Reklama
reklama

Zbrojovačky potvrdily domácí výhru a přivezly body z Rakovníka

Po domácí výhře z minulého týdne odjížděl ženský fotbalový tým Zbrojovky Brno do Rakovníka s tím, že by zde chtěl bodovat, ale že to nebude zrovna jednoduché.

Úvod zápasu byl z brněnské strany tradičně vlažný a z letargie zbrojovačky probrala až tutovka domácích hráček, kterou pohotově zlikvidovala Janštová.

První branková příležitost Brna přilétla v 16.min, ale Lišková ji proměnit nedokázala.

Ve 28.min našla Honková ve vápně Veselou, která zakončovala na zadní tyč, avšak golmanka domácích konečky prstů vytáhla míč opět na brankovou konstrukci. Od ní se odrazil ke Kotlánové, která číhala na zadní tyči a dokázala prostřelit vše, co ji stálo v cestě – 0:1.

v 36.min Lišková vyhrála souboj na rychlost s domácí stoperkou a následně dokázala gólově přehodit i domácí brankářku – 0:2.

V 41.min se po pěkné kombinaci a centru Vejlupkové do zakončení dostala opět Kotlánová, která střelou na zadní tyč rozvlnila síť domácí brány potřetí – 0:3.

Pokud se někdo domníval, že druhá půle bude z pohledu hostí už jen procházkou růžovým sadem, tak se šeredně mýlil.

Rakovník změnil rozestavení a začal se čím dál tím více dostávat ke slovu.

Vyústěním brněnské laxnosti v obraně dokázala využít dvakrát domácí Fedorková. Nejprve se v 56.min uvolnila ve vápně a prostřelila Janštovou (1:3) a následně v 77.min využila nerozhodnosti hostující stoperky, kterou přetlačila a následně si poradila i se zakončením (2:3).

Brněnské hráčky měly samozřejmě šance taky, ale Lišková, Soušková a ani Špičková nebyly úspěšné.

Druhá branka v jejich síti konečně probrala brněnský tým k tomu, aby zase začal pálit ostrými. V 78.min potrestala z trestného kopu faul domácích pěknou střelou kapitánka Soušková (2:4) a soupeřkám tak Zbrojovka znovu odskočila na dvoubrankový náskok. Ten pojistila v 81.min hlavou Veselá, kterou centrem našla ve vápně Vejlupková - 2:5.

S tříbrankovým náskokem v zádech si brněnské hráčky závěr zápasu už pohlídaly a odehrály ho na půlce domácích. Na stavu se tak už do devadesáté minuty nic nezměnilo a Zbrojovačky si tak po vlažném startu a bodovém strádání připsaly druhé vítězství ze dvou posledních zápasů.

II.LIGA ŽEN:
FK Rakovník - FC Zbrojovka 2:5 (0:3)
Branky:
58. a 78. Denisa Fedorková - 29. a 42. Míša Kotlánová, 37. Lucie Lišková, 80. Jana Soušková, 83. Iva Veselá

Bez karet

FCZ: Janštová - Chrenková, Žáková, Hanzlová, Vejlupková - Kotlánová, Špičková, Honková, Soušková - Veselá, Lišková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře