Reklama
reklama

Těhotná řidička bourala pod vlivem alkoholu

Třicetiletá řidička v pokročilém stadiu těhotenství bourala se svým vozem mezi Hodonínem a obcí Rohatec. Strážníkům uvedla jako příčinu uhýbání zvěři. K jejich překvapení však následná dechová zkouška prokázala přítomnost alkoholu.

V pátek večer jela třicetiletá řidička v pokročilém stádiu těhotenství s osobním vozidlem Opel z Hodonína směrem na Rohatec. Při projíždění mírné zatáčky před obcí Rohatec se zalekla zvěře, která jí měla přeběhnout přes vozovku. Žena strhla řízení vpravo mimo komunikaci, kde narazila do reklamní tabule. Krátce po havárii místem projížděla hlídka hodonínských policistů, která těhotné řidičce poskytla první pomoc.

Při poskytování této pomoci došlo také k běžné praxi policistů v těchto situacích – k provedení dechové zkoušky. Ta, k překvapení zasahujících policistů, vykázala hodnotu 1,5 promile alkoholu. Řidička byla poté odvezena s lehkým zraněním sanitkou na vyšetření do nemocnice. Policisté zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky a opilé řidičce zadrželi řidičský průkaz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře