Reklama
reklama

Kouč Novák hledá další „Sáblíkovou“ také mezi kluky! Na jihu Moravy...

Co má společného Hodonín s přípravou české olympijské vítězky v rychlobruslení Martiny Sáblíkové k únorovým zimním olympijským hrám v ruském městě Soči? Možná budete překvapeni – právě to rychlobruslení. Na zimním stadiónu v Hodoníně se zítra ve čtvrtek 28. listopadu konají od 9 hodin rychlobruslařské závody hodonínských základních škol.

O historické prvenství se v nich mohou utkat všechna už nějak bruslící děvčata a hoši, kteří se přihlásí do 8:45 hod. osobně na stadionu, anebo je tam přihlásí učitelé či rodiče.  

Ke zrodu zítřejších závodů přispěla vstřícnost hodonínské radnice i správy městských sportovišť. Organizačně pomůže uspořádat soutěže ve sprintu na 111 m, v závodech na 333 m (to jsou 3 kola na ledě mezi mantinely) a na 500 m brněnské rychlobruslařské CENTRUM SPORTŮ, které před dvěma roky spoluzakládal trenér Martiny Sáblíkové Petr Novák.

S pochopením Hodonína, jehož přítomnost v zimním sportování je především hokejová, se už několikrát objevily na tamním ledu při testování dlouhých nožů Eliška Zdráhalová a Hanka Čechová. Obě mají na Slovácku kořínky. A obě se rychlobruslení učily v Brně u trenérky Věry Břínkové. 18letou Elišku má šéftrenér Petr Novák ve velmi nadějné české juniorské rychlobruslařské reprezentaci, a dokonce ji – podobně jako Sáblíkovou – naučil závodit i na silničním kole, takže Eliška patří také mezi top 10 cyklistek republiky. O polovinu let mladší Hanka Čechová, nyní se bohužel zotavující z rodinné autonehody, patří k nejmladším rychlobruslařským nadějím ze Slovácka.

Dobrá zpráva pro rodiče bruslařů z Hodonína a Slovácka: od prosince zahájí v Hodoníně činnost první Slovácký kroužek rychlobruslení mládeže. Šanci v něm najdou i hoši a dívky také z dalších základních škol v okolí města. Pro začátek na jakýchkoliv bruslích. Zdali se na Hodonínsku najdou šikovná dítka, která bude moci do roka a do dne zavolat na trénink i k sobě, na to je zvědav i kouč olympijské vítězky Sáblíkové Petr Novák.

A třebaže jsou v tuhle chvíli Novák se Sáblíkovou už v Kazachstánu, na místě dalšího mítinku rychlobruslařského Světového poháru, telefonoval na Moravu, že se těší se i na zítřejší výkony mládeže při závodech v Hodoníně.

Stejně jako na průběh pátečních dopoledních dalších rychlobruslařských závodů mládeže v brněnské hale na Úvozu. Tam mohou odjet i nejlepší z Hodonína, protože v Brně se bude v pátek bojovat na bruslích o nominaci do jihomoravské reprezentace pro rychlobruslařské soutěže lednových Her Olympiády dětí a mládeže ČR 2014.

Z posledních tří českých národních olympiád mládeže se jihomoravští rychlobruslaři nevraceli z ledu nikdy bez medailí. Předloni v Ostravě vyhrála sprint brněnská Sára Pavlíčková - za dva týdny bude debutovat v Juniorském světovém poháru. Zmíněná Eliška Dřímalová byla na stupních národní olympiády mládeže předtím. Rychlobruslařské reprezentaci JMK kraje "pomáhaly" ve štafetě i rychlobruslařky, například sestra olympionika Michala Březiny Eliška. Do chlapecké rychlobruslařské reprezentace kraje se zase mohou v pátek v Brně probojovat i zdatní bruslaři z řad hodonínské hokejové ZŠ na Mírovém náměstí. Když jde o reprezentaci, rivalita sportů zdravě ustupuje do pozadí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře