Reklama
reklama

Nejlepší čeští plavci budou v Brně usilovat o limity na mistrovství Evropy

Osmé kolo Českého poháru v plavání se, za účasti největších českých plaveckých hvězd, uskuteční o tomto víkendu v brněnském bazénu na Lesné. Velká cena Brna bude první ze dvou domácích vrcholů v zimní části plavecké sezony na krátkém bazénu. Druhým bude o dva týdny později mistrovství České republiky v Plzni. V obou závodech mohou plavci plnit limity pro účast na prosincovém mistrovství Evropy v dánském Herningu. Zatím kritéria splnilo 14 plavců.

Na startu v Brně se sejde kompletní česká špička v čele s Petrou Chocovou a Simonou Baumrtovou, které před rokem v moravské metropoli shodně vylepšily dva české rekordy.

Kvalita závodu bude opět vynikající. Pořádající Klub plaveckých sportů policie Kometa Brno opět musel z kapacitních důvodů odřeknout téměř stovku plavců, kteří měli na Velké ceně Brna zájem startovat. „Například v závodě na 200 metrů volný způsob jsme skončili výběr na hranici kvalitního času 2:01. Určitě nějaké rekordy padnou," uvedl ředitel závodu Zdeněk Tobiáš.

V domácím bazénu plánuje splnit limit na kraulařské stovce zkušený Martin Verner z domácího klubu. „Nebudu sám, kdo bude v Brně o limit usilovat. Proto očekávám, že se mi bude v kvalitní konkurenci plavat lépe,“ poznamenal Verner.

Pro plavce jsou připraveny odměny v celkové výši minimálně 68 tisíc korun. Sobotní finálový blok začne v 16:10, nedělní ve 14:30 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře