Reklama
reklama

Souboj s Baníkem vítěze nepřinesl

Záchranářský souboj se nesl v duchu tuhé bitvy, která nepřinesla příliš pohledných momentů. V první půli domácí zachránila tyč, Zbrojovka pak měla blízko gólu v závěru, kdy po Zavadilově ráně nedokázal vyražený míč nikdo z dobíhajících hráčů dorazit. Výsledná remíza je zaslouženým výsledkem.

Zbrojovka Brno - Baník Ostrava 0:0 (0:0).

Karty byly před nedělním moravskoslezským derby rozdány jasně. Baník na Zbrojovku ztrácel pouhé dva body a nemohl si další ztrátu bodů dovolit. Brnu by případná výhra naopak přidala klidu do dalších klání.

Solidní divácká kulisa na stadionu v Králově Poli přihlížela opatrnému začátku utkání. Z letargie probraly obecenstvo v 10. minutě dva nebezpečné centry Pavla Zavadila, po kterých nechybělo moc k tomu, aby se prosadili Markovič s Pernicou. Oba jejich pokusy však obrana Baníku zablokovala. První šance Baníku přišla po sedmnácti minutách hry, kdy Greguš protáhl připraveného Hladkého. Následný roh byl již o poznání nebezpečnější, když domácí zachránila až branková konstrukce.

I nadále o sobě dávaly oba celky vědět především ze vzduchu, když po dalším Zavadilově centru nepřesně hlavičkoval Skalák. První půl hodina až na tyč hostí příliš vzrušení nepřinesla, uzavřel ji pak nebezpečný centr Kukece, na který však ani ve skluzu nedosáhl Štěpán. Paradoxně více práce než obě defenzívy měl v prvním dějství hasičský sbor u sektoru Baníkovců. Za způsob, jakým si poradil se dvěma požáry si rozhodně zaslouží absolutorium.

Před pauzou hosté z Ostravy vystupňovali svůj tlak a výsledkem byly dvě velké příležitosti. Krmenčíkův pokus až na čáře zastavil Skalák, z další akce hostů pak pramenil nejistý zákrok Hladkého, po které se k dorážce v jasné pozici dostal Škutka. Ten ale nezanechal klidnou hlavu a trestuhodně brněnskou bránu přestřelil. Václav Kotal měl tak jistě o poločasové pauze svým svěřencům co vysvětlovat.

V úvodu druhé půle o sobě dal vědět dobrou ranou domácí středopolař Janotka a Pavlenka se musel hodně činit, aby jeho dělovku vyrazil. Dorážející Zavadil pak z dorážky jen těsně minul bránu. Po počátečním vzruchu jako by oba celky tušily, že rozhodnout může jediná chyba, což se dosti projevilo na herním projevu obou soupeřů. Za zmínku stojí až průnik Ondřeje Sukupa ze 70. minuty, jehož jedovatá střela jen prosvištěla kolem horního rohu Hladkého brány.

V závěru si nejprve Jiří Skalák vykoledoval čtvrtou žlutou kartu, která jej vyřadí z následného utkání na Slovácku. Vzápětí mohl rozhodnout z přímého kopu Zavadil, ale ani on, ani jeden ze tří dorážejících hráčů míč za Pavlenkova záda nepropasíroval. Oba soupeři si tak ze záchranářského souboje odnáší po bodu.

Ohlasy trenérů

Václav Kotal (Zbrojovka Brno): "V prvním poločase jsme byli hodně nervózní, bylo vidět, že jde o hodně. Stále se potýkáme se špatnou koncovkou. S dnešní hrou nejsme spokojeni, protože jsme také nemuseli mít žádný bod, podržel nás brankář Hladký." 

František Komňacký (Ostrava): "Myslím, že jsme se s tlakem vypořádali celkem slušně. Byli jsme odvážní, měli i více šancí, než domácí celek. Odjíždíme trochu smutní, hráči cítí, že zde mohli vyhrát."

FC Zbrojovka Brno: Hladký – Buchta, Košťál, Schuster, Pernica – Janotka (63. Kroupa), Šisler, Zavadil (C), Fischer, Skalák – Markovič (83. Lutonský). Trenér: Václav Kotal.

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Baránek, Sukup, Frydrych (C), Vengřinek – Štěpán, Kukec, Greguš, Škutka, Krmenčík – Holzer (64. Svěrkoš). Trenér: František Komňacký.

Fakta: ŽK: 58. Janotka, 81. Skalák. Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 6:3. Rohové kopy: 2:7. Držení míče: 46:54. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Vysloužil. Diváci: 5078.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře