Reklama
reklama

Trenér Martiny Sáblíkové ocenil víkendové rekordy mladé Brňanky

Představa, že by reprezentační trenér dospělých neměl dokonalý přehled o výkonnosti žáků a kadetů, v českém rychlobruslení, vůbec neplatí. Až z Ameriky, kde byl v utažském Salt Lake City na seniorském Světovém poháru s olympijskou vítězkou Martinou Sáblíkovou, telefonoval šéftrenér Petr Novák pochvalu pro studentku brněnského Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka Sáru Pavlíčkovou.

Šestnáctiletá Sára byla pro něho nejpříjemnějším překvapením ze všech mladých z ČR, kteří byli o víkendu po evropských ledových oválech v akci. Svěřenka trenérky Věry Břínkové z brněnského CENTRA SPORTŮ-NowiS TEAMu zajela na dlouhých nožích v Inzellu v obou startech osobní rekordy: na 500 m (43,06 s.) i na 1000 m (1:28,67 min.).

O dva roky starší studentka znojemské Hotelové školy Eliška Dřímalová se v cíli závodu na 500 m přiblížila svému osobnímu, a zároveň dosud platnému jihomoravskému rychlobruslařskému rekordu, v čase 42,85 s. A na 1500 m jí časomíra naměřila 2:12,19 s.

Elišku Dřímalovou, která žije s rodiči ve Valticích a Brňanku Sáru Pavlíčkovou šéftrenér Petr Novák nominoval pro prestižní první mítink Juniorského světového poháru, který připravuje v polovině prosince polské tatranské město Zakopané.

Dřímalová i Pavlíčková prošly jako žákyně rukama trenérky Břínkové v Brně a každá z nich dokázala vybojovat jihomoravské krajské výpravě na národní zimní Olympiádě dětí a mládeže v minulosti rychlobruslařské zlato. Příští česká Olympiáda dětí a mládeže bude v lednu na Vysočině. A pokud znáte šikovné bruslaře, bruslařky ve svém okolí, můžete je přihlásit k tréninkům v CENTRU SPORTŮ-NowiS TEAMu. Kontakt najdete na webu nebo na nejstarším funkčním brněnském zimním stadiónu, který právě zahájil „bruslící“ provoz, na Vodově 108.

Jak je zřejmé i z případu už 18leté Elišky Dřímalové, podmínkou k tomu, abyste se mohli věnovat podle příkladu Martiny Sáblíkové v brněnském klubu krásnému olympijskému rychlobruslení, není to, že byste museli bydlet v Brně. Bruslící hoši a děvčata ve věku staršího a mladšího žactva mají nyní šanci úspěšně začít největší.

Zajímavost: Sára Pavlíčková rychlobruslila v bavorském Inzellu o víkendu 500 m rychleji, než nejrychlejší závodnice na mezinárodních závodech v partnerském městě Brna Utrechtu – a to má Nizozemí i mládež v Utrechtu podmínky k rychlobruslení doslova královské… Sára v Brně nebo Eliška ve Valticích, když nemají kam na led, kloužou při tréninku doma v pokoji v ponožkách na prkně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře