Reklama
reklama

Střet s kamionem řidič osobního auta nepřežil. Nepomohla ani okamžitá první pomoc

Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Před včerejší šestnáctou hodinou zasahovali profesionální hasiči z Pohořelic a Moravského Krumlova na silnici I/53 u Miroslavi.  Před jejich příjezdem pomáhali kolem jedoucí lidé s první pomocí a s resuscitací. V resuscitaci pak pokračovali hasiči a záchranná služba.

"Zaklíněného řidiče vyprostili pomocí hydraulického nářadí během deseti minut. Zraněného muže předali do péče záchranné službě," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Přes veškerou snahu řidič srážku nepřežil a lékař konstatoval smrt.

Hasiči stabilizovali osobní auto proti pohybu, aby nesjelo ze svahu. Oba havarované vozy zabezpečili proti případnému vzniku požáru. Po dobu zásahu byla komunikace průjezdná jedním jízdním pruhem. Policie společně s hasiči usměrňovali kyvadlově provoz.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Požár haly v Holasicích se dlouhou dobu nedařilo dostat pod kontrolu. Hasiči na místo museli povolat další jednotky a vyhlásili třetí stupeň poplachu. Nakonec se povedlo požár pod kontrolu dostat a...
17.01.2020 - 13:30
Poškrábaná nebo poleptaná skla, posprejované karoserie vozů nebo vyvrácené označníky. Vandalové v řádění a ničení veřejného majetku nepolevují. Dopravní podnik města Brna za ně loni zaplatil 3,7...
17.01.2020 - 10:30
Na novomlýnských nádržích pátrala policie po muži, který před nimi utíkal. Když už neměl kam utéct, skočil do vody. Na místo byl přivolán i vrtulník. Muž byl nalezen mrtvý.
17.01.2020 - 07:30
Komentáře