Reklama
reklama

Koupaliště ve Slavkově u Brna slouží otužilcům

Pro osvěžení v letních dnech volí Slavkovští tamní koupaliště. To ale není jenom prostředím pro relaxaci a odpočinek, pro zimní a dálkové plavce je především tréninkovým místem na závody v otevřené vodě.

„Areál mě nadchl hned, když jsem ho poprvé uviděl. Podobné koupaliště s takovými podmínkami v Brně není,“ říká předseda oddílu Fides Brno Petr Mihola. Poprvé se otužilci představili ve Slavkově v říjnu 2005 a díky tamní studené vodě dosahují výborných výsledků v závodech.

Pyšnit se můžou mnoha medailemi z mistrovství světa, mistrovství republiky nebo prvním místem v Českém poháru zimního plavání. Ve slavkovském bazénu trénují dvakrát týdně, letos v květnu tam přeplavali kanál La Manche. Do osmnáctistupňové vody zamířilo dvanáct odvážlivců. „Mohlo se zapojit více členů, v září to snad vyjde v poměru výkonu a počtu plavců lépe,“ doufá Mihola.

V současné době má oddíl sedmdesát osm členů a jedenáct hostujících plavců. V létě čeká otužilce závodění v Praze, Jablonci nad Nisou nebo Hlučíně a vrcholem pak bude republikové mistrovství čtyřčlenných štafet na konci srpna na veslařském kanálu v Račicích.

Slavkovské koupaliště se nachází nad stadionem a poprvé bylo otevřeno v roce 1985. Největší návštěvnost měla sezona v roce 2003, kdy se do vody přišlo zchladit necelých sedmdesát čtyři tisíc zájemců.

Od června do srpna je otevřeno za příznivého počasí od ranních devíti do večerních devíti hodin. Čím později odpoledne pak na koupaliště návštěvník zavítá, tím ho čeká levnější vstupné.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře