Reklama
reklama

Zbrojovačky potvrdily domácí výhru a přivezly body z Rakovníka

Po domácí výhře z minulého týdne odjížděl ženský fotbalový tým Zbrojovky Brno do Rakovníka s tím, že by zde chtěl bodovat, ale že to nebude zrovna jednoduché.

Úvod zápasu byl z brněnské strany tradičně vlažný a z letargie zbrojovačky probrala až tutovka domácích hráček, kterou pohotově zlikvidovala Janštová.

První branková příležitost Brna přilétla v 16.min, ale Lišková ji proměnit nedokázala.

Ve 28.min našla Honková ve vápně Veselou, která zakončovala na zadní tyč, avšak golmanka domácích konečky prstů vytáhla míč opět na brankovou konstrukci. Od ní se odrazil ke Kotlánové, která číhala na zadní tyči a dokázala prostřelit vše, co ji stálo v cestě – 0:1.

v 36.min Lišková vyhrála souboj na rychlost s domácí stoperkou a následně dokázala gólově přehodit i domácí brankářku – 0:2.

V 41.min se po pěkné kombinaci a centru Vejlupkové do zakončení dostala opět Kotlánová, která střelou na zadní tyč rozvlnila síť domácí brány potřetí – 0:3.

Pokud se někdo domníval, že druhá půle bude z pohledu hostí už jen procházkou růžovým sadem, tak se šeredně mýlil.

Rakovník změnil rozestavení a začal se čím dál tím více dostávat ke slovu.

Vyústěním brněnské laxnosti v obraně dokázala využít dvakrát domácí Fedorková. Nejprve se v 56.min uvolnila ve vápně a prostřelila Janštovou (1:3) a následně v 77.min využila nerozhodnosti hostující stoperky, kterou přetlačila a následně si poradila i se zakončením (2:3).

Brněnské hráčky měly samozřejmě šance taky, ale Lišková, Soušková a ani Špičková nebyly úspěšné.

Druhá branka v jejich síti konečně probrala brněnský tým k tomu, aby zase začal pálit ostrými. V 78.min potrestala z trestného kopu faul domácích pěknou střelou kapitánka Soušková (2:4) a soupeřkám tak Zbrojovka znovu odskočila na dvoubrankový náskok. Ten pojistila v 81.min hlavou Veselá, kterou centrem našla ve vápně Vejlupková - 2:5.

S tříbrankovým náskokem v zádech si brněnské hráčky závěr zápasu už pohlídaly a odehrály ho na půlce domácích. Na stavu se tak už do devadesáté minuty nic nezměnilo a Zbrojovačky si tak po vlažném startu a bodovém strádání připsaly druhé vítězství ze dvou posledních zápasů.

II.LIGA ŽEN:
FK Rakovník - FC Zbrojovka 2:5 (0:3)
Branky:
58. a 78. Denisa Fedorková - 29. a 42. Míša Kotlánová, 37. Lucie Lišková, 80. Jana Soušková, 83. Iva Veselá

Bez karet

FCZ: Janštová - Chrenková, Žáková, Hanzlová, Vejlupková - Kotlánová, Špičková, Honková, Soušková - Veselá, Lišková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Komentáře