Reklama
reklama

Lyžařka Šárka Strachová je v kondici. V Brně si zkusila práci servismana

Po pěti týdnech soustředění a závodů v nejjižnějším místě jihoamerického kontinentu v Chile a Argentině se lyžařka Šárka Strachová vrátila do Čech. Sama přiznala, že ji překvapilo, že lyžařský svět ví, že se vdala. „Hodně soupeřek mi ke svatbě blahopřálo a věděly, že se nyní jmenuji Strachová,“ prozradila lyžařka, která pod svým dívčím jménem Záhrobská získala titul mistryně světa a bronz na olympiádě. V Brně si zkusila práci servismana a pod dohledem odborníků vzala do rukou svoje lyže.  

Podmínky v jižní Americe prý byly výborné. Hlavním cílem pro letošní sezónu jsou pro Šárku olympijské hry v Soči, kde chce nastoupit v kombinaci. „Jsem s přípravou opravdu spokojena. Ukázalo se, že jsem nezapomněla jezdit z kopce rychle, potvrdila jsem si, že rychlé disciplíny mě baví, že ráda skáču skoky a že kombinace mě bude bavit,“ uvedla Strachová.

V Chille a Argentině měla Šárka Strachová s sebou patnáct párů lyží. Přiznala, že jejich servis nechává na odbornících. „Kromě skluznice musíme řešit i hrany, což je větší alchymie, než skluznice, protože hrany se musí připravit jinak na technický sníh, jinak na led nebo jarní sníh. Myslím, že bych si neuměla připravit lyže na závod,“ usmála se lyžařka.

Po zdravotní stránce se lyžařka, která loni prodělala operaci nezhoubného nádoru v oblasti mozku, cítí velice dobře. „Moc jsem se už na lyže těšila. Je přede mnou nová sezóna s olympiádou, chci do ní jít s reálnou šancí na medaili, a to si musím v měsících před olympiádou vybojovat. Udělám pro to maximum,“ přislíbila.  

Šárku Strachovou doprovodil do servisního centra i běžec na lyžích Martin Koukal, který by se také rád dostal do reprezentačního družstva pro olympiádu v Soči a postavil se na start padesátikilometrové trati. „Měl jsem výborné léto, už dlouho jsem se po sportovní stránce tak dobře necítil,“ prozradil Koukal.

Oba lyžaři se pak více než půl hodiny svým fanouškům věnovali při autogramiádě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře