Reklama
reklama

Světoznámé klaunské duo The Umbilical Brothers uvede svou „best of“ show v Divadle Bolka Polívky

Australské duo The Umbilical Brothers (David Collins a Shane Dundas) mistrovsky kombinuje pantomimu s dialogem, loutkami, groteskami či stand-upy a jejich strhující vystoupení řadu let baví diváky po celém světě.

Brněnské publikum má jedinečnou příležitost vidět naživo dvojici australských komiků, kteří již v úterý 12. září v 19 hodin uvedou v Divadle Bolka Polívky svou show To nejlepší z nejhoršího z nejlepšího z The Umbilical Brothers. „To, co děláme, se těžko vysvětluje, protože to nikam dobře nepasuje.  Když není vyhnutí, popisuji to jako ´standup slapstick´, protože uplatňujeme principy standup komedie na grotesku a komediální divadlo.  Ve skutečnosti ale žádné hranice nevidíme, naše představení je směsice různých stylů,“ říká Shane Dundas.

David Collins a Shane Dundas společně vystupovali v sedmatřiceti různých zemích. Mimo jiné po celý rok uváděli na Broadwayi svoji debutovou divadelní show Thwak!, která jim získala nominaci na cenu New York Drama Desk. Hráli také před britskou královnou, v Austrálii obdrželi cenu Helpann Award (australská obdoba Cen Tony, které jsou v USA považovány za nejvyšší ocenění v divadelní oblasti) za komediální vystoupení roku. Časopis Entertainment Weekly je zařadil do žebříčku „100 nejkreativnějších lidí v zábavním průmyslu“.

Show je v anglickém jazyce, ale z jazykové bariéry není třeba mít obavy, protože mluveného slova je v představení minimum.  Vstupenky na To nejlepší z nejhoršího z nejlepšího z The Umbilical Brothers se pohybují v cenách od pěti set do devíti set korun a jsou v prodeji v pokladně Divadla Bolka Polívky nebo na webových stránkách divadla.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře