Reklama
reklama

Koupaliště ve Slavkově u Brna slouží otužilcům

Pro osvěžení v letních dnech volí Slavkovští tamní koupaliště. To ale není jenom prostředím pro relaxaci a odpočinek, pro zimní a dálkové plavce je především tréninkovým místem na závody v otevřené vodě.

„Areál mě nadchl hned, když jsem ho poprvé uviděl. Podobné koupaliště s takovými podmínkami v Brně není,“ říká předseda oddílu Fides Brno Petr Mihola. Poprvé se otužilci představili ve Slavkově v říjnu 2005 a díky tamní studené vodě dosahují výborných výsledků v závodech.

Pyšnit se můžou mnoha medailemi z mistrovství světa, mistrovství republiky nebo prvním místem v Českém poháru zimního plavání. Ve slavkovském bazénu trénují dvakrát týdně, letos v květnu tam přeplavali kanál La Manche. Do osmnáctistupňové vody zamířilo dvanáct odvážlivců. „Mohlo se zapojit více členů, v září to snad vyjde v poměru výkonu a počtu plavců lépe,“ doufá Mihola.

V současné době má oddíl sedmdesát osm členů a jedenáct hostujících plavců. V létě čeká otužilce závodění v Praze, Jablonci nad Nisou nebo Hlučíně a vrcholem pak bude republikové mistrovství čtyřčlenných štafet na konci srpna na veslařském kanálu v Račicích.

Slavkovské koupaliště se nachází nad stadionem a poprvé bylo otevřeno v roce 1985. Největší návštěvnost měla sezona v roce 2003, kdy se do vody přišlo zchladit necelých sedmdesát čtyři tisíc zájemců.

Od června do srpna je otevřeno za příznivého počasí od ranních devíti do večerních devíti hodin. Čím později odpoledne pak na koupaliště návštěvník zavítá, tím ho čeká levnější vstupné.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře