Reklama
reklama

Zbrojovka otevřela bodový účet i venku. Z Julisky veze bod

Druhá zajížďka vedla pro Brněnské na stadion pražské Dukly. Ta povzbuzena výhrou v Mladé Boleslavi chtěla potvrdit silný start do soutěže a začátek naznačoval, že by se jí to mohlo podařit. Na gól Hanouska však dokázal brzy reagovat Markovič a na Julisce se tak body dělily.
3.kolo, sobota 9.8.2014, 17:00, Juliska
FK Dukla PrahaFC Zbrojovka Brno 1:1 (1:1).

Zbrojovka vstoupila do svého druhého venkovního zápasu o poznání aktivněji, než před dvěma týdny v Jablonci. Aktivní byla převážně po pravé straně, kde dobře kombinovala dvojice Malík - Vávra. Bohužel hned z první vážnější příležitosti soupeř udeřil. Tím, čím chtěla hrozit Zbrojovka, si k prvnímu gólu pomohla Dukla, když obrana Brna neubránila rohový kop a hlavičku Beauguela po zákroku Hladkého dorazil do prázdné brány Marek HANOUSEK.

Následující desetiminutovku působilo Brno otřeseným dojmem, tuto hluchou pasáž hry však přestálo bez újmy a z čista jasna přišlo vyrovnání. Útočnou akci po levé straně rozjeli Sýkora s Hyčkou, míč se dostal k osamocenému Malíkovi, ten sice první souboj s Chudým prohrál, ale na druhý pokus propašoval míč na Miroslava MARKOVIČE, který již dostal míč do sítě - 1:1.

Vstřelená branka pomohla i Brnu. Hlavně Markoviče bylo rázem plné hřiště a po jeho uvolnění ve vápně a následném centru nechybělo moc k tomu, aby se do zakončení dostal Malík. Za zmínku stojí také povedené sólo Honzy Sýkory, které až ve finální fázi přerušil faulem za žlutou Štětina. Největší šance do závěru první půle patřila také Zbrojovce a opět v ní byl Markovič, zavěšen do vzduchu však hlavou trefil pouze prostor, ve kterém se pohyboval Chudý.

Druhá půle na Julisce příliš mnoho vzrušení nepřinášela a na první šanci se čekalo až do 73. minuty. Zavadil se Sýkorou předvedli po přímém kopu nacvičený signál, na jehož konci byl kdo jiný než Markovič. Jeho tečovaná rána ale mezi tři tyče nemířila. Brno se nechtělo spokojit jen s bodem a Hyčkovi o chvíli později nechybělo mnoho, aby se prodral do zakončení tváří v tvář Chudému. Hladkého na druhé straně zase otestoval střídající Považanec.

Poměrně kvalitní utkání spělo do svého finiše a s přibývajícím časem se oba celky přece jen soustředily hlavně na to, aby nepřišla rozhodující chyba. Když se v závěru neujala hlavička Davida Paška, sudí Lerch ukončil utkání za stavu 1:1. Zbrojovka si tak na druhý pokus připisuje první bod mimo domácí stadion.

Fakta: Branky: 7. Marek Hanousek - 18. Markovič.
Střely na branku: 2:3
Žluté karty: 27. Štětina, 80. Gedeon.
Rozhodčí: Lerch - Mencl, Urban
Diváci: 1579.

FK Dukla Praha: Chudý – Karavajev, Vorel, Štetina, Mat. Hanousek – Čajić (68. Považanec), Gedeon (85. Hlinka), Mar. Hanousek – Berger, Beauguel, Mareš (68. Krmenčík). Trenér: Luboš Kozel.
FC Zbrojovka Brno: Hladký - Jugas, Košťál, Buchta - Fischer, Zavadil, Malík (81. Kaščák), Hyčka - Vávra (71. Pašek), Marković, Sýkora (89. Šumbera). Trenér: Václav Kotal.
 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře