Reklama
reklama

Strážníci pomáhali ztraceným dětským výletníkům vrátit se k rodičům

S nadsázkou by se dalo říct, že služba brněnských strážníků se během pondělního státního svátku odvíjela ve znamení ztrát a nálezů. Společným jmenovatelem obou případů přitom byly ztracené děti, jimž hlídky městské policie pomáhaly najít jejich rodiče.

V pondělí v poledne kontrolovali strážníci okolí Brněnské přehrady, když v tom si u zastávky Rokle všimli menšího chlapce. Jelikož v jeho blízkosti delší dobu neviděli nikoho dospělého, rozhodli se k němu zamířit. Od osmiletého Rusa se dozvěděli, že při výletu s tátou omylem vystoupil z parníku na dřívější zastávce. Hlídce se velmi brzy podařilo jeho otce zkontaktovat, a ten si chlapce zakrátko převzal. Strážníkům poděkoval a zároveň se jim omluvil za způsobené komplikace.

Tímto případem však ztráty dětí nekončily. Ještě navečer doplatil jiný osmiletý chlapec na cyklostezce ve Skandinávské ulici na to, že chtěl svému tatínkovi ukázat, jak dobře umí jezdit na kole. Vzdálil se mu však rychleji, než předpokládal. Plačícího dítěte si brzy všimla projíždějící cyklistka, která se ozvala na linku 156. Přivolaní strážníci chlapce uklidnili, že vše dobře dopadne. To se také po několika minutách potvrdilo a osmileté dítě se vrátilo ke svému otci. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře