Reklama
reklama

Stánky u Myší díry by mohly zmizet do konce tohoto roku. Záleží na magistrátu

Z veřejného prostranství za podchodem u hlavního nádraží městská část Brno-střed odstranila třicet stánků. Zbytek by mohl zmizet do konce tohoto roku, pokud brněnský magistrát neprodlouží provozovatelům nájemní smlouvy.
Tyto stánky by mohly do konce roku zmizet Foto: Centrum news/ Petra Slavíková
Stavební úřad připravuje řízení o odstranění stánku s prodejem grilovaných kuřat Foto: Centrum news/ Petra Slavíková
Na levé straně od východu z podchodu již žádné stánky nejsou Foto: Centrum news/ Petra Slavíková
Plánek stánků Foto: MČ Brno-střed

"Většina stánků je nějakým způsobem nelegální. Chceme, aby na tomto veřejném prostoru nikdo neparazitoval a neprovozoval podnikatelskou činnost, na kterou nemá povolení," uvedl člen Rady MČ Brno-střed Svatopluk Bartík.  

Podél zdi na prostranstvím mezi podchodem a obchodním domem Tesco už v lednu roku 2016 MČ Brno-střed odstranila 29 stánků a letos v lednu další jeden. Na levé straně při východu z podchodu už lidé žádné stánky nenajdou.

S provozovateli dalších dvou stánků je vedeno řízení o odstranění. Navíc Stavební úřad připravuje řízení o odstranění také stánku, který je známý prodejem grilovaných kuřat. Provozovatelé zbývajících deseti stánků mají požádáno o prodloužení nájemní smlouvy, která jim vyprší na konci roku 2018. Pokud Magistrát města Brna vyhoví žádosti Brna-střed a neprodlouží smlouvy, všechny stánky by do konce roku mohly zmizet.

Také provozovatelé stánků naproti vchodu do obchodního domu Tesco už museli místo opustit. Nový majitel budovy, společnost Crestyl, spolupracuje s MČ Brno-střed a také se snaží o zlepšení prostředí kolem obchodního domu.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře