Reklama
reklama

Brněnští plavci Kunčar a Verner pokořili limity na mistrovství Evropy

Vrchol letošní zimní domácí plavecké sezóny se odehrál v západočeské Plzni, kde se uskutečnilo tradiční Zimní mistrovství ČR dospělých a dorostu. V Plzni se bojovalo nejen o domácí mistrovské tituly, ale byla to i poslední možnost pro české plavce splnit limit na prosincové mistrovství Evropy v krátkém bazénu. Na tomto šampionátu tak nechyběla kompletní česká plavecká špička. Na západ Čech se vydalo i 40 závodníků brněnské Komety.

Plavci Komety Brno i přes výraznou generační obměnu bojovali a Kometa tak potvrzovala svoje výsadní postavení mezi českými kluby. Celkem dokázali plavci brněnského klubu získat 31 cenných kovů. Jedna třetina z této velké sbírky měla zlatý lesk. Statistika hovoří jasnými čísly – 10 zlatých, 9 stříbrných a 12 bronzových medailí. Cenných kovů mohlo být více, protože největší hvězda Komety Martin Verner kvůli dlouhodobé nemoci startoval jen v jedné disciplíně a to na královské disciplíně 100 metrů volným způsobem, kde v odpoledním finále sice dohmátl jako druhý, ale výrazně pokořil na této trati limit do dánského Herningu. Tento zkušený matador tak pojede již na své dvanácté ME v krátkém bazénu. Podobně se dařilo i jeho týmovému kolegovi Davidovi Kunčarovi, který ostrý limit na ME pokořil na 200 metrů znak. Tato dvojice se tak přidala k Jakubu Kočařovi, který limit splnil na Velké ceně města Brna. Naopak marný boj s limitem svedl Jakub Tobiáš, kterému účast v Dánsku utekla o necelou sekundu.   

Jakubovi Tobiášovi se naopak dařilo sbírat mistrovské tituly mezi staršími juniory, kde dominoval na polohových tratích. Podobně se dařilo i mladšímu juniorovi Markovi Osinovi, který také získal tři mistrovské tituly ve své kategorii. Mistrovské tituly získali i další plavci – Monika Štěpánová (200 m prsa), David Kunčar (100 m znak). Mezi medailisty v jednotlivých kategoriích se zařadili i plavci jako Dominik Špaček, Petr Kodýtek, Silvie Rybářová, Ján Kútnik, Jan Pošmourný, Adéla Solská, Anna Formánková, Martin Hořava, Martin Verner.  

Potěšujícím faktem je, že i přes generační obměnu dokáží mužské štafety vítězit i v nových českých rekordech. Mužská štafeta v pátek pokořila 10 let starý český rekord Znojma na 4x200 metrů volným způsobem a v neděli se jí to povedlo znovu na 4x100 metrů polohový závod, ale tentokrát se museli sklonit přes rychlejší štafetou Chemičky Ústí. V sobotu pak mužský štafeta Komety zaostala jen o necelou sekundu za vlastním českým maximem z roku 2011. Ženská štafeta Komety v silném startovním poli bodovala bronzovou příčkou na 4x 200 metrů volný způsob.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře