Reklama
reklama

Zbrojovka začala porážkou. Utkání se Znojmem rozhodla jediná trefa

První zápas Zbrojovky v kalendářním roce 2014 svěřenci Václava Kotala výsledkově nezvládli. Na herním projevu byla patrná nerozehranost, která spolu s nedůrazem v zakončení znamenala porážku 0:1. Na hřišti se vystřídalo hned 21 hráčů, mezi nimi i nováček v brněnském dresu, Šimon Šumbera.

Zbrojovka Brno - Znojmo 0:1 (0:1). Branka: 42. Haurdič. ŽK: 82. Košťál.

Zbrojovka Brno: 1. poločas: Hladký - Janotka, Pernica, Schuster, Hyčka - Glaser, Zavadil, Sedlák, Skalák - Pašek - Kroupa. 2. poločas: Hladký - Buchta, Avdić, Košťál, Šumbera - Kunc, Fischer, Hyčka (88. Pospíšil), Lutonský - Markovič, Vávra.

Znojmo: Drobisz – Adukor, R. Buchta, Crnić, Haurdič, Odehnal, Helísek, Vašíček, Mudra, Vukadinovič, Jonov. Trenér: Leoš Kalvoda.
 

Do svého prvního letošního utkání naskočili hráči Zbrojovky v rámci již tradiční Tipsport ligy, kde je v prvním kole čekal souboj se soupeřem v boji o záchranu, ligovým nováčkem ze Znojma. Poslední klání v rámci Gambrinus ligy se mezi oběma celky odehrálo loni v září. Šťastnější tehdy byla Zbrojovka, která Znojmo přehrála brankami Paška a Frejlacha. Prvně jmenovaný se dnes objevil na hřišti od úvodního hvizdu, ve druhé půli dostala šanci na představení mimo jiné i nová posila Brna, Šimon Šumbera.

Zbrojovka byla v úvodních minutách aktivnějším celkem, k výraznějšímu ohrožení brány však chyběla větší přesnost v mezihře. Tempo i úroveň kombinace odpovídala v první desetiminutovce nízké herní vytíženosti obou celků, a tak se na první šanci stále čekalo. Po Skalákově nepřesné ráně se o další pokus postaral po dvaceti minutách hry Pavel Zavadil a Drobisz si mohl jen oddychnout, že míč skončil vedle jeho svatyně.

Zbrojovka se i nadále dostávala do zakončení častěji, ani hlavička Karla Kroupy však neměla ten správný směr. Jako krutý trest se tak dá označit situace ze 42. minuty, kdy Znojmo prakticky ze své jediné šance udeřilo a zajistilo si poločasové vedení. Po Crnkičově centru se trefila čerstvá posila znojemských, Anes Haurdič.

Nedostatek koncentrace ze strany brněnských obránců přinesl v úvodu druhého dějství další velkou šanci Znojma, Hladký však Crnkiče v samostatném nájezdu vychytal. Vyrovnání mohlo přijít v 65. minutě, Fischer však na Lutonského centr o chlup nedosáhl. Zbrojovka pokračovala v útočné aktivitě a čekala na tu pravou šanci k vyrovnání. Jasná příležitost přišla tři minuty před koncem, Markovič však nedokázal ve vyložené pozici dorazit Vávrovu střelu.

V utkání hubeném na šance tak Znojmo porazilo Zbrojovku nejtěsnějším možným rozdílem, pozitiva může však Václav Kotal hledat např. ve slibném výkonu Šimona Šumbery.

Další zápasy v rámci Tipsport ligy čekají Brno v sobotu, a to proti Olomouci a Jihlavě.

 
Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře