Reklama
reklama

Trenér Martiny Sáblíkové ocenil víkendové rekordy mladé Brňanky

Představa, že by reprezentační trenér dospělých neměl dokonalý přehled o výkonnosti žáků a kadetů, v českém rychlobruslení, vůbec neplatí. Až z Ameriky, kde byl v utažském Salt Lake City na seniorském Světovém poháru s olympijskou vítězkou Martinou Sáblíkovou, telefonoval šéftrenér Petr Novák pochvalu pro studentku brněnského Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka Sáru Pavlíčkovou.

Šestnáctiletá Sára byla pro něho nejpříjemnějším překvapením ze všech mladých z ČR, kteří byli o víkendu po evropských ledových oválech v akci. Svěřenka trenérky Věry Břínkové z brněnského CENTRA SPORTŮ-NowiS TEAMu zajela na dlouhých nožích v Inzellu v obou startech osobní rekordy: na 500 m (43,06 s.) i na 1000 m (1:28,67 min.).

O dva roky starší studentka znojemské Hotelové školy Eliška Dřímalová se v cíli závodu na 500 m přiblížila svému osobnímu, a zároveň dosud platnému jihomoravskému rychlobruslařskému rekordu, v čase 42,85 s. A na 1500 m jí časomíra naměřila 2:12,19 s.

Elišku Dřímalovou, která žije s rodiči ve Valticích a Brňanku Sáru Pavlíčkovou šéftrenér Petr Novák nominoval pro prestižní první mítink Juniorského světového poháru, který připravuje v polovině prosince polské tatranské město Zakopané.

Dřímalová i Pavlíčková prošly jako žákyně rukama trenérky Břínkové v Brně a každá z nich dokázala vybojovat jihomoravské krajské výpravě na národní zimní Olympiádě dětí a mládeže v minulosti rychlobruslařské zlato. Příští česká Olympiáda dětí a mládeže bude v lednu na Vysočině. A pokud znáte šikovné bruslaře, bruslařky ve svém okolí, můžete je přihlásit k tréninkům v CENTRU SPORTŮ-NowiS TEAMu. Kontakt najdete na webu nebo na nejstarším funkčním brněnském zimním stadiónu, který právě zahájil „bruslící“ provoz, na Vodově 108.

Jak je zřejmé i z případu už 18leté Elišky Dřímalové, podmínkou k tomu, abyste se mohli věnovat podle příkladu Martiny Sáblíkové v brněnském klubu krásnému olympijskému rychlobruslení, není to, že byste museli bydlet v Brně. Bruslící hoši a děvčata ve věku staršího a mladšího žactva mají nyní šanci úspěšně začít největší.

Zajímavost: Sára Pavlíčková rychlobruslila v bavorském Inzellu o víkendu 500 m rychleji, než nejrychlejší závodnice na mezinárodních závodech v partnerském městě Brna Utrechtu – a to má Nizozemí i mládež v Utrechtu podmínky k rychlobruslení doslova královské… Sára v Brně nebo Eliška ve Valticích, když nemají kam na led, kloužou při tréninku doma v pokoji v ponožkách na prkně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře