Reklama
reklama

Strážníci sbírali odhozené injekční stříkačky. Nejvíce našli v Husovické ulici

Brněnští strážníci se pravidelně zaměřují na preventivní akce, kdy se snaží město vyčistit od injekčních stříkaček. Jinak tomu nebylo i v posledních dvou dnech, kdy hlídky nalezly celkem dvacet kusů.

Brněnští strážníci nacházeli v posledních dvou dnech při svých obchůzkách v ulicích města použité injekční stříkačky. Nejvíce, tedy šest kusů, objevili ve středu odpoledne v Husovické ulici a jednu přibližně ve stejnou dobu na Římském náměstí v centru města. Pohozené jehly odstraňovali policisté i během úterý. „Například na Staré osadě sebrali ze země dvě, stejně jako v líšeňské Molákově ulici. Čtyři kusy se povalovaly v Jedovnické ulici, další stříkačku nalezli strážníci v parku Tišnovka nedaleko Rotalovy ulice. Čtyři jehly se vyskytovaly také v Zábrdovicích“, vyjmenovává mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Veškerý infekční materiál strážníci odstranili a nechají ho odborně zlikvidovat. Brněnští strážníci pořádají také pravidelně speciální akci Jehla, během které zhruba dvacítka příslušníků městské policie pečlivě prohlíží město a hledá infekční materiál. V letošním roce se uskutečnila na začátku dubna, kdy strážníci našli neuvěřitelných 251 kusů použitých infekčních stříkaček. Nejvíce z nich se nacházelo v Plynárenské ulici, a to alarmujících padesát kusů.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře