Reklama
reklama

Kouč Novák hledá další „Sáblíkovou“ také mezi kluky! Na jihu Moravy...

Co má společného Hodonín s přípravou české olympijské vítězky v rychlobruslení Martiny Sáblíkové k únorovým zimním olympijským hrám v ruském městě Soči? Možná budete překvapeni – právě to rychlobruslení. Na zimním stadiónu v Hodoníně se zítra ve čtvrtek 28. listopadu konají od 9 hodin rychlobruslařské závody hodonínských základních škol.

O historické prvenství se v nich mohou utkat všechna už nějak bruslící děvčata a hoši, kteří se přihlásí do 8:45 hod. osobně na stadionu, anebo je tam přihlásí učitelé či rodiče.  

Ke zrodu zítřejších závodů přispěla vstřícnost hodonínské radnice i správy městských sportovišť. Organizačně pomůže uspořádat soutěže ve sprintu na 111 m, v závodech na 333 m (to jsou 3 kola na ledě mezi mantinely) a na 500 m brněnské rychlobruslařské CENTRUM SPORTŮ, které před dvěma roky spoluzakládal trenér Martiny Sáblíkové Petr Novák.

S pochopením Hodonína, jehož přítomnost v zimním sportování je především hokejová, se už několikrát objevily na tamním ledu při testování dlouhých nožů Eliška Zdráhalová a Hanka Čechová. Obě mají na Slovácku kořínky. A obě se rychlobruslení učily v Brně u trenérky Věry Břínkové. 18letou Elišku má šéftrenér Petr Novák ve velmi nadějné české juniorské rychlobruslařské reprezentaci, a dokonce ji – podobně jako Sáblíkovou – naučil závodit i na silničním kole, takže Eliška patří také mezi top 10 cyklistek republiky. O polovinu let mladší Hanka Čechová, nyní se bohužel zotavující z rodinné autonehody, patří k nejmladším rychlobruslařským nadějím ze Slovácka.

Dobrá zpráva pro rodiče bruslařů z Hodonína a Slovácka: od prosince zahájí v Hodoníně činnost první Slovácký kroužek rychlobruslení mládeže. Šanci v něm najdou i hoši a dívky také z dalších základních škol v okolí města. Pro začátek na jakýchkoliv bruslích. Zdali se na Hodonínsku najdou šikovná dítka, která bude moci do roka a do dne zavolat na trénink i k sobě, na to je zvědav i kouč olympijské vítězky Sáblíkové Petr Novák.

A třebaže jsou v tuhle chvíli Novák se Sáblíkovou už v Kazachstánu, na místě dalšího mítinku rychlobruslařského Světového poháru, telefonoval na Moravu, že se těší se i na zítřejší výkony mládeže při závodech v Hodoníně.

Stejně jako na průběh pátečních dopoledních dalších rychlobruslařských závodů mládeže v brněnské hale na Úvozu. Tam mohou odjet i nejlepší z Hodonína, protože v Brně se bude v pátek bojovat na bruslích o nominaci do jihomoravské reprezentace pro rychlobruslařské soutěže lednových Her Olympiády dětí a mládeže ČR 2014.

Z posledních tří českých národních olympiád mládeže se jihomoravští rychlobruslaři nevraceli z ledu nikdy bez medailí. Předloni v Ostravě vyhrála sprint brněnská Sára Pavlíčková - za dva týdny bude debutovat v Juniorském světovém poháru. Zmíněná Eliška Dřímalová byla na stupních národní olympiády mládeže předtím. Rychlobruslařské reprezentaci JMK kraje "pomáhaly" ve štafetě i rychlobruslařky, například sestra olympionika Michala Březiny Eliška. Do chlapecké rychlobruslařské reprezentace kraje se zase mohou v pátek v Brně probojovat i zdatní bruslaři z řad hodonínské hokejové ZŠ na Mírovém náměstí. Když jde o reprezentaci, rivalita sportů zdravě ustupuje do pozadí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře