Reklama
reklama

Zpod Ještědu bez bodů. Brněnskou snahu o vyrovnání zmařilo břevno

Na úvod ligové sezony zajížděla Zbrojovka stejně jako loni na sever Čech do Jablonce. Zatím co loni se oba celky rozešly smírně, letos o výhře domácích rozhodla především povedená trefa Čížka. Nejblíže vyrovnání měl ve druhé půli David Pašek, míč z jeho hlavy však skončil pouze na břevně. Výhru domácích před koncem pečetil na konečných 2:0 Martin Pospíšil.
1.kolo, sobota 26.7.2014, 17:00, Střelnice
FK BAUMIT Jablonec - FC Zbrojovka Brno 2:0 (1:0).

První šance domácích přišla již ve třetí minutě, když si na první rohový kop zápasu naběhl Vít Beneš. Po teči jednoho z brněnských obránců ale míč zamířil pouze do zámezí. Z úvodní herní převahy Jablonce se v prvních patnácti minutách však neurodilo nic víc, než utěšená rána Loučky přímo do náručí Hladkého.

Hráči obou celků se prali s úmorným vedrem a příliš fotbalové krásy k vidění nebylo. Jablonečí měli míč na svých kopačkách častěji, což vyplývalo především z jejich aktivního pressingu, po kterém Zbrojovka často zbytečně ztrácela míče už na vlastní polovině. Co do defenzívy bylo však Brno bezchybné a Baumitu se těžko hledala cestička za záda Brněnských.

Když to nešlo postupnou kombinací, ujala se rána z velké vzdálenosti. Po střetu s Luďkem Pernicou zůstal na útočné polovině ležet Roman Fischer, rozhodčí však akci Jablonce nepřerušil a na jejím konci poslal Tomáš ČÍŽEK úžasnou ranou domácí do vedení.

Zbrojovka se osmělila až v nastaveném čase, když poprvé dokázala domácí uzamknout kolem jejich vápna; ze série centrů se však šance nenarodila. Před poločasovou pauzou si ale Brněnští sami ukázali cestu, jakou se vydat v půli druhé.

Ještě větší horko bylo příznivcům Zbrojovky v 52. minutě, když se sám na Hladkého řítil Doležal, ten si však v klíčový okamžik příliš pokopl míč. Brněnský brankář držel akcie hostů i nadále, když si poradil s dalším samostatným nájezdem, ve kterém se ocitl střelec úvodní branky Čížek. Snaha o ofenzivnější hru Brna bohužel přinášela okna v zadní linii.

Dopředu se pěknou ranou prezentoval Pavel Zavadil, bohužel však trefil pouze prostor, ve kterém se pohyboval domácí brankář Hrubý. Hned o chvíli později hlavičkoval po Zavadilově centru Pašek, jeho pokus byl ale zblokován na roh.

Fotbal se hrál o poznání lepší a do šancí se dostávaly oba celky. Po Kopicově centru měl blízko druhé brance Doležal, Hladkého branku však přestřelil. Z následného kontru přišla v 65. minutě největší šance Brněnských na vyrovnání. Po Hyčkově centru se k hlavičce dostal David Pašek, štěstí však v tento okamžik nestálo na straně Zbrojovky a míč se snesl jen na břevno. O minutu později pálil po hezké kombinaci Zavadil, ale opět pouze doprostřed. Zbrojovka se po hodině hry nadechla k náporu a sahala po vyrovnání. Vzadu vznikající nebezpečné situace řešil často vyběhnutím až mimo pokutové území Václav Hladký, který tak dal vzpomenout na výkony Manuela Neuera z nedávno skončeného Mistrovství světa.

Brno si skutečně za snahu ve druhé půli bod zasloužilo, nebylo mu však dnes souzeno. Závar po centru střídajícího Stanislava Vávry osm minut před koncem skončil pouze faulem na gólmana a když dvě minuty před koncem přidal druhou branku domácích Martin POSPÍŠIL, bylo jisté, že Zbrojovka si na první body bude muset počkat až do domácí premiéry.

FK BAUMIT Jablonec: Hrubý – Romera, Pernica, Beneš, Novák – Pospíšil, Rossi – Kopic (82. Fantiš), Loučka (C), Čížek (62. Jun) – Doležal (89. Kubista). Trenér: Jaroslav Šilhavý.
FC Zbrojovka Brno: Hladký - Jugas, Košťál, Schuster - Fischer (69. Mezlík), Malík (76. Vávra), Zavadil (C), Hyčka (72. Lutonský) - Pašek, Markovič, Sýkora. Trenér: Václav Kotal.
Branky: 37. Čížek, 88. Pospíšil Střely na branku: 8:2 Střely mimo: 3:5 Rohové kopy: 5:7 Držení míče: 47:53 Žlutá karta: 32. Hladký Rozhodčí: Královec – Moláček, Zeman. Diváci: 4158.
 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře