Reklama
reklama

Světoznámé klaunské duo The Umbilical Brothers uvede svou „best of“ show v Divadle Bolka Polívky

Australské duo The Umbilical Brothers (David Collins a Shane Dundas) mistrovsky kombinuje pantomimu s dialogem, loutkami, groteskami či stand-upy a jejich strhující vystoupení řadu let baví diváky po celém světě.

Brněnské publikum má jedinečnou příležitost vidět naživo dvojici australských komiků, kteří již v úterý 12. září v 19 hodin uvedou v Divadle Bolka Polívky svou show To nejlepší z nejhoršího z nejlepšího z The Umbilical Brothers. „To, co děláme, se těžko vysvětluje, protože to nikam dobře nepasuje.  Když není vyhnutí, popisuji to jako ´standup slapstick´, protože uplatňujeme principy standup komedie na grotesku a komediální divadlo.  Ve skutečnosti ale žádné hranice nevidíme, naše představení je směsice různých stylů,“ říká Shane Dundas.

David Collins a Shane Dundas společně vystupovali v sedmatřiceti různých zemích. Mimo jiné po celý rok uváděli na Broadwayi svoji debutovou divadelní show Thwak!, která jim získala nominaci na cenu New York Drama Desk. Hráli také před britskou královnou, v Austrálii obdrželi cenu Helpann Award (australská obdoba Cen Tony, které jsou v USA považovány za nejvyšší ocenění v divadelní oblasti) za komediální vystoupení roku. Časopis Entertainment Weekly je zařadil do žebříčku „100 nejkreativnějších lidí v zábavním průmyslu“.

Show je v anglickém jazyce, ale z jazykové bariéry není třeba mít obavy, protože mluveného slova je v představení minimum.  Vstupenky na To nejlepší z nejhoršího z nejlepšího z The Umbilical Brothers se pohybují v cenách od pěti set do devíti set korun a jsou v prodeji v pokladně Divadla Bolka Polívky nebo na webových stránkách divadla.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velice svérázně si představoval podnikání třiapadesátiletý muž ve svém obchodě.
20.11.2017 - 15:36
Vánoční trhy začnou v pátek
Jako každý rok, brněnské Vánoce odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody. To se letos bude konat v pátek 24. listopadu v 17 hodin.
20.11.2017 - 08:00
V noci na neděli spěchali strážníci do Židenic, aby prověřili oznámení o údajném napadení na zastávce hromadné dopravy.
19.11.2017 - 19:13
Konstrukční i programovací schopnosti středoškoláků prověří oblíbená soutěž Merkur perFEKT Challenge. Mladí studenti téměř ze všech koutů republiky se utkají v úterý 21. listopadu 2017 v montování...
19.11.2017 - 15:00
Rozhodli jste se investovat finanční prostředky a pořídit si byt či dům a následně jej dále pronajímat? Nebo již s pronájmem nemovitosti zkušenosti máte? Pak jistě víte, že právě v případě pronájmu...
19.11.2017 - 08:33
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Komentáře