Reklama
reklama

Strojírenský veletrh přiláká tisíce lidí

Brněnské hotely, veřejnou dopravu i ulice opět po roce zaplaví tisíce návštěvníků, a to jak tuzemských, tak i těch z ciziny. Do jihomoravské metropole přijedou na veletrh. Na nejvýznamnější z těch ve stejném oboru ve střední Evropě, na kterém byl k vidění například i nejsilnější robot na světě. Loňský ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně si totiž vysloužil ještě mnoho dalších označení s předponou nej. A ten letošní nebude jiný.

Nejdůležitější brněnská veletržní akce roku 2017 letos startuje v pozdějším termínu, brány výstaviště se zájemcům otevřou od 9. do 13. října. Každoročně se události účastní více než 1500 vystavovatelů ze třiceti zemí světa. A důležitosti odpovídá i návštěvnost. Na brněnské výstaviště totiž během Mezinárodního strojírenského veletrhu zavítá více než 80 tisíc návštěvníků, z toho zhruba 10 % přijíždí ze zahraničí. Drtivá většina těch, kteří na veletrh přichází, je vysoce odborná, přes 70 % návštěvníků ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu.

V loňských letech návštěvníky přitahoval k nahlédnutí především pavilon Z se svou expozicí robotů a automatů. V roce 2015 zde například výdobytky moderní techniky míchaly koktejly či speciální balicí linka balila čokoládu, loni zde zase rekordy překonával nejsilnější robot na světě, který uzvedne více než dvě tuny. V běžné praxi přitom boduje především v automobilkách a těžkému průmyslu. Letošní 59. ročník s tématem průmyslové automatizace se bude věnovat prezentaci měřící, řídicí, automatizační a regulační techniky zahrnující všechny obory veletrhu. Zastoupeny budou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu. Navíc jej doplní i specializované veletrhy Transport a logistika, 8. ročník veletrhu dopravy a logistiky, a Envitech, mezinárodní veletrh technologií pro ochranu životního prostředí. Láká vás svět robotizace a automatizace? Pak je jasné, kde druhý říjnový týden budete.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře