Reklama
reklama

Zbrojovka inkasovala na Slovácku nejtěžší letošní direkt a prohrála 0:5

Místo první venkovní výhry bohužel přišla na Slovácku studená sprcha - Zbrojovka v utkání 21. kola podlehla 0:5. Neprodloužila tak sérii úspěšných výsledků, kterých na hřišti tohoto soupeře v minulosti dosáhla.

1. FC Slovácko - FC Zbrojovka Brno 5:0 (2:0).

Zbrojovka se snažila o aktivní vstup do utkání a nepříliš jistou obranu Slovácka několikrát prověřila. Nejnebezpečnější byla Šislerova hlavička, brněnský záložník ovšem míč namířil z malého vápna nad branku.

Po čtvrthodině hry Brňané míč do sítě dostali, bohužel se ale jednalo o smolný vlastní gól. Pavel Košťál si totiž srazil do branky centrovaný míč z pravé strany hřiště.

Ani to ještě Brňany nesrazilo – vzápětí Skalák vybídl k další ráně Šislera, jeho pokus byl zblokován a následná hlavička po rohovém kopu mířila vedle. Asi největší šanci měl kapitán Zavadil, jehož zakončení odvrátil na další roh skvělým obranným zákrokem Petr.

Slovácko zamířilo mezi tyče vlastními silami až ve 35. minutě, Košútův táhlý pokus zaměstnal Hladkého a byl z toho rohový kop. Pět minut před půlí už se ale domácí radovali podruhé – Doškovu hlavičku Hladký vyrazil a o dorážku se pohotově postaral nehlídaný Jakub Petr – 2:0. Nepříjemné, naděje ale stále žila.

Jenže Zbrojovka vůbec nezachytila vstup do druhé půle. Kerbra v samostatné akci ještě vychytal Hladký, Petr s Doškem mířili mimo brněnskou branku, po hodině hry nicméně třetí úder přece jen přišel. Hladký opět vychytal Doška a opět to nestačilo – dorážku měl tentokrát na svědomí Jaroslav Diviš.

Tentýž hráč o pět minut později zvýšil na 4:0, dezorientovaná brněnská obrana jej nechala volného u levé tyče Hladkého branky. Korigovat měl v úmyslu Jiří Skalák, z bezprostřední blízkosti ovšem Heču nepřekonal, na druhé straně zabránila Divišovi ve zkompletování hattricku tyč.

Zbrojovka se i za jasného stavu snažila alespoň o čestný úspěch, hráčům ale nebylo přáno a museli navíc spolknout ještě pátý gól, který v samém závěru vsítil (a hattrick tím zkompletoval) Jaroslav Diviš.

Fakta: Branky: 62. a 65. Diviš, 14. vlastní Košťál, 39. Petr. Rozhodčí: Paták – Hock, Mokrusch. Žluté karty: 43. Šimko, 57. Rada, 79. Petr, 90. Košút – 40. Skalák, 60. Šisler. Diváci: 4782.

1.FC Slovácko: Heča – Šimko, Rada, Košút, Kuncl – Kerbr (83. Lukáš), Valenta (76. Havlík), Šumulikoski, Diviš, Petr – Došek (71. Ondřejka).

FC Zbrojovka Brno: Hladký – Buchta, Košťál, Pernica, Lutonský (77. Keresteš) – Hyčka (83. Kunc), Zavadil, Fischer, Šisler (73. Marković), Šumbera - Skalák.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře