavně-naučných stanovištích budou moci vyzkoušet, jak se vyráběly léky, jaké to je být lékařem, hravou formou se naučí poskytnout první pomoc a přivolat záchranné složky.

Procvičí si také znalosti o lidském těle a naučí se poznávat léčivé bylinky. Jednotlivá stanoviště jsou pojata zábavnou formou a jsou přizpůsobena různým věkovým kategoriím. Během celého dne mají možnost sbírat razítka, která si pak při odchodu vymění za drobné odměny.

Na akci budou přítomní hasiči i záchranáři, kteří seznámí návštěvníky se zásadami první pomoci a ukážou jim vybavení vozů záchranného systému. Moderní vybavení sanitek budou moci návštěvníci porovnat se starými vozy ze sbírek Technického muzea v Brně.

Svoje brány dětem muzeum otevře v 10.00 a akce potrvá do 18.00. Děti do 15 let mají na akci vstup zdarma. Během dne bude také možnost prohlédnout si současné výstavy a expozice.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Další z brněnských škol se dočká modernizace – tentokrát je řeč o základní škole Otevřená v Žebětíně. Vznikne zde nový pavilon a stavaři zároveň upraví současnou budovu školy. V případě, že...
16.10.2019 - 18:59
AC/DC, Led Zeppelin, Lynyrd Snynyrd, ZZ Top. Revivaly legend světového rocku zavítají do Brna. Osmnáctý Večer legend se uskuteční v pátek 15. litopadu 2019 tradičně v brněnském Semilasse.
16.10.2019 - 16:00
Fontána se dnes rozsvítí na růžovo Foto: MMB
Každá tisící žena v Česku ročně onemocní rakovinou prsu. To je neúprosná statistika tohoto zhoubného onemocnění. S osvětou a prevencí pomáhá již léta organizace Mamma HELP, která pořádá kampaň Říjen...
16.10.2019 - 12:53
Ukradené šperky Foto: PČR JMK
Zatím neznámý pachatel se za pravého poledne vloupal do rodinného domu v Tuřanech. Rozbil okno a ukradl rodinné šperky. Způsobil škodu za 54 tisíc korun.
16.10.2019 - 06:00
Areál dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se ve dnech 16. a 17. října stane dějištěm Národních dnů prevence.
15.10.2019 - 20:00
Jihomoravský kraj bude mít své zástupce na dětské zimní olympiádě. Ta se uskuteční v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. O účasti včera rozhodla krajská rada.
15.10.2019 - 15:38
Komentáře