Reklama
reklama

K důležitému duelu dnes zajíždí Zbrojovka do Ostravy

V rámci šestého kola Gambrinus ligy střetnou střetnou dva slavné české týmy, které by si oba fanouškovské tábory přály vidět výše, než se v současné době nachází. Brněnskou Zbrojovku, která český titul vybojovala v roce 1978, bude hostit čtyřnásobný ligový mistr Baník. Klubu milovanému ostravskými fanoušky se letos vůbec nedaří a Brňané také nejsou se čtyřmi body po pěti duelech spokojeni. Bazaly tak v pondělí od 18 hodin uvidí důležitý souboj týmů ze spodní poloviny tabulky.

Přestože mají Baník i Zbrojovka na svém kontě prozatím stejný počet bodů, v tabulce jsou na tom lépe Brňané. Ti okupují desátou příčku, zatímco Ostravané jsou patnáctí. Za nimi už je jen tříbodové Znojmo. Oba týmy za sebou mají pět kol, v tom prvním Baník remizoval na Slavii 1:1, ve druhém zápase pak porazil doma Mladou Boleslav. Následoval však tvrdý pád zpátky na zem, když si Baník odvezl z Plzně čtyřgólový výprask. A takový nebyl jen jeden. Ve čtvrtém i pátém kole podlehli modrobílí opět po výsledku 0:4, nejprve doma Jablonci, a poté i v Příbrami. Po dvanácti obdržených brankách ve třech duelech tak na tom Ostravané možná nebudou psychicky nejlépe. Na druhou stranu podle brněnského kouče Ludevíta Grmely má Baník svou sílu a jeho mužstvo by se nemělo jejich špatnými výsledky nechat zmást.

V nejlepší psychické pohodě navíc nemusí být ani Zbrojovka. Jak řekl po domácí prohře s Libercem stoper Pernica, se čtyřmi body po pěti kolech se v Brně nepočítalo. Jihomoravané vyhráli jen v druhém kole, kdy porazili doma Bohemians vysoko 5:1. Bod získali ještě za remízu v úvodním klání v Jablonci. Poslední tři zápasy, stejně jako Baník, Zbrojovka prohrála – postupně doma se Spartou 1:3, v Příbrami 1:2 a v posledním odehraném zápase doma s Libercem 0:1. V pondělí se tak střetnou týmy, které v poslední době nebodovaly, a je tedy jisté, že tentokrát alespoň jeden z nich bodovat bude.

Vzhledem k tomu, že Baník vstřelil v letošní sezóně pouze tři branky, je jasné, že nijak oslnivé nebudou ani individuální statistiky. Za záda soupeřova gólmana se tak trefili jen tři muži – Vojtěch Engelmann, který odehrál všech pět prozatímních duelů, Antonín Fantiš a Chorvat Davor Kukec. Fantiš s Kukecem nastoupili do čtyř klání.

Hráči Zbrojovky překonali brankáře soupeře sedmkrát. Tři zásahy zaznamenal Miroslav Marković, dvě trefy má na svém kontě matador Pavel Zavadil a po jednom gólu vstřelili Mohamed Traoré s Davidem Paškem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře