Reklama
reklama

Studentský měsíc vyvrcholí zítra hudebním festivalem Majáles

Měsíc studentských oslav vyvrcholí oblíbeným hudebním festivalem na brněnském výstavišti. Majáles letos láká například na kapely Kryštof či Mirai, vystoupí také Ben Cristovao nebo Marek Ztracený.
Stavění májky Foto: Centrum news

Nejen studenti, ale také všichni milovníci české a slovenské hudební scény, se sejdou zítra na brněnském výstavišti. V 10:30 odstartuje na náměstí Svobody Majálesový průvod, který povede centrem až do areálu brněnského výstaviště. Již v průvodu na vozech škol zahrají živě například kapely Rybičky 48, Jelen a Mirai nebo zpěvák Marek Ztracený.

Kromě jmenovaných interpretů program na brněnském výstavišti nabídne například kapely Kryštof a Horkýže Slíže, vystoupí také zpěváci Ben Cristovao nebo Pavel Callta.

Také letos proběhne volba krále a královny majálesu, což je soutěž určená výhradně studentům vysokých škol. Pro středoškoláky organizátoři připravili soutěž o prince a princeznu majálesu.

Studentský měsíc začal 4. dubna stavěním májky na náměstí Svobody.  

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ohňostroj Foto: MMB
Významná brněnská výročí, charleston a rozzářené brněnské nebe. Tak by šlo charakterizovat letošní ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů Ignis Brunensis. První ohňostroj osvítí nebe nad Špilberkem už...
23.05.2019 - 17:42
Už po jedenácté se tento pátek vydají lidé v Brně a okolí do kostelů, kaplí a klášterů. Řada z nich nikoli za modlitbou, ale za zážitkem. Ten pro ně organizátoři letos připravili na rekordních 204...
23.05.2019 - 17:28
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Komentáře