Reklama
reklama

Dukla zdolána! Brno si poradilo s dalším pražským soupeřem a získalo důležité body

Branky Keresteše a Skaláka v úvodních pětatřiceti minutách hry položily základ důležitého brněnského vítězství. Kontaktní gól Dukly v závěrečném účtování nehrál roli, když Zbrojovka srdnatým výkonem ve druhé půli uhájila těsnou výhru a na nějakou dobu mizí ze sestupových vod.

FC Zbrojovka Brno - FK Dukla Praha 2:1 (2:1).

Brněnskou Zbrojovku, povzbuzenou pohárovou výhrou na hřišti Slavie, čekal v rámci Gambrinus ligy další pražský soupeř, tentokráte celek Dukly. Ta od svého návratu mezi českou fotbalovou elitu Brno zatím pokaždé dokázala porazit, pro Brňany tak měření sil znamenalo šanci ukončit již druhou nepříznivou bilanci v jednom týdnu.

Zbrojovce patřily za krásného jarního počasí první minuty, souhra však fungovala pouze do předfinální fáze. V 19. minutě ale přišla akce jako z učebnice moderního fotbalu! Šisler předložil míč rozběhnutému Miroslavu KERESTEŠOVI a ten s chladnou hlavou poslal Zbrojovku do vedení.

Po půlhodině hry se konečně dostali k ohrožení Hladkého hosté, Markova rána však pouze prosvištěla kolem pravé tyče brněnské brány. Zbrojovka pokračovala nadále v aktivní hře a ve 34. minutě byla odměněna druhou brankou. Po zaváhání hostující obrany předložil Hyčka míč před prázdnou bránu Jiřímu SKALÁKOVI a ten již nemohl minout - 2:0 pro domácí.

A mohlo být ještě veseleji. Zavadil poslal do vápna z přímého kopu nebezpečný míč, nikdo z brněnských jej však nedokázal tečovat tak, aby skončil za Radovými zády. Jako blesk z čistého nebe pak přišla první povedená akce Dukly, ze které se hostům podařilo vstřelit kontaktní gól. Ouedraogo našel přesným centrem ve vápně Josefa MARKA, ten předskočil brněnské stopery a gólem do šatny stanovil poločasové skóre na 2:1.

Dukla do druhé půle logicky přidala na obrátkách a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Engelmann po na krátko rozehraném rohovém kopu vysoko přestřelil, hodně zle mohlo být také po zaváhání Hladkého. Černému v klíčovém okamžiku ale míč uskočil. O nic lépe si Černý nevedl ani o pár chvil později, když v jasné šanci pouze nechal vyniknout Hladkého. Šance Brna přišla ze standardky, Šislerovo zakončení však postrádalo důraz.

Největší šance Dukly přišla sedm minut před vypršením hrací doby, Mareš ale po přiťuknutí Kovaľa ve vyložené pozici nemířil přesně. Hyčkovi pak na druhé straně korunovaci jeho výtečného výkonu brankou překazil za pět dvanáct poslední z hráčů Dukly.

To už Zbrojovce ale vůbec nemuselo vadit. Dukla se do závěrečného tlaku nedostala, Brno zabodovalo doma naplno a posunulo se na průběžnou dvanáctou příčku naší nejvyšší soutěže.

Fakta: Branky: 19. Keresteš, 34. Skalák - 41. Marek. ŽK: 39. Štětina, 46. Ouedraogo. Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:8. Rohové kopy: 4:3. Držení míče: 52:48. Rozhodčí: Orel – Paták, Kotík. Diváci: 3823.

FC Zbrojovka Brno: Hladký - Buchta, Pernica, Schuster, Keresteš - Janotka, Šisler (86. Malík), Zavadil (C), Hyčka (88. Kroupa) - Skalák - Markovič (63. Fischer). Trenér: Václav Kotal.

FK Dukla Praha: Rada – Engelmann, Štětina, Božič, Hanzel – Gedeon (C), Ouedraogo, Hanousek (76. Pospěch) – Berger (58. Mareš), Černý (70. Kovaľ), Marek. Trenér: Luboš Kozel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře