Reklama
reklama

Staré Brno a Kamennou čtvrť spojí nová lávka. Bude potřeba rekonstrukce celé křižovatky

Lávka přes řeku Svratku spojující Poříčí a Táborského nábřeží je významnou spojkou pro pěší i cyklisty. Připravované protipovodňové opatření se ale dotkne i jí a bude vybudována nová. Stavba si vyžádá rekonstrukci celé křižovatky
Kamenná čtvrť Foto: Centrum news/ Tomáš Varga

„Připravovaná výstavba sedmé a osmé etapy protipovodňových opatření na řece Svratce počítají se stavbou nové lávky, která bude umístěna mírně proti proudu řeky a zvednutá nad hranu nových protipovodňových stěn. Abychom mohli vybudovat přechod k lávce, musí zde být semafor a na druhé straně přechodový prostor pro chodce. Stavba si tak vyžádá rekonstrukci celé křižovatky,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Ústí ulice Rybářské se proto rozšíří na tři pruhy. Na východní straně ulice Rybářské bude vybudován nový chodník, stávající bude upraven. V křižovatku rozdělí ostrůvek, který umožní pravé i levé odbočení. Přechod pro chodce, který se nachází o dvacet metrů dále, bude přesunut právě k novému rozdělovacímu ostrůvku. Křižovatka bude osvětlena a zabezpečena světelným signalizačním zabezpečením.

Úprava křižovatky byla schválena radou města i posuzujícími odbory. Cena projektu byla vyčíslena na více než 6 milionů korun.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Včerejší střet řidiče s vlakem na železničním přejezdu měl opět fatální následky.
24.05.2020 - 19:54
Kavárna přímo v parku na Moravském náměstí, nová kašna na Dominikánském náměstí nebo socha Gregora Johanna Mendela na náměstí nesoucí jeho jméno? Ani jeden z těchto prvků zatím Brňané na zmíněných...
24.05.2020 - 13:47
Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.
24.05.2020 - 07:20
Komentáře