Reklama
reklama

Znojmo vrátilo Bolzanu porážku i s úroky

Znovu se jako první střelecky prosadil obránce, Pavlikovský zajistil Znojmu vedení, které ve druhé části navýšil Pucher. Bolzano dokázalo během chvíle vyrovnat, ale vzápětí odpovědel znovu Pucher a poté pálili do černého už jen Orli. Ex-litvínovského Hübla překonali ještě třikrát, a upevnili si tak pozici v první šestce tabulky.  
Znojmo - Bolzano 5:2
Třetiny: 1:0, 2:2, 2:0
Branky a nahrávky: 11. Pavlikovský (Havlík, Podešva), 32. Pucher (Fiala, Havlík), 39. Pucher (Havlík, Fiala), 48. Blatný (Jarůšek, Procházka), 48. Havlík (Fiala, Pucher) – 36. Whitfield (Pance, Beaudoin), 39. Santorelli (J. Esposito, A. Esposito). Rozhodčí: Gebei, Trilar – Piragić, Smeibidlo. Vyloučení: 7:6.Využití: 2:1. Diváci: 2263. Střely na branku: 38:50. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Štach, Thomas, Pavlikovský, Kolarz, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Prochzázka, Blatný, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš, Fiala, Finsterle.
HC Bolzano: Hübl – Egger, Nicoletti, Piche, Charlebois, Miglioranzi – Beaudoin, Whitfield, Pance – Esposito J., Esposito A., Santorelli – Bernard, Zisser, Gander – Schofield, Wunderer.

 

Bolzano přijelo do Znojma jen s pěticí obránců na soupisce, začalo ale velmi ofenzivně a dobrým pohybem v útočném pásmu dělalo Orlům problémy. Sasu Hovi se tak narozdíl od pátečního zápasu v brance nenudil a už po šesti minutách jen s vypětím všech sil udržel nebezpečnou Scofieldovu střelu pod betony před brankovou čarou. Rozhodčí si jisti nebyli a šli zkontrolovat video, to však potvrdilo úspěšný zásah znojemského brankáře.

Hosté byli v úvodu utkání velmi nebezpeční, paradoxně ale inkasovali jako první. To když se na modré čáře opřel příklepem do puku Richard Pavlikovský a trefil se přesně k pravé tyči. Zápas poté pokračoval ve vyrovnaném tempu a v ofenzivním duchu. Jaroslav Hübl v brance Bolzana i Sasu Hovi měli hodně práce, díky jejich dobrým zásahům zůstaly další šance nevyužity.

Druhá třetina pokračovala v duchu té první. Hosté však ve všech útočných pokusech naráželi na dobře fungující znojemskou defenzivu nebo v pohodě Hoviho. A tak se podruhé prosadili Orli. Havlíkovu přihrávku od levého mantinelu přistrčil Fiala na brankovišti zcela volnému Peteru Pucherovi, na nějž zívala prázdná branka. Hosté se ale ještě do konce třetiny zvedli a dvakrát udeřili.

Trent Whitfield nejprve byl nejrychleji po buly u odraženého puku a dorazil jej za Hoviho záda, o pouhé dvě minuty později se pak Mark Santorelli protáhl mezi znojemskými obránci a bekhendem zavěsil pod horní tyč. Bleskové vyrovnání ale Znojmo nesrazilo, to naopak odpovědělo nejlepším možným způsobem. Peter Pucher se přes obránce trefil švihem přesně ke vzdálenější tyči a překonal Hübla.

Hosté po přestávce propásli jedinečnou šanci na srovnání, když Whitfield zblízka místo odkryté branky trefil jen natahujícího se Hoviho. To se ukázalo být rozhodující. V následné přesilovce totiž Zdeněk Blatný dorazil bekhendem za natahujícího se Hübla a o pouhých 26 vteřin zakončil perfektní kombinaci Orlů na jeden dotekAdam Havlík. Znojemský odchovanec tak dosáhl jubilejního 100. gólu Znojma v probíhající sezóně. Poslední šanci Bolzana na zdramatizování při závěrečné přesilovce pět na tři pak znojemská trojice obětavým výkonem zvládla.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Komentáře