Reklama
reklama

Stánky u Myší díry by mohly zmizet do konce tohoto roku. Záleží na magistrátu

Z veřejného prostranství za podchodem u hlavního nádraží městská část Brno-střed odstranila třicet stánků. Zbytek by mohl zmizet do konce tohoto roku, pokud brněnský magistrát neprodlouží provozovatelům nájemní smlouvy.
Tyto stánky by mohly do konce roku zmizet Foto: Centrum news/ Petra Slavíková
Stavební úřad připravuje řízení o odstranění stánku s prodejem grilovaných kuřat Foto: Centrum news/ Petra Slavíková
Na levé straně od východu z podchodu již žádné stánky nejsou Foto: Centrum news/ Petra Slavíková
Plánek stánků Foto: MČ Brno-střed

"Většina stánků je nějakým způsobem nelegální. Chceme, aby na tomto veřejném prostoru nikdo neparazitoval a neprovozoval podnikatelskou činnost, na kterou nemá povolení," uvedl člen Rady MČ Brno-střed Svatopluk Bartík.  

Podél zdi na prostranstvím mezi podchodem a obchodním domem Tesco už v lednu roku 2016 MČ Brno-střed odstranila 29 stánků a letos v lednu další jeden. Na levé straně při východu z podchodu už lidé žádné stánky nenajdou.

S provozovateli dalších dvou stánků je vedeno řízení o odstranění. Navíc Stavební úřad připravuje řízení o odstranění také stánku, který je známý prodejem grilovaných kuřat. Provozovatelé zbývajících deseti stánků mají požádáno o prodloužení nájemní smlouvy, která jim vyprší na konci roku 2018. Pokud Magistrát města Brna vyhoví žádosti Brna-střed a neprodlouží smlouvy, všechny stánky by do konce roku mohly zmizet.

Také provozovatelé stánků naproti vchodu do obchodního domu Tesco už museli místo opustit. Nový majitel budovy, společnost Crestyl, spolupracuje s MČ Brno-střed a také se snaží o zlepšení prostředí kolem obchodního domu.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
Komentáře