Reklama
reklama

Světoznámé klaunské duo The Umbilical Brothers uvede svou „best of“ show v Divadle Bolka Polívky

Australské duo The Umbilical Brothers (David Collins a Shane Dundas) mistrovsky kombinuje pantomimu s dialogem, loutkami, groteskami či stand-upy a jejich strhující vystoupení řadu let baví diváky po celém světě.

Brněnské publikum má jedinečnou příležitost vidět naživo dvojici australských komiků, kteří již v úterý 12. září v 19 hodin uvedou v Divadle Bolka Polívky svou show To nejlepší z nejhoršího z nejlepšího z The Umbilical Brothers. „To, co děláme, se těžko vysvětluje, protože to nikam dobře nepasuje.  Když není vyhnutí, popisuji to jako ´standup slapstick´, protože uplatňujeme principy standup komedie na grotesku a komediální divadlo.  Ve skutečnosti ale žádné hranice nevidíme, naše představení je směsice různých stylů,“ říká Shane Dundas.

David Collins a Shane Dundas společně vystupovali v sedmatřiceti různých zemích. Mimo jiné po celý rok uváděli na Broadwayi svoji debutovou divadelní show Thwak!, která jim získala nominaci na cenu New York Drama Desk. Hráli také před britskou královnou, v Austrálii obdrželi cenu Helpann Award (australská obdoba Cen Tony, které jsou v USA považovány za nejvyšší ocenění v divadelní oblasti) za komediální vystoupení roku. Časopis Entertainment Weekly je zařadil do žebříčku „100 nejkreativnějších lidí v zábavním průmyslu“.

Show je v anglickém jazyce, ale z jazykové bariéry není třeba mít obavy, protože mluveného slova je v představení minimum.  Vstupenky na To nejlepší z nejhoršího z nejlepšího z The Umbilical Brothers se pohybují v cenách od pěti set do devíti set korun a jsou v prodeji v pokladně Divadla Bolka Polívky nebo na webových stránkách divadla.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Komentáře