Reklama
reklama

Své osobní problémy chtěl vyřešit sebevraždou. Život mu zachránil policejní nováček se svým psem

Mladý muž na Kyjovsku se rozhodl vyřešit své osobní problémy sebevraždou. Jeho rodina zavolala policisty poté, co doma našla krvavé stopy. Psí hrdina BigBoy, i se svým psovodem, zraněného muže ale našel včas.

Mladý muž z Kyjovska měl velké štěstí. Díky mladému policistovi a jeho psovi, je nyní naživu. Místní policisté totiž dostali zprávu od jeho rodiny, že si chce mladík sáhnout kvůli osobním problémům na život. Zmizel poté, co v jeho domě byla nalezena krev. 

Do potrání po něm se zapojil i policejní nováček se svým psem BigBoyem. Policejní pes, který je v týmu také teprve krátce, zachytil jeho stopu a přes nepříznivé počasí a tmu, se po ní vydal. Nenechal se zmást jinými stopami a dostal se až k cíli. 

Cestou policisté našli zakrvácený nůž a cigaretu, kterou muž odhodil. 

Ztracenou osobu pes a jeho psovod objevili u starého nepoužívaného dřevníku v polích. Měl zranění na krku a rukou. Policisté mu okamžitě poskytli první pomoc a přivolali záchranáře, kteří ho převzali do své péče a následně přepravili do nemocnice. 

„Chtěli bychom tímto vyzvednout výkon nováčka psovoda, který je čerstvě po kurzu začleněn do přímého výkonu a má mladého psa, který teprve nabírá policejní zkušenosti. Jejich první úspěch tak přispěl k záchraně lidského života.“ pochválil psovoda a psa policejní mluvčí Petr Zámečník.

Zdroj: pčr

Autor: 
redakce
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře