Reklama
reklama

Strážníci sbírali odhozené injekční stříkačky. Nejvíce našli v Husovické ulici

Brněnští strážníci se pravidelně zaměřují na preventivní akce, kdy se snaží město vyčistit od injekčních stříkaček. Jinak tomu nebylo i v posledních dvou dnech, kdy hlídky nalezly celkem dvacet kusů.

Brněnští strážníci nacházeli v posledních dvou dnech při svých obchůzkách v ulicích města použité injekční stříkačky. Nejvíce, tedy šest kusů, objevili ve středu odpoledne v Husovické ulici a jednu přibližně ve stejnou dobu na Římském náměstí v centru města. Pohozené jehly odstraňovali policisté i během úterý. „Například na Staré osadě sebrali ze země dvě, stejně jako v líšeňské Molákově ulici. Čtyři kusy se povalovaly v Jedovnické ulici, další stříkačku nalezli strážníci v parku Tišnovka nedaleko Rotalovy ulice. Čtyři jehly se vyskytovaly také v Zábrdovicích“, vyjmenovává mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Veškerý infekční materiál strážníci odstranili a nechají ho odborně zlikvidovat. Brněnští strážníci pořádají také pravidelně speciální akci Jehla, během které zhruba dvacítka příslušníků městské policie pečlivě prohlíží město a hledá infekční materiál. V letošním roce se uskutečnila na začátku dubna, kdy strážníci našli neuvěřitelných 251 kusů použitých infekčních stříkaček. Nejvíce z nich se nacházelo v Plynárenské ulici, a to alarmujících padesát kusů.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře