Reklama
reklama

Kateřina Neumannová si v Brně prohlédla dřevěné lyže

Olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová přijela do Brna. Byla hostem expozice Jihočeského kraje na veletrhu Regiontour, která prezentuje především projekt „Jižní Čechy aktivní“.

Dominantou expozice zhotovené převážně ze dřeva je téměř šestimetrová rozhledna, která připomíná Stezku korunami stromů a Lipně nad Vltavou. Návštěvníkům se líbí také panoramatické fotografie jihočeské přírody a virtuální sjezd na lyžích. Každou hodinu na stánku probíhá soutěž o volné vstupenky do některého z jihočeských zimních či volnočasových areálů.

„Jižní Čechy nabízejí nespočet možností, jak si protáhnout tělo a udělat něco pro zdraví. Jihočeská krajina aktivnímu pohybu přeje, ať už se jedná o cyklistiku, bruslení, lyžování, jízdu na koni či adrenalinové atrakce v podobě lanových parků, horolezeckých stěn nebo paraglidingu,“ uvedl jihočeský hejtman Jiří Zimola, který na brněnském výstavišti mj. podepsal Dohodu o spolupráci tři krajů s Dolním Rakouskem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře