Reklama
reklama

Jihomoravští plavci dovezli z mrazivé Sibiře pět medailí, stihli navštívit i zápas KHL

Opět po roce se osm jihomoravských plavců účastnilo mezinárodních plaveckých závodů „Severnoje sijanije“ (Polární záře) ve od Brna 4500 kilometrů vzdáleném Chanty-Mansijsku. Na středozápadní Sibiř se plavci dostali už podruhé díky kontaktům Jihomoravského kraje. Závody byly příležitostí pro plavce z Brna, Břeclavi a Vyškova reprezentovat Jižní Moravu.

Desátého ročníku těchto závodů se účastnily plavecké kluby z celého Ruska: namátkou sportovci z Moskvy, Novosibirsku, Jekatěrinburgu či třeba z Čeljabinsku. Celkem se účastnilo 30 klubů čítajících 400 mladých sportovců ve věkovém rozmezí od 10 do 15 let.

Největších úspěchů z našich plavců dosáhla Kateřina Michálková z Břeclavi, která suverénně zvítězila ve třech prsařských disciplínách na 50, 100 i 200 metrů. Velmi dobrých výsledků dosáhla i Klára Zmrzlá z Vyškova, která se umístila na druhém místě na 100 metrů motýlek a třetí na dvousetmetrové trati stejného způsobu. Bronzovou medaili pak ještě vylovila z bazénu nejmladší účastnice výpravy Aneta Sedláčková z Brna na 200 metrů polohový závod. "Ve velké konkurenci lze považovat zmíněná medailová umístění za mimořádné úspěchy. I ostatní plavci v letošním výběru - Pavel Klok, Tomáš Březina, Anna Pavlíčková, Veronika Popelková a Veronika Vráblíková - ale rozhodně nezanechali špatný dojem," uvedl vedoucí trenér Tomáš Doubrava.

Vzhledem k limitovaným možnostem leteckého spojení měla výprava možnost strávit v konečné destinaci pět dní, které organizátoři vyplnili bohatým programem. "Mimo sportovního zážitku z příjemného závodního bazénu s olympijskými parametry, jsme měli možnost se blíže seznámit s celým městem. Navštívili jsme Muzeum přírody a člověka s vystavenými exponáty archeologických nálezů, ze života původních obyvatel nebo o těžbě ropy. Zavítali jsme dále zavítali i do přístavu na řece Irtyš, která zde tvoří důležitou dopravní tepnu, pravoslavný chrám a skanzen s obřími bronzovými sochami mamutů, medvědů a koní, jejichž pozůstatky zde byly nalezeny. Tečkou za celým pobytem byla návštěva hokejového zápasu KHL," dodal Doubrava.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře