Reklama
reklama

Akvabely Bernardová s Dufkovou se chystají na olympiádu do Ria s posilou

Synchronizované plavkyně Soňa Bernardová s Alžbětou Dufkovou rozšířily své duo v rámci přípravy na olympijské hry v Riu de Janeiro o Elišku Skácalovou. Osmnáctiletá plavkyně z Olomouce trénuje s oběma zkušenými olympioničkami a bude připravena zasáhnout do soutěží.

"Chceme využít možnost, kterou nabízejí pravidla. Například v povinných sestavách může duo nastoupit v jiném složení než ve volné části," uvedla sedmatřicetiletá Bernardová, která se chystá na svůj pátý olympijský start. "Kromě toho může některá z nás v rozhodující chvíli onemocnět a tím by vyzněla celá dřina zcela naprázdno. Tuto možnost využívá už dost reprezentačních týmů," řekla třiadvacetiletá Dufková, která plave v páru s Bernardovou už sedm let. Na olympijských hrách v Londýně skončil český pár čtrnáctý, o jedno místo lépe dopadl letos na mistrovství světa v Barceloně.

"Kromě toho můžeme plavat i v individuálních soutěžích. Skácalová dobře zapadla do našeho týmu a přinesla nám i některé prvky, které jsme od ní převzaly," popsala Dufková.

Poprvé se všechny tři plavkyně představí za dva měsíce ve Vánoční ceně Prahy. V rámci přípravy by rády v kompletním složení vyjely na přelomu ledna a února do Kalifornie. Na společném kempu s americkými plavkyněmi plánují dopilovat nové sestavy. "Toto soustředění ale bude hodně záviset na financích. Zatím je nemáme," řekla Bernardová.

Hlavním vrcholem pro synchronizované plavkyně v příštím roce bude start na srpnovém mistrovství Evropy v Berlíně. Kromě toho plánují účast na mítincích ve Francii, Španělsku a v září na Světovém poháru v Číně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře