Reklama
reklama

První jarní body! Brnu důležitou výhru nad Příbramí vystřelil Markovič

Brzký gól a dobrá práce v defenzívě. Přesně to byly brněnské ingredience, ze kterých se ve výsledku urodila hubená, ale nesmírně cenná výhra nad Příbramí. O vítězství rozhodl Miroslav Markovič.

FC Zbrojovka Brno - 1. FK Příbram 1:0 (1:0).

Jarní premiéru si hráči Brna odbyli proti Příbrami, na kterou před zápasem ztráceli ve vyrovnané tabulce Gambrinus ligy pouhé tři body. O důležitosti tohoto utkání se před jeho začátkem napsalo již mnoho, a tak se zraky brněnských příznivců upínaly na to, jakým způsob se Zbrojovka zvládne oklepat z nevydařeného utkání na Spartě. Svěřencům Petra Čuhela chtěli Jihomoravané oplatit podzimní porážku 2:1, kterou jim Příbram uštědřila až v posledních minutách zápasu.

Úvod, jaký na Srbské přišel, by si však nevysnil ani ten největší brněnský optimista. Prakticky z první útočné akce domácí udeřili. Po přihrávce Fischera přišel hvězdný okamžik Miroslava MARKOVIČE, který se skvělým pohybem zbavil bránícího hráče a poslal Brno do brzkého vedení. Úžasný start pro Zbrojovku!

Domácí branka nabudila, a tak dál pokračovali v aktivní hře. Snaha prosadit se vzduchem však ovoce nenesla, své šance se tak dočkali v 17. minutě Středočeši. Václav Hladký nejprve fantasticky vytáhl Volešákovu střelu na břevno, aby si následně poradil s dorážkami Slepičky a Řezníka. Domácí jednička tak opět potvrdila, že letos patří nepopiratelně mezi opory brněnského kádru.

Hosté, kteří jako by si tímto závarem dokázali, že se Zbrojovkou lze hrát, převzali na následující minuty ofenzivní iniciativu. Ta však v ohrožení brány neústila, naopak na druhé straně si museli příbramští hráči oddychnout, když Buchtova dělovka mířila jen těsně nad Hruškovu bránu. Nic víc se během úvodního dějství nestalo, a tak do kabin odcházel brněnský celek o gól šťastnější.

Na průběh utkání reagoval v poločasové pauze Václav Kotal, který na úkor Šimona Šumbery poslal na hřiště druhého stopera v osobě Pavla Košťála. Úvodní minuty druhé půle přinesly na obou stranách řadu nepřesností a žádný z celků si nepřipravil možnost, která by stála za zmínku. Pozitivem byla výborná hra domácí defenzívy, která byla od posledního utkání k nepoznání. Příbramští ne a ne si vytvořit kloudnější šanci, a tak i po hodině hry svítilo na ukazateli skóre příznivé pro domácí.

Snad prvním odvážlivcem, který si ve druhé půli troufl vystřelit na bránu, byl aktivní Milan Lutonský, jeho pokus ze 66. minuty však Hruškovi příliš problémů nenadělal. Brněnští se v závěru utkání snažili hlavně nevyrobit chybu, která by je okradla o důležité body. Nutno říci, že hra Příbrami, omezená na nákopy do vápna, jim situaci značně usnadňovala. Příbramská nemohoucnost s přibývajícím časem ještě narůstala a kulminovala v brněnský brejk, který nedokázal zakončit Skalák.

Domácím však již nemusela mrzet ani zahozená šance Kroupy. Po závěrečném hvizdu sudího Hrubeše bylo jasné, že Zbrojovce se domácí ligová premiéra v novém kalendářním roce povedla, když Příbrami oplatila podzimní porážku a vyhoupla se před svého dnešního soka v ligové tabulce!

Ohlasy trenérů

Václav Kotal (Zbrojovka Brno): "Myslím, že výsledek odpovídá průběhu utkání, v němž nám pochopitelně hodně pomohl rychlý gól. Do druhé půle jsme změnili rozestavení a posílili defenzivu, neboť jsme tušili, že soupeř začne hrát útočněji. Cíl to splnilo, ve druhém poločase jsme Příbrami mnoho nedovolili. Jen je škoda, že se nám nepovedlo proměnit další šance, mohli jsme být klidnější. Ale snad si to kluci schovali na další zápasy.

Fakta: Branky: 4. Markovič. ŽK: 44. Schuster - 28. Pilík, 51. Hájovský. Střely na branku: 6:5 Střely mimo: 7:1. Rohové kopy: 9:7. Držení míče: 54:46. Rozhodčí: Hrubeš – Ratajová, Marek. Diváci: 3962

FC Zbrojovka Brno: Hladký - Pernica, Schuster, Buchta - Šisler (79. Malík), Zavadil (C) (86. Kroupa), Fischer, Lutonský - Skalák, Marković, Šumbera (46. Košťál). Trenér: Václav Kotal.

1.FK Příbram: Hruška (C) – Jugas (80. Kraut), Mišůn, Zápotočný, Hájovský – Volešák, Zeman, Pilík, Krbeček (77. Tarczal) – Řezníček, Slepička (55. Stratil). Trenér: Petr Čuhel.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře