Reklama
reklama

Nejlepší čeští plavci budou v Brně usilovat o limity na mistrovství Evropy

Osmé kolo Českého poháru v plavání se, za účasti největších českých plaveckých hvězd, uskuteční o tomto víkendu v brněnském bazénu na Lesné. Velká cena Brna bude první ze dvou domácích vrcholů v zimní části plavecké sezony na krátkém bazénu. Druhým bude o dva týdny později mistrovství České republiky v Plzni. V obou závodech mohou plavci plnit limity pro účast na prosincovém mistrovství Evropy v dánském Herningu. Zatím kritéria splnilo 14 plavců.

Na startu v Brně se sejde kompletní česká špička v čele s Petrou Chocovou a Simonou Baumrtovou, které před rokem v moravské metropoli shodně vylepšily dva české rekordy.

Kvalita závodu bude opět vynikající. Pořádající Klub plaveckých sportů policie Kometa Brno opět musel z kapacitních důvodů odřeknout téměř stovku plavců, kteří měli na Velké ceně Brna zájem startovat. „Například v závodě na 200 metrů volný způsob jsme skončili výběr na hranici kvalitního času 2:01. Určitě nějaké rekordy padnou," uvedl ředitel závodu Zdeněk Tobiáš.

V domácím bazénu plánuje splnit limit na kraulařské stovce zkušený Martin Verner z domácího klubu. „Nebudu sám, kdo bude v Brně o limit usilovat. Proto očekávám, že se mi bude v kvalitní konkurenci plavat lépe,“ poznamenal Verner.

Pro plavce jsou připraveny odměny v celkové výši minimálně 68 tisíc korun. Sobotní finálový blok začne v 16:10, nedělní ve 14:30 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře