Reklama
reklama

Dukla - Zbrojovka 2:1, Brňané neudrželi vedení a prohráli pošesté v řadě

Nadějný vstup do utkání bohužel přerušení černé série nepřinesl - na branku Markoviče totiž dvakrát odpověděl domácí střelec Pospěch a Zbrojovka tak prohrála pošesté v řadě, tentokrát na Dukle 1:2.

FK Dukla Praha - FC Zbrojovka Brno 2:1 (1:1). FK Dukla Praha: Rada – Romera, Štětina, Božič, Vrzal – Hlinka (46. Hanousek), Gedeon (C), Kalouda (74. Malý) – Néstor Albiach Roger, Pospěch, Mareš (87. Vorel). FC Zbrojovka Brno: Hladký - Janotka, Schuster, Pernica, Husár - Fischer - Pašek (76. Hyčka), Frejlach, Zavadil (72. Přerovský), Skalák (84. Škoda) - Markovič. Branky: 43. a 54. Pospěch - 9. Markovič. Žluté karty: 76. Štetina - 53. Janotka, 73. Husár, 88. Pernica, 90. Fischer. Rozhodčí: L. Kovařík – Mencl, Filípek. Diváci: 2052.

Ještě před utkáním předal majitel Zbrojovky Václav Bartoněk darem knihu o historii Zbrojovky jedné z legendárních postav klubu – Josefu Masopustovi, trenérovi brněnských mistrů. A záchvěv starých časů fanouškům Zbrojovky přinesla i akce z 9. minuty – Skalákův milimetrově přesný centr uklidil do sítě Miroslav Markovič a Zbrojovka vedla. Po opatrném úvodu utkání to byla vítaná vzpruha pro hostující tým.

Dukla se revanšovala standardní situací, po které dopravil míč do sítě Néstor – v tu chvíli byl ovšem nad hlavou pomezního praporek a branka tak nemohla být uznána. Zbrojovka poté přestála i sérii rohových kopů soupeře, nebezpečnější byl až moment z 18. minuty – Mareš ukryl svou střelu za Janotku a míč se otřel o tyč.

23. minuta nabídla po Marešově centru souboj brněnských odchovanců, Kaloudovu střelu z otočky Hladký lapil navzdory faktu, že před ním operoval ještě střelec Pospěch. Stejně úspěšně si hostující gólman počínal i při Néstorově průniku, jehož zakončení vyrazil nohama.

Doslova hrozivá byla situace po dalším rohovém kopu, míč se odrazil ke Štetinovi a ten si mohl vybrat, kam jej umístí. Ke štěstí Zbrojovky zamířil nad branku. Chvilku poté byl hostující Frejlach sám překvapen, kolik prostoru dostává, a prokličkoval se až k ráně, ta bohužel zamířila také nad.

Brno nakonec vedení do přestávky neudrželo, domácí byli za aktivitu odměněni. Kaloudův rohový kop prodloužil hlavou do vápna Božič a do té doby poměrně nenápadný Zbyněk Pospěch míč pohotově usměrnil do sítě - 1:1.

Bohužel ani ve druhé půli Zbrojovka aktivitou nehýřila a opět za to byla potrestána. Nejprve Schuster odkopem na poslední chvíli situaci ještě zachránil, pak ale po další standardní situaci přešel přes Hanouska míč na Zbyňka Pospěcha a domácí střelec nedal na hranici ofsajdu Hladkému šanci - 2:1.

Definitivně hotovo mohlo být v 66. minutě, nepolapitelný Pospěch tentokrát přihrával na Kaloudu, nicméně domácí záložník na Hladkého opět nevyzrál.

Brňané v závěru utkání drželi míč, ale jejich snaha o vyrovnání postrádala přesnost a domácí gólman Rada mnoho práce neměl. Hořelo naopak na druhé straně, prudká Vrzalova rána orazítkovala tyč.

Branková konstrukce zachránila Brno i v samém závěru, kdy Néstor nadvakrát odmítl pojistit výhru domácích. Nic to ovšem nezměnilo na faktu, že tři body zůstaly v Praze a Dukla porazila Zbrojovku i tentokrát.

Co říká trenér?

Václav Kotal (Zbrojovka Brno):: "Dukla dnes byla silnější kombinačně, my jsme po vedoucím gólu nepochopitelně přestali hrát a byli pasivní, navíc jsme inkasovali před pauzou zbytečný gól po standardní situaci. Hrát jsme začali až za stavu 1:2. Mrzí mě, že hráči po vedoucí brance nehráli dál aktivně a nesnažili se soupeře znervóznět tím, že by si vytvářeli další možnosti a nestáhli se jen do obrany."

 
Autor: 
redakce
Aktuálně
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Komentáře