Reklama
reklama

Brněnští plavci Kunčar a Verner pokořili limity na mistrovství Evropy

Vrchol letošní zimní domácí plavecké sezóny se odehrál v západočeské Plzni, kde se uskutečnilo tradiční Zimní mistrovství ČR dospělých a dorostu. V Plzni se bojovalo nejen o domácí mistrovské tituly, ale byla to i poslední možnost pro české plavce splnit limit na prosincové mistrovství Evropy v krátkém bazénu. Na tomto šampionátu tak nechyběla kompletní česká plavecká špička. Na západ Čech se vydalo i 40 závodníků brněnské Komety.

Plavci Komety Brno i přes výraznou generační obměnu bojovali a Kometa tak potvrzovala svoje výsadní postavení mezi českými kluby. Celkem dokázali plavci brněnského klubu získat 31 cenných kovů. Jedna třetina z této velké sbírky měla zlatý lesk. Statistika hovoří jasnými čísly – 10 zlatých, 9 stříbrných a 12 bronzových medailí. Cenných kovů mohlo být více, protože největší hvězda Komety Martin Verner kvůli dlouhodobé nemoci startoval jen v jedné disciplíně a to na královské disciplíně 100 metrů volným způsobem, kde v odpoledním finále sice dohmátl jako druhý, ale výrazně pokořil na této trati limit do dánského Herningu. Tento zkušený matador tak pojede již na své dvanácté ME v krátkém bazénu. Podobně se dařilo i jeho týmovému kolegovi Davidovi Kunčarovi, který ostrý limit na ME pokořil na 200 metrů znak. Tato dvojice se tak přidala k Jakubu Kočařovi, který limit splnil na Velké ceně města Brna. Naopak marný boj s limitem svedl Jakub Tobiáš, kterému účast v Dánsku utekla o necelou sekundu.   

Jakubovi Tobiášovi se naopak dařilo sbírat mistrovské tituly mezi staršími juniory, kde dominoval na polohových tratích. Podobně se dařilo i mladšímu juniorovi Markovi Osinovi, který také získal tři mistrovské tituly ve své kategorii. Mistrovské tituly získali i další plavci – Monika Štěpánová (200 m prsa), David Kunčar (100 m znak). Mezi medailisty v jednotlivých kategoriích se zařadili i plavci jako Dominik Špaček, Petr Kodýtek, Silvie Rybářová, Ján Kútnik, Jan Pošmourný, Adéla Solská, Anna Formánková, Martin Hořava, Martin Verner.  

Potěšujícím faktem je, že i přes generační obměnu dokáží mužské štafety vítězit i v nových českých rekordech. Mužská štafeta v pátek pokořila 10 let starý český rekord Znojma na 4x200 metrů volným způsobem a v neděli se jí to povedlo znovu na 4x100 metrů polohový závod, ale tentokrát se museli sklonit přes rychlejší štafetou Chemičky Ústí. V sobotu pak mužský štafeta Komety zaostala jen o necelou sekundu za vlastním českým maximem z roku 2011. Ženská štafeta Komety v silném startovním poli bodovala bronzovou příčkou na 4x 200 metrů volný způsob.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře