Reklama
reklama

Stánky u Myší díry by mohly zmizet do konce tohoto roku. Záleží na magistrátu

Z veřejného prostranství za podchodem u hlavního nádraží městská část Brno-střed odstranila třicet stánků. Zbytek by mohl zmizet do konce tohoto roku, pokud brněnský magistrát neprodlouží provozovatelům nájemní smlouvy.
Tyto stánky by mohly do konce roku zmizet Foto: Centrum news/ Petra Slavíková
Stavební úřad připravuje řízení o odstranění stánku s prodejem grilovaných kuřat Foto: Centrum news/ Petra Slavíková
Na levé straně od východu z podchodu již žádné stánky nejsou Foto: Centrum news/ Petra Slavíková
Plánek stánků Foto: MČ Brno-střed

"Většina stánků je nějakým způsobem nelegální. Chceme, aby na tomto veřejném prostoru nikdo neparazitoval a neprovozoval podnikatelskou činnost, na kterou nemá povolení," uvedl člen Rady MČ Brno-střed Svatopluk Bartík.  

Podél zdi na prostranstvím mezi podchodem a obchodním domem Tesco už v lednu roku 2016 MČ Brno-střed odstranila 29 stánků a letos v lednu další jeden. Na levé straně při východu z podchodu už lidé žádné stánky nenajdou.

S provozovateli dalších dvou stánků je vedeno řízení o odstranění. Navíc Stavební úřad připravuje řízení o odstranění také stánku, který je známý prodejem grilovaných kuřat. Provozovatelé zbývajících deseti stánků mají požádáno o prodloužení nájemní smlouvy, která jim vyprší na konci roku 2018. Pokud Magistrát města Brna vyhoví žádosti Brna-střed a neprodlouží smlouvy, všechny stánky by do konce roku mohly zmizet.

Také provozovatelé stánků naproti vchodu do obchodního domu Tesco už museli místo opustit. Nový majitel budovy, společnost Crestyl, spolupracuje s MČ Brno-střed a také se snaží o zlepšení prostředí kolem obchodního domu.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Festival Foto: TIC
Největší oslava letošního 100. výročí založení samostatného Československa se odehrála na téměř 6,5 hektaru se po 3 týdny a 4 víkendy. Přinesla 85 koncertů, 55 besed, dala vzniknout jednomu novému...
19.06.2018 - 08:00
Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – tyto novinky mohou zažít návštěvníci hradu Špilberk v Brně. Hra „Příběhy z kasemat“ jim představí tuto klasickou brněnskou památku...
18.06.2018 - 21:18
Fotografie z festivalu Foto: Kamenka open facebook
V Kamenné čtvrti v Brně se bude od pátku do neděle konat festival nesoucí název Kamenka open. Představí se například cimbálový soubor a další živá muzika, divadlo nebo cirkus.
18.06.2018 - 11:08
Komentáře