Reklama
reklama

Staré Brno a Kamennou čtvrť spojí nová lávka. Bude potřeba rekonstrukce celé křižovatky

Lávka přes řeku Svratku spojující Poříčí a Táborského nábřeží je významnou spojkou pro pěší i cyklisty. Připravované protipovodňové opatření se ale dotkne i jí a bude vybudována nová. Stavba si vyžádá rekonstrukci celé křižovatky
Kamenná čtvrť Foto: Centrum news/ Tomáš Varga

„Připravovaná výstavba sedmé a osmé etapy protipovodňových opatření na řece Svratce počítají se stavbou nové lávky, která bude umístěna mírně proti proudu řeky a zvednutá nad hranu nových protipovodňových stěn. Abychom mohli vybudovat přechod k lávce, musí zde být semafor a na druhé straně přechodový prostor pro chodce. Stavba si tak vyžádá rekonstrukci celé křižovatky,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Ústí ulice Rybářské se proto rozšíří na tři pruhy. Na východní straně ulice Rybářské bude vybudován nový chodník, stávající bude upraven. V křižovatku rozdělí ostrůvek, který umožní pravé i levé odbočení. Přechod pro chodce, který se nachází o dvacet metrů dále, bude přesunut právě k novému rozdělovacímu ostrůvku. Křižovatka bude osvětlena a zabezpečena světelným signalizačním zabezpečením.

Úprava křižovatky byla schválena radou města i posuzujícími odbory. Cena projektu byla vyčíslena na více než 6 milionů korun.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Další z brněnských škol se dočká modernizace – tentokrát je řeč o základní škole Otevřená v Žebětíně. Vznikne zde nový pavilon a stavaři zároveň upraví současnou budovu školy. V případě, že...
16.10.2019 - 18:59
AC/DC, Led Zeppelin, Lynyrd Snynyrd, ZZ Top. Revivaly legend světového rocku zavítají do Brna. Osmnáctý Večer legend se uskuteční v pátek 15. litopadu 2019 tradičně v brněnském Semilasse.
16.10.2019 - 16:00
Fontána se dnes rozsvítí na růžovo Foto: MMB
Každá tisící žena v Česku ročně onemocní rakovinou prsu. To je neúprosná statistika tohoto zhoubného onemocnění. S osvětou a prevencí pomáhá již léta organizace Mamma HELP, která pořádá kampaň Říjen...
16.10.2019 - 12:53
Ukradené šperky Foto: PČR JMK
Zatím neznámý pachatel se za pravého poledne vloupal do rodinného domu v Tuřanech. Rozbil okno a ukradl rodinné šperky. Způsobil škodu za 54 tisíc korun.
16.10.2019 - 06:00
Areál dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se ve dnech 16. a 17. října stane dějištěm Národních dnů prevence.
15.10.2019 - 20:00
Jihomoravský kraj bude mít své zástupce na dětské zimní olympiádě. Ta se uskuteční v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. O účasti včera rozhodla krajská rada.
15.10.2019 - 15:38
Komentáře