Reklama
reklama

Střet s kamionem řidič osobního auta nepřežil. Nepomohla ani okamžitá první pomoc

Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Před včerejší šestnáctou hodinou zasahovali profesionální hasiči z Pohořelic a Moravského Krumlova na silnici I/53 u Miroslavi.  Před jejich příjezdem pomáhali kolem jedoucí lidé s první pomocí a s resuscitací. V resuscitaci pak pokračovali hasiči a záchranná služba.

"Zaklíněného řidiče vyprostili pomocí hydraulického nářadí během deseti minut. Zraněného muže předali do péče záchranné službě," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Přes veškerou snahu řidič srážku nepřežil a lékař konstatoval smrt.

Hasiči stabilizovali osobní auto proti pohybu, aby nesjelo ze svahu. Oba havarované vozy zabezpečili proti případnému vzniku požáru. Po dobu zásahu byla komunikace průjezdná jedním jízdním pruhem. Policie společně s hasiči usměrňovali kyvadlově provoz.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
O Velikonocích poprvé vyjel na Ústřední hřbitov minibus, který zdarma vozil návštěvníky po celém areálu. Osvědčil se, proto jej o Dušičkách dopravní podnik vypraví znovu.
21.08.2019 - 20:07
Rada města Brna dnes doporučila brněnskému zastupitelstvu schválit podporu ve výši 275 tisíc korun pro soutěž CZECH PRESS PHOTO 2020. Ta každoročně přehledně mapuje a představuje veřejnosti události...
21.08.2019 - 16:38
Komentáře