Reklama
reklama

Rybářová má za sebou dva plavecké maratony v Americe. Dovezla zlato a stříbro

Plavkyně brněnské Komety Silvie Rybářová letos ovládla světový pohár v maratónských plavbách v Argentině. Nejdřív zvítězila v závodě na 57 kilometrů Santa Fe – Coronda. V nejdelším závodě světového poháru na světě Hernandarias – Paraná, který je dlouhý 88 kilometrů, pak získala stříbro.

Maraton má 42km. Kdo ho někdy běžel, jistě uzná, že je to velká dálka. Silva Rybářová ale zvládá ještě delší tratě uplavat. A navíc v nejlepších časech na světě.

Po svém nedávném triumfu na bazénovém mistrovství České republiky na 5 km odjela Silva na první letošní zahraniční start do jižní Ameriky. V Argentině ji čekal prestižní náročný závod světové série FINA Grand Prix. V závodě Santa Fe – Coronda na 57 kilometrů startovala brněnská dálková plavkyně Silvie Rybářová již podruhé. V tomto legendárním vytrvalostním závodě ochutnala znovu obrovskou porci kilometrů. Loni dohmátla ve stejném závodě na druhém místě. Letos se se startovním číslem 29 se vrhla opět do argentinské řeky. Od počátku se držela ve smíšeném balíku a hlídala si přední pozice mezi ženami. Závěr byl však v režii české reprezentantky. Vloni se ještě Rybářová musela na 57 kilometrů dlouhé trati sklonit před Ruskou Olgou Kozydub, ale letos nedala svým soupeřkám šanci a právem získala první místo v tomto legendárním závodě. Stala se tak jednou z mála českých sportovců, kteří získali vítězství v závodě světového poháru.

Po triumfu v argentinském Santa Fe – Coronda se přesunula na další závod Světového poháru v maratónských plavbách. Tentokrát brněnskou dálkovou plavkyni čekal nejdelší plavecký závod na světě Hernandarias – Paraná, který je dlouhý 88 kilometrů. V tomto legendárním vytrvalostním závodě startovala Silvie Rybářová zcela poprvé a čekala ji další velká porce závodních kilometrů. Musela se vyrovnat s těžkými přírodními podmínkami, které vládly do poloviny závodu. V jednu chvíli uvažovali organizátoři o zkrácení závodů a to v důsledku silného a vytrvalého deště, který dělal problémy především doprovodným lodím. I přes tyto nesnáze si brněnská závodnice nakonec doplavala pro celkové druhé místo a korunovala tak svoje úspěšné vystoupení v Jižní Americe. Jen jedna žena byla rychlejší než česká reprezentantka a to vítězná argentinská reprezentantka Pilar Geijo. Silvie Rybářová strávila celkem v argentinské řece téměř 10 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře