Reklama
reklama

Stavební práce u hlavního nádraží končí. Nyní dopravní podnik zvyšuje kontrolu

Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce zaměřené na plnění smluvních přepravních podmínek.

Šest týdnů komplikovaly cestujícím přepravu u hlavního nádraží rozkopané nástupní ostrůvky, na které dělníci pokládali novou dlažbu. Nyní jsou opravy za pět milionů u konce. „Cílem oprav bylo zlepšit prostředí důležitého přepravního uzlu, přes který denně projedou tisíce cestujících. Nyní se chceme zaměřit na dodržování pořádku v této lokalitě, a proto vznikne pořádková služba, která se v případě potřeby bude obracet na městskou či státní policii“, uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Pořádková služba bude na místě přítomná od šesti hodin ráno do deseti večer, a zaměří se především na to, aby se na nástupištích nescházeli bezdomovci a cestující neodhazovali odpadky na zem. Současně plánuje dopravní podnik také zvýšit kontroly přímo ve vozech MHD, kdy se bude snažit zamezit přístupu do vozidel osobám bez platného jízdního dokladu a osobám nedodržujícím přepravní řád, tedy cestujícím, kteří do vozů vstupují ve špinavém či zapáchajícím oděvu nebo ve vozech konzumují potraviny.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Vánoční trhy začnou v pátek
Jako každý rok, brněnské Vánoce odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody. To se letos bude konat v pátek 24. listopadu v 17 hodin.
20.11.2017 - 08:00
V noci na neděli spěchali strážníci do Židenic, aby prověřili oznámení o údajném napadení na zastávce hromadné dopravy.
19.11.2017 - 19:13
Konstrukční i programovací schopnosti středoškoláků prověří oblíbená soutěž Merkur perFEKT Challenge. Mladí studenti téměř ze všech koutů republiky se utkají v úterý 21. listopadu 2017 v montování...
19.11.2017 - 15:00
Rozhodli jste se investovat finanční prostředky a pořídit si byt či dům a následně jej dále pronajímat? Nebo již s pronájmem nemovitosti zkušenosti máte? Pak jistě víte, že právě v případě pronájmu...
19.11.2017 - 08:33
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Komentáře