Reklama
reklama

Startuje anketa o dobrovolné hasiče roku

Dobrovolní hasiči z celé České republiky mohou již po sedmé získat ocenění Dobrovolní hasiči roku. Dnešním dnem startuje přihlašování do ankety, jejímž cílem je ocenit provedené zásahy i preventivní činnost. Úspěšní finalisté si rozdělí více než 1,7 milionu korun.

Soutěží se ve třech kategoriích. Jednotky dobrovolných hasičů obcí z celé republiky se mohou se svým zásahy, které provedly v období od počátku loňského července do konce června roku 2017, hlásit do sedmého ročníku ankety až do poloviny letošního července. Následně je ohodnotí odborná porota a poté od poloviny září i veřejnost.  Druhá kategorie se týká sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů, které mohou uspět se svou preventivní, výchovnou či společenskou akcí, která se uskutečnila ve stejném období jako zásahy jednotek.

Finalisté získají prestižní ocenění ve formě skleněné zásahové helmy ve skutečné velikosti, ale také finanční prostředky na nákup nového hasičského vybavení, které využijí ke své další činnosti. Součástí ocenění jsou i věcné dary v hodnotě téměř 2,5 milionu korun jako například profesionální komunikační technika, zásahové tablety či motorové pily.

Letošní ročník přináší oproti minulým i mimořádnou třetí kategorii pro kolektivy mladých hasičů. Ta je zařazena při příležitosti 45. výročí hry Plamen. Cílem kategorie je připomenout historii soutěže i její zakladatele a osobnosti.

Patrony ankety jsou Ondřej Vetchý a Ilona Csáková. Ta se sama zapojila do kreativní výzvy, která celou anketu doprovází. Jednotlivci mohou zasílat své nápady a náměty na text či sloky písně s tématem boj s přírodními živly, nebezpečí a pomoci. Z podnětů pak vznikne píseň, kterou Ilona Csáková zazpívá na slavnostním vyhlášení 25. listopadu. „Jsem ráda, že jsem inspirovala ke krásné písni, o které věřím, že vznikne a že se bude líbit a která bude sestavená na základech příběhů, myšlenek a námětů z činnosti dobrovolných hasičů. Takže se na to strašně moc těším a jsem zvědavá,“ uvedla Ilona Csáková s tím, že se všechny příspěvky zadají textaři i hudebnímu skladateli ke zpracování.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře