Reklama
reklama

Nejlepší čeští plavci budou v Brně usilovat o limity na mistrovství Evropy

Osmé kolo Českého poháru v plavání se, za účasti největších českých plaveckých hvězd, uskuteční o tomto víkendu v brněnském bazénu na Lesné. Velká cena Brna bude první ze dvou domácích vrcholů v zimní části plavecké sezony na krátkém bazénu. Druhým bude o dva týdny později mistrovství České republiky v Plzni. V obou závodech mohou plavci plnit limity pro účast na prosincovém mistrovství Evropy v dánském Herningu. Zatím kritéria splnilo 14 plavců.

Na startu v Brně se sejde kompletní česká špička v čele s Petrou Chocovou a Simonou Baumrtovou, které před rokem v moravské metropoli shodně vylepšily dva české rekordy.

Kvalita závodu bude opět vynikající. Pořádající Klub plaveckých sportů policie Kometa Brno opět musel z kapacitních důvodů odřeknout téměř stovku plavců, kteří měli na Velké ceně Brna zájem startovat. „Například v závodě na 200 metrů volný způsob jsme skončili výběr na hranici kvalitního času 2:01. Určitě nějaké rekordy padnou," uvedl ředitel závodu Zdeněk Tobiáš.

V domácím bazénu plánuje splnit limit na kraulařské stovce zkušený Martin Verner z domácího klubu. „Nebudu sám, kdo bude v Brně o limit usilovat. Proto očekávám, že se mi bude v kvalitní konkurenci plavat lépe,“ poznamenal Verner.

Pro plavce jsou připraveny odměny v celkové výši minimálně 68 tisíc korun. Sobotní finálový blok začne v 16:10, nedělní ve 14:30 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře