Reklama
reklama

Zbrojovka začala porážkou. Utkání se Znojmem rozhodla jediná trefa

První zápas Zbrojovky v kalendářním roce 2014 svěřenci Václava Kotala výsledkově nezvládli. Na herním projevu byla patrná nerozehranost, která spolu s nedůrazem v zakončení znamenala porážku 0:1. Na hřišti se vystřídalo hned 21 hráčů, mezi nimi i nováček v brněnském dresu, Šimon Šumbera.

Zbrojovka Brno - Znojmo 0:1 (0:1). Branka: 42. Haurdič. ŽK: 82. Košťál.

Zbrojovka Brno: 1. poločas: Hladký - Janotka, Pernica, Schuster, Hyčka - Glaser, Zavadil, Sedlák, Skalák - Pašek - Kroupa. 2. poločas: Hladký - Buchta, Avdić, Košťál, Šumbera - Kunc, Fischer, Hyčka (88. Pospíšil), Lutonský - Markovič, Vávra.

Znojmo: Drobisz – Adukor, R. Buchta, Crnić, Haurdič, Odehnal, Helísek, Vašíček, Mudra, Vukadinovič, Jonov. Trenér: Leoš Kalvoda.
 

Do svého prvního letošního utkání naskočili hráči Zbrojovky v rámci již tradiční Tipsport ligy, kde je v prvním kole čekal souboj se soupeřem v boji o záchranu, ligovým nováčkem ze Znojma. Poslední klání v rámci Gambrinus ligy se mezi oběma celky odehrálo loni v září. Šťastnější tehdy byla Zbrojovka, která Znojmo přehrála brankami Paška a Frejlacha. Prvně jmenovaný se dnes objevil na hřišti od úvodního hvizdu, ve druhé půli dostala šanci na představení mimo jiné i nová posila Brna, Šimon Šumbera.

Zbrojovka byla v úvodních minutách aktivnějším celkem, k výraznějšímu ohrožení brány však chyběla větší přesnost v mezihře. Tempo i úroveň kombinace odpovídala v první desetiminutovce nízké herní vytíženosti obou celků, a tak se na první šanci stále čekalo. Po Skalákově nepřesné ráně se o další pokus postaral po dvaceti minutách hry Pavel Zavadil a Drobisz si mohl jen oddychnout, že míč skončil vedle jeho svatyně.

Zbrojovka se i nadále dostávala do zakončení častěji, ani hlavička Karla Kroupy však neměla ten správný směr. Jako krutý trest se tak dá označit situace ze 42. minuty, kdy Znojmo prakticky ze své jediné šance udeřilo a zajistilo si poločasové vedení. Po Crnkičově centru se trefila čerstvá posila znojemských, Anes Haurdič.

Nedostatek koncentrace ze strany brněnských obránců přinesl v úvodu druhého dějství další velkou šanci Znojma, Hladký však Crnkiče v samostatném nájezdu vychytal. Vyrovnání mohlo přijít v 65. minutě, Fischer však na Lutonského centr o chlup nedosáhl. Zbrojovka pokračovala v útočné aktivitě a čekala na tu pravou šanci k vyrovnání. Jasná příležitost přišla tři minuty před koncem, Markovič však nedokázal ve vyložené pozici dorazit Vávrovu střelu.

V utkání hubeném na šance tak Znojmo porazilo Zbrojovku nejtěsnějším možným rozdílem, pozitiva může však Václav Kotal hledat např. ve slibném výkonu Šimona Šumbery.

Další zápasy v rámci Tipsport ligy čekají Brno v sobotu, a to proti Olomouci a Jihlavě.

 
Autor: 
redakce
Aktuálně
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Komentáře