Reklama
reklama

Mladé rychlobruslařky z jihu Moravy trénují s Martinou Sáblíkovou

Dvě rychlobruslařky z jihu Moravy vzal s sebou reprezentační trenér Petr Novák do závěrečné přípravy před zimou, která vyvrcholí v únoru na olympijských hrách v Soči a návazně na světovém šampionátu. Ve skupině mladších juniorek, se tak po boku olympijské vítězky Martiny Sáblíkové a juniorské světové šampiónky Karolíny Erbanové, připravují od středy na ledě v Inzellu osmnáctiletá Eliška Dřímalová z Valtic a šestnáctietá Sára Pavlíčková z Brna.

České reprezentační trio juniorek Eliška Dřímalová -  Natálie Tauchenová - Nikol Zdráhalová vjíždí nyní na bruslích do třetí společné zimy. V té minulé už Novák, často i za ochotné asistence Martiny Sáblíkové, stihl děvčata přivést mezi desítku nejlepších ve světě mezi vrstevnicemi.

Další závodnicí, která už stihla zajet nezbytný limitní čas, aby mohla také na starty v Juniorském světovém poháru je Sára Pavlíčková. Ta na minulé zimní olympiádě mládeže vysprintovala na bruslích zlato pro výpravu Jihomoravského kraje.

Třetí Jihomoravankou, která po uzdravení z virózy míří na soustředění v bavorském Inzellu, je sedmnáctiletá Tereza Rubešová. Ta v rychlobruslení prošla rukama brněnské Novákovy spolupracovnice v Centru sportů trenérky Věry Břínkové, Po ročním výpadku kvůli mononukleóze se dostává do slibné formy a ráda by ještě tento měsíc stihla prolomit kvalifikační čas  ve sprintu na 500 metrů.

Pavlíčková i Rubešová jsou nově studentkami Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně. Vedení školy je přivítalo jako první rychlobruslařky v historii školy, ačkoliv dlouhý ledový ovál pro rychlobruslení není ani v Brně, vlastně nikde v České republice po ruce. Takže zimní výjezdy za dlouhou dráhou jsou nutností – podobně jako u lyžařů cestování za alpskými svahy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře