Reklama
reklama

Jihomoravští plavci dovezli z mrazivé Sibiře pět medailí, stihli navštívit i zápas KHL

Opět po roce se osm jihomoravských plavců účastnilo mezinárodních plaveckých závodů „Severnoje sijanije“ (Polární záře) ve od Brna 4500 kilometrů vzdáleném Chanty-Mansijsku. Na středozápadní Sibiř se plavci dostali už podruhé díky kontaktům Jihomoravského kraje. Závody byly příležitostí pro plavce z Brna, Břeclavi a Vyškova reprezentovat Jižní Moravu.

Desátého ročníku těchto závodů se účastnily plavecké kluby z celého Ruska: namátkou sportovci z Moskvy, Novosibirsku, Jekatěrinburgu či třeba z Čeljabinsku. Celkem se účastnilo 30 klubů čítajících 400 mladých sportovců ve věkovém rozmezí od 10 do 15 let.

Největších úspěchů z našich plavců dosáhla Kateřina Michálková z Břeclavi, která suverénně zvítězila ve třech prsařských disciplínách na 50, 100 i 200 metrů. Velmi dobrých výsledků dosáhla i Klára Zmrzlá z Vyškova, která se umístila na druhém místě na 100 metrů motýlek a třetí na dvousetmetrové trati stejného způsobu. Bronzovou medaili pak ještě vylovila z bazénu nejmladší účastnice výpravy Aneta Sedláčková z Brna na 200 metrů polohový závod. "Ve velké konkurenci lze považovat zmíněná medailová umístění za mimořádné úspěchy. I ostatní plavci v letošním výběru - Pavel Klok, Tomáš Březina, Anna Pavlíčková, Veronika Popelková a Veronika Vráblíková - ale rozhodně nezanechali špatný dojem," uvedl vedoucí trenér Tomáš Doubrava.

Vzhledem k limitovaným možnostem leteckého spojení měla výprava možnost strávit v konečné destinaci pět dní, které organizátoři vyplnili bohatým programem. "Mimo sportovního zážitku z příjemného závodního bazénu s olympijskými parametry, jsme měli možnost se blíže seznámit s celým městem. Navštívili jsme Muzeum přírody a člověka s vystavenými exponáty archeologických nálezů, ze života původních obyvatel nebo o těžbě ropy. Zavítali jsme dále zavítali i do přístavu na řece Irtyš, která zde tvoří důležitou dopravní tepnu, pravoslavný chrám a skanzen s obřími bronzovými sochami mamutů, medvědů a koní, jejichž pozůstatky zde byly nalezeny. Tečkou za celým pobytem byla návštěva hokejového zápasu KHL," dodal Doubrava.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře