Reklama
reklama

Plavec Jakub Tobiáš překvapil v Krnově. Na pět kilometrů porazil i mistry světa

Český pohár 2013 v dálkovém plavání doputoval oficiálně ke svému konci. Slavnostní vyhlášení a předání obřích putovních poháru proběhlo tradičně v Krnově v sobotu. Kometa Brno se stala opět zcela dominantním vítězem letošního ročníku Českého poháru v dálkovém plavání.

Modrobílé barvy Komety zvítězily v Českém poháru mezi muži a to díky výkonům Karla Balouna (premiérové vítězství pro tohoto plavce). Plavci Komety také suverénně vybojovali své čtvrté vítězství v řadě v soutěži družstev. Zástupci brněnského klubu získali celkem 19 017,6 bodu a to s obrovským náskokem 8344,9 bodu na druhé Pardubice. K celkovému vítězství přispělo celkem 84 plavců, kteří v otevřených vodách uplavali celkem 2170 kilometrů.

Kromě vyhlášení celkových výsledků se v Krnově představila i skupinka dálkoplavců, kteří se představili v bazénovém závodě na 5 kilometrů. Závod byl okořeněn startem několika mistrů světa v dálkovém plavání Daniila Serebrenikova, Ivana Afaneviče (oba Rusko) a Alexandra Studzinského (Německo). V tomto závodě na 5 km získal první místo brněnský plavec a český reprezentant Jakub Tobiáš, který dohmátl v čase 53:32,20 a pokořil tak nejen zmíněné zahraniční plavce, ale i ostatní dálkoplavecké reprezentanty. Na stupních vítězů stanul na třetí pozici obhájce vítězství z roku 2011 a Tobiášův oddílový kolega Jan Pošmourný (54:10,00). Jako čtvrtý doplaval výkonem 54:32,10 další plavec brněnské Komety Brno a vítěz Českého poháru Karel Baloun. Mezi ženami chyběla největší favoritka a obhájkyně loňského vítězství Silvie Rybářová. Nejlepší brněnskou plavkyní byla tedy bronzová Petra Šťastná (1:05:48,10).

V Krnově také proběhly bazénové závody, kde si zazávodilo především mladší a starší žactvo. Celkem odcestovalo do Krnova 45 plavců a mnoho z nich se postavilo na stupně vítězů.
Další závod, který o víkendu proběhl, bylo další kolo Českého poháru v plavání. Jihlava tak přivítala plavce z celé republiky na Axis Cupu 2013. Samozřejmě mezi nimi nechyběli i brněnští plavci. V jihlavském bazénu vylovili zástupci Komety Brno 1 zlatou, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile. Mezi nejúspěšnější patřili Martin Verner, David Kunčar, Ján Kútnik nebo Jakub Kočař. Poslednímu jmenovanému se těsně nepodařilo na 200 metrů znak pokořit lehčí limit na blížící se Mistrovství Evropy v krátkém bazénu.

Za čtrnáct dnů se Český pohár podívá do moravské metropole Brna, kde se uskuteční 45. Velká cena města Brna v plavání. Tento závod bude jednou z posledních možností na splnění limitů na ME v krátkém bazénu (Dánsko).
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře