Reklama
reklama

Zbrojovka inkasovala na Slovácku nejtěžší letošní direkt a prohrála 0:5

Místo první venkovní výhry bohužel přišla na Slovácku studená sprcha - Zbrojovka v utkání 21. kola podlehla 0:5. Neprodloužila tak sérii úspěšných výsledků, kterých na hřišti tohoto soupeře v minulosti dosáhla.

1. FC Slovácko - FC Zbrojovka Brno 5:0 (2:0).

Zbrojovka se snažila o aktivní vstup do utkání a nepříliš jistou obranu Slovácka několikrát prověřila. Nejnebezpečnější byla Šislerova hlavička, brněnský záložník ovšem míč namířil z malého vápna nad branku.

Po čtvrthodině hry Brňané míč do sítě dostali, bohužel se ale jednalo o smolný vlastní gól. Pavel Košťál si totiž srazil do branky centrovaný míč z pravé strany hřiště.

Ani to ještě Brňany nesrazilo – vzápětí Skalák vybídl k další ráně Šislera, jeho pokus byl zblokován a následná hlavička po rohovém kopu mířila vedle. Asi největší šanci měl kapitán Zavadil, jehož zakončení odvrátil na další roh skvělým obranným zákrokem Petr.

Slovácko zamířilo mezi tyče vlastními silami až ve 35. minutě, Košútův táhlý pokus zaměstnal Hladkého a byl z toho rohový kop. Pět minut před půlí už se ale domácí radovali podruhé – Doškovu hlavičku Hladký vyrazil a o dorážku se pohotově postaral nehlídaný Jakub Petr – 2:0. Nepříjemné, naděje ale stále žila.

Jenže Zbrojovka vůbec nezachytila vstup do druhé půle. Kerbra v samostatné akci ještě vychytal Hladký, Petr s Doškem mířili mimo brněnskou branku, po hodině hry nicméně třetí úder přece jen přišel. Hladký opět vychytal Doška a opět to nestačilo – dorážku měl tentokrát na svědomí Jaroslav Diviš.

Tentýž hráč o pět minut později zvýšil na 4:0, dezorientovaná brněnská obrana jej nechala volného u levé tyče Hladkého branky. Korigovat měl v úmyslu Jiří Skalák, z bezprostřední blízkosti ovšem Heču nepřekonal, na druhé straně zabránila Divišovi ve zkompletování hattricku tyč.

Zbrojovka se i za jasného stavu snažila alespoň o čestný úspěch, hráčům ale nebylo přáno a museli navíc spolknout ještě pátý gól, který v samém závěru vsítil (a hattrick tím zkompletoval) Jaroslav Diviš.

Fakta: Branky: 62. a 65. Diviš, 14. vlastní Košťál, 39. Petr. Rozhodčí: Paták – Hock, Mokrusch. Žluté karty: 43. Šimko, 57. Rada, 79. Petr, 90. Košút – 40. Skalák, 60. Šisler. Diváci: 4782.

1.FC Slovácko: Heča – Šimko, Rada, Košút, Kuncl – Kerbr (83. Lukáš), Valenta (76. Havlík), Šumulikoski, Diviš, Petr – Došek (71. Ondřejka).

FC Zbrojovka Brno: Hladký – Buchta, Košťál, Pernica, Lutonský (77. Keresteš) – Hyčka (83. Kunc), Zavadil, Fischer, Šisler (73. Marković), Šumbera - Skalák.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře