Reklama
reklama

Strážníci likvidovali použité jehly. V ohrožení byli lidé i psi

Centrum města i jeho přilehlé části museli brněnští strážníci pročistit. Nacházely se zde bezmála dvě desítky použitých injekčních stříkaček, které strážníci v posledních hodinách zabavili a odstranili.

Jednotlivé kusy nalezli strážníci při běžné hlídkové činnosti v ulicích Pastrnkova, Přadlácká, Křídlovická, Bratislavská a Štefánikova, ale také na Šilingrově a Mendlově náměstí a v podchodu pod hlavním nádražím. Dvě aplikační pomůcky zmizely díky hlídkám městské policie z chodníku v Dačické a z krajnice ve Dvorského ulici. Největší počet potenciálně nebezpečného infekčního materiálu pak hyzdil bezprostřední okolí psího výběhu v Zubatého ulici, kde strážníci našli celkem pět jehel. Veškerý infekční odpad s využitím ochranných prostředků sesbírali do sběrného boxu a odevzdali ho k odborné likvidaci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře