Reklama
reklama

Startuje anketa o dobrovolné hasiče roku

Dobrovolní hasiči z celé České republiky mohou již po sedmé získat ocenění Dobrovolní hasiči roku. Dnešním dnem startuje přihlašování do ankety, jejímž cílem je ocenit provedené zásahy i preventivní činnost. Úspěšní finalisté si rozdělí více než 1,7 milionu korun.

Soutěží se ve třech kategoriích. Jednotky dobrovolných hasičů obcí z celé republiky se mohou se svým zásahy, které provedly v období od počátku loňského července do konce června roku 2017, hlásit do sedmého ročníku ankety až do poloviny letošního července. Následně je ohodnotí odborná porota a poté od poloviny září i veřejnost.  Druhá kategorie se týká sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů, které mohou uspět se svou preventivní, výchovnou či společenskou akcí, která se uskutečnila ve stejném období jako zásahy jednotek.

Finalisté získají prestižní ocenění ve formě skleněné zásahové helmy ve skutečné velikosti, ale také finanční prostředky na nákup nového hasičského vybavení, které využijí ke své další činnosti. Součástí ocenění jsou i věcné dary v hodnotě téměř 2,5 milionu korun jako například profesionální komunikační technika, zásahové tablety či motorové pily.

Letošní ročník přináší oproti minulým i mimořádnou třetí kategorii pro kolektivy mladých hasičů. Ta je zařazena při příležitosti 45. výročí hry Plamen. Cílem kategorie je připomenout historii soutěže i její zakladatele a osobnosti.

Patrony ankety jsou Ondřej Vetchý a Ilona Csáková. Ta se sama zapojila do kreativní výzvy, která celou anketu doprovází. Jednotlivci mohou zasílat své nápady a náměty na text či sloky písně s tématem boj s přírodními živly, nebezpečí a pomoci. Z podnětů pak vznikne píseň, kterou Ilona Csáková zazpívá na slavnostním vyhlášení 25. listopadu. „Jsem ráda, že jsem inspirovala ke krásné písni, o které věřím, že vznikne a že se bude líbit a která bude sestavená na základech příběhů, myšlenek a námětů z činnosti dobrovolných hasičů. Takže se na to strašně moc těším a jsem zvědavá,“ uvedla Ilona Csáková s tím, že se všechny příspěvky zadají textaři i hudebnímu skladateli ke zpracování.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře