Reklama
reklama

Plavec Jakub Tobiáš překvapil v Krnově. Na pět kilometrů porazil i mistry světa

Český pohár 2013 v dálkovém plavání doputoval oficiálně ke svému konci. Slavnostní vyhlášení a předání obřích putovních poháru proběhlo tradičně v Krnově v sobotu. Kometa Brno se stala opět zcela dominantním vítězem letošního ročníku Českého poháru v dálkovém plavání.

Modrobílé barvy Komety zvítězily v Českém poháru mezi muži a to díky výkonům Karla Balouna (premiérové vítězství pro tohoto plavce). Plavci Komety také suverénně vybojovali své čtvrté vítězství v řadě v soutěži družstev. Zástupci brněnského klubu získali celkem 19 017,6 bodu a to s obrovským náskokem 8344,9 bodu na druhé Pardubice. K celkovému vítězství přispělo celkem 84 plavců, kteří v otevřených vodách uplavali celkem 2170 kilometrů.

Kromě vyhlášení celkových výsledků se v Krnově představila i skupinka dálkoplavců, kteří se představili v bazénovém závodě na 5 kilometrů. Závod byl okořeněn startem několika mistrů světa v dálkovém plavání Daniila Serebrenikova, Ivana Afaneviče (oba Rusko) a Alexandra Studzinského (Německo). V tomto závodě na 5 km získal první místo brněnský plavec a český reprezentant Jakub Tobiáš, který dohmátl v čase 53:32,20 a pokořil tak nejen zmíněné zahraniční plavce, ale i ostatní dálkoplavecké reprezentanty. Na stupních vítězů stanul na třetí pozici obhájce vítězství z roku 2011 a Tobiášův oddílový kolega Jan Pošmourný (54:10,00). Jako čtvrtý doplaval výkonem 54:32,10 další plavec brněnské Komety Brno a vítěz Českého poháru Karel Baloun. Mezi ženami chyběla největší favoritka a obhájkyně loňského vítězství Silvie Rybářová. Nejlepší brněnskou plavkyní byla tedy bronzová Petra Šťastná (1:05:48,10).

V Krnově také proběhly bazénové závody, kde si zazávodilo především mladší a starší žactvo. Celkem odcestovalo do Krnova 45 plavců a mnoho z nich se postavilo na stupně vítězů.
Další závod, který o víkendu proběhl, bylo další kolo Českého poháru v plavání. Jihlava tak přivítala plavce z celé republiky na Axis Cupu 2013. Samozřejmě mezi nimi nechyběli i brněnští plavci. V jihlavském bazénu vylovili zástupci Komety Brno 1 zlatou, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile. Mezi nejúspěšnější patřili Martin Verner, David Kunčar, Ján Kútnik nebo Jakub Kočař. Poslednímu jmenovanému se těsně nepodařilo na 200 metrů znak pokořit lehčí limit na blížící se Mistrovství Evropy v krátkém bazénu.

Za čtrnáct dnů se Český pohár podívá do moravské metropole Brna, kde se uskuteční 45. Velká cena města Brna v plavání. Tento závod bude jednou z posledních možností na splnění limitů na ME v krátkém bazénu (Dánsko).
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře