Reklama
reklama

Strážníci zasahovali při větší potyčce u nádraží v Brně

V sobotu večer bylo před brněnským hlavním nádražím rušno. Hlídku městské policie, která právě kontrolovala nároží s Masarykovou ulicí, oslovili kolemjdoucí a upozornili ji na potyčku několika lidí před vstupem do drážní budovy.

V hloučku se několik jednotlivců navzájem napadalo, a tak musela hlídka neodkladně provést zákrok, při kterém od sebe všechny aktivní rváče oddělila a proti jednomu z nich použila donucovací prostředky. Jeden účastník šarvátky měl navíc na hlavě krvácející zranění, a tak strážníci přes operační středisko přivolali záchrannou službu. Dva z mužů se pokusili utéct, hlídce se je ale s pomocí svědků, dalších hlídek městské policie i přivolaných státních policistů podařilo najít v nádražní budově. Celkem strážníci na ulici a ve vestibulu nádraží dopadli tři podezřelé a kontaktovali stejný počet napadených bezdomovců. Domnělí útočníci na ně prý nejprve sprostě pokřikovali a uráželi je, potom údajně přišli se zapálenými světlicemi v rukou až k nim a napadli je. Případ strážníci předali přítomným státním policistům. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře