Reklama
reklama

Rybářová má za sebou dva plavecké maratony v Americe. Dovezla zlato a stříbro

Plavkyně brněnské Komety Silvie Rybářová letos ovládla světový pohár v maratónských plavbách v Argentině. Nejdřív zvítězila v závodě na 57 kilometrů Santa Fe – Coronda. V nejdelším závodě světového poháru na světě Hernandarias – Paraná, který je dlouhý 88 kilometrů, pak získala stříbro.

Maraton má 42km. Kdo ho někdy běžel, jistě uzná, že je to velká dálka. Silva Rybářová ale zvládá ještě delší tratě uplavat. A navíc v nejlepších časech na světě.

Po svém nedávném triumfu na bazénovém mistrovství České republiky na 5 km odjela Silva na první letošní zahraniční start do jižní Ameriky. V Argentině ji čekal prestižní náročný závod světové série FINA Grand Prix. V závodě Santa Fe – Coronda na 57 kilometrů startovala brněnská dálková plavkyně Silvie Rybářová již podruhé. V tomto legendárním vytrvalostním závodě ochutnala znovu obrovskou porci kilometrů. Loni dohmátla ve stejném závodě na druhém místě. Letos se se startovním číslem 29 se vrhla opět do argentinské řeky. Od počátku se držela ve smíšeném balíku a hlídala si přední pozice mezi ženami. Závěr byl však v režii české reprezentantky. Vloni se ještě Rybářová musela na 57 kilometrů dlouhé trati sklonit před Ruskou Olgou Kozydub, ale letos nedala svým soupeřkám šanci a právem získala první místo v tomto legendárním závodě. Stala se tak jednou z mála českých sportovců, kteří získali vítězství v závodě světového poháru.

Po triumfu v argentinském Santa Fe – Coronda se přesunula na další závod Světového poháru v maratónských plavbách. Tentokrát brněnskou dálkovou plavkyni čekal nejdelší plavecký závod na světě Hernandarias – Paraná, který je dlouhý 88 kilometrů. V tomto legendárním vytrvalostním závodě startovala Silvie Rybářová zcela poprvé a čekala ji další velká porce závodních kilometrů. Musela se vyrovnat s těžkými přírodními podmínkami, které vládly do poloviny závodu. V jednu chvíli uvažovali organizátoři o zkrácení závodů a to v důsledku silného a vytrvalého deště, který dělal problémy především doprovodným lodím. I přes tyto nesnáze si brněnská závodnice nakonec doplavala pro celkové druhé místo a korunovala tak svoje úspěšné vystoupení v Jižní Americe. Jen jedna žena byla rychlejší než česká reprezentantka a to vítězná argentinská reprezentantka Pilar Geijo. Silvie Rybářová strávila celkem v argentinské řece téměř 10 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře