Reklama
reklama

Mladé rychlobruslařky z jihu Moravy trénují s Martinou Sáblíkovou

Dvě rychlobruslařky z jihu Moravy vzal s sebou reprezentační trenér Petr Novák do závěrečné přípravy před zimou, která vyvrcholí v únoru na olympijských hrách v Soči a návazně na světovém šampionátu. Ve skupině mladších juniorek, se tak po boku olympijské vítězky Martiny Sáblíkové a juniorské světové šampiónky Karolíny Erbanové, připravují od středy na ledě v Inzellu osmnáctiletá Eliška Dřímalová z Valtic a šestnáctietá Sára Pavlíčková z Brna.

České reprezentační trio juniorek Eliška Dřímalová -  Natálie Tauchenová - Nikol Zdráhalová vjíždí nyní na bruslích do třetí společné zimy. V té minulé už Novák, často i za ochotné asistence Martiny Sáblíkové, stihl děvčata přivést mezi desítku nejlepších ve světě mezi vrstevnicemi.

Další závodnicí, která už stihla zajet nezbytný limitní čas, aby mohla také na starty v Juniorském světovém poháru je Sára Pavlíčková. Ta na minulé zimní olympiádě mládeže vysprintovala na bruslích zlato pro výpravu Jihomoravského kraje.

Třetí Jihomoravankou, která po uzdravení z virózy míří na soustředění v bavorském Inzellu, je sedmnáctiletá Tereza Rubešová. Ta v rychlobruslení prošla rukama brněnské Novákovy spolupracovnice v Centru sportů trenérky Věry Břínkové, Po ročním výpadku kvůli mononukleóze se dostává do slibné formy a ráda by ještě tento měsíc stihla prolomit kvalifikační čas  ve sprintu na 500 metrů.

Pavlíčková i Rubešová jsou nově studentkami Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně. Vedení školy je přivítalo jako první rychlobruslařky v historii školy, ačkoliv dlouhý ledový ovál pro rychlobruslení není ani v Brně, vlastně nikde v České republice po ruce. Takže zimní výjezdy za dlouhou dráhou jsou nutností – podobně jako u lyžařů cestování za alpskými svahy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře