Reklama
reklama

Finále mistrovství republiky družstev v plavání je tu!

O víkendu 5. – 6. dubna bude Městský plavecký stadion Za Lužánkami hostit mistrovskou soutěž v plavání. V Brně se opět uskuteční finálové kolo Mistrovství ČR družstev v plavání. Do jihomoravské metropole se tak sjedou nejlepší družstva z celé ČR, aby zde bojovaly o mistrovský titul pro rok 2014. Ve finále se mezi osmičkou nejlepších družstev představí také mužský i ženský výběr Komety Brno, která je pořadatelem finálového kola MČR družstev pro rok 2014.

Mužský výběr Komety Brno jako již tradičně obhajuje jako každým rokem mistrovský titul a ženský výběr obhajuje loňské 6. místo. Muži Komety Brno se bude muset obejít bez dálkoplaveckých reprezentantů Pošmourného, Balouna a Kútnika, kteří plní své reprezentační povinnosti na Světovém poháru v Mexiku. I přes toto oslabení se Kometa Brno může opřít o nejzkušenějšího borce ve svém středu, kterým není nikdo jiný než olympionik Martin Verner. Omlazený tým se tak pokusí vybojovat již 21. mistrovský titul ČR. Největší konkurenty budou družstva Bohemians Praha, Ostravy a Jihlavy.

Ženy Komety Brno obhajují loňské 6. místo a družstvo se musí obejít bez své největší opory Silvie Rybářová, která reprezentuje ČR na Světovém poháru v dálkovém plavání podobně jako její oddílový kolegové. I bez této opory se velmi mladý výběr žen pokusí útočit na některou z medailových pozic. Jasnými favoritkami na vítězství jsou ženy Ostravy v čele s olympioničkou Barborou Závadovou.

V brněnské padesátce se předvede velká část české plavecké špičky, která svede zajímavé týmové souboje v ryze individuálním sportu, jakým plavání bezesporu je. Sobotní program (5. dubna) začíná v 16 hodin a v neděli (6. dubna) program pokračuje v 9 hodin.     

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře