Reklama
reklama

Lyžařka Šárka Strachová je v kondici. V Brně si zkusila práci servismana

Po pěti týdnech soustředění a závodů v nejjižnějším místě jihoamerického kontinentu v Chile a Argentině se lyžařka Šárka Strachová vrátila do Čech. Sama přiznala, že ji překvapilo, že lyžařský svět ví, že se vdala. „Hodně soupeřek mi ke svatbě blahopřálo a věděly, že se nyní jmenuji Strachová,“ prozradila lyžařka, která pod svým dívčím jménem Záhrobská získala titul mistryně světa a bronz na olympiádě. V Brně si zkusila práci servismana a pod dohledem odborníků vzala do rukou svoje lyže.  

Podmínky v jižní Americe prý byly výborné. Hlavním cílem pro letošní sezónu jsou pro Šárku olympijské hry v Soči, kde chce nastoupit v kombinaci. „Jsem s přípravou opravdu spokojena. Ukázalo se, že jsem nezapomněla jezdit z kopce rychle, potvrdila jsem si, že rychlé disciplíny mě baví, že ráda skáču skoky a že kombinace mě bude bavit,“ uvedla Strachová.

V Chille a Argentině měla Šárka Strachová s sebou patnáct párů lyží. Přiznala, že jejich servis nechává na odbornících. „Kromě skluznice musíme řešit i hrany, což je větší alchymie, než skluznice, protože hrany se musí připravit jinak na technický sníh, jinak na led nebo jarní sníh. Myslím, že bych si neuměla připravit lyže na závod,“ usmála se lyžařka.

Po zdravotní stránce se lyžařka, která loni prodělala operaci nezhoubného nádoru v oblasti mozku, cítí velice dobře. „Moc jsem se už na lyže těšila. Je přede mnou nová sezóna s olympiádou, chci do ní jít s reálnou šancí na medaili, a to si musím v měsících před olympiádou vybojovat. Udělám pro to maximum,“ přislíbila.  

Šárku Strachovou doprovodil do servisního centra i běžec na lyžích Martin Koukal, který by se také rád dostal do reprezentačního družstva pro olympiádu v Soči a postavil se na start padesátikilometrové trati. „Měl jsem výborné léto, už dlouho jsem se po sportovní stránce tak dobře necítil,“ prozradil Koukal.

Oba lyžaři se pak více než půl hodiny svým fanouškům věnovali při autogramiádě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře