Reklama
reklama

Plavci Komety se vrací z Říma s limity na mistrovství Evropy v dlouhém bazénu

Několik plavců brněnské Komety se v reprezentačních barvách vydalo na mezinárodní závody do italského Říma, kde se konal 51. ročník prestižního podniku Trofeo Settecolli. Do římského padesátimetrového bazénu, kde se mimo jiné konalo Mistrovství světa v plaveckých sportech v roce 2009, se ponořila čtveřice brněnských plavců – Ján Kútnik, Martin Verner, David Kunčar a Monika Štěpánová.    

V silné mezinárodní konkurenci se spoustou hvězd světového plavání, které v italském hlavním městě každoročně startují, se plavci brněnské Komety Brno poprali statečně. Hlavním cílem bylo pro všechny české plavce pokusit se o splnění či vylepšení limitu, který by je opravňoval ke startu na srpnové Mistrovství Evropy v dlouhém bazénu. Limit do Berlína se podařilo splnit hned dvojici brněnských plavců. První den již Ján Kútnik zaplaval osobní rekord na 400 metrů volný způsob a časem 3:56,66 pokořil o více jak jednu sekundu B limit na ME. Ke Kútnikovi se přidal i jeho oddílový kolega Martin Verner. Nejstarší i nejzkušenějí z českých reprezentantů si zajistil účast v německé metropoli na 100 metrů volný způsob výkonem 50,22, čímž pokořil podobně jako Kútnik B limit na evropský šampionát.

Ostatní dva brněnští zástupci David Kunčar a Monika Štěpánová marně bojovali o limity. V nedělních ranních rozplavbách atakovali limity na ME na svých nejsilnějších tratích (200 metrů znak –Kunčar, 200 metrů prsa - Štěpánová) a oba postoupili do odpoledního finálového bloku, kde by měli další možnost ke splnění limitu na kontinentální šampionát. Nakonec se bohužel ani jedno finále neplavalo, protože pořadatelé i přes několik odkladů definitivně zrušili nedělní finálový blok a to kvůli nepříznivému počasí.  

Limity na bazénové soutěže na Mistrovství Evropy v Berlíně mají zatím splněni tři plavci Komety Brno – Ján Kútnik (400 metrů volný způsob), Martin Verner (100 metrů volný způsob) a Barbora Picková (1500 metrů volný způsob).    

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře