Reklama
reklama

Začínají Mezinárodní hry handicapované mládeže. Příjíždí děti z celé Evropy

Za pár hodin odstartují v Brně Mezinárodní hry handicapované mládeže. Do města dorazí přes 300 účastníků z celkem jedenácti států ze všech koutů Evropy.

Hry zahájí středeční příjezd výprav a neformální setkání účastníků. První závody odstartují ráno ve čtvrtek  a potrvají až do sobotního pozdního odpoledne. Soutěžící si poměří své síly v plavání, hraní boccie, stolním tenise, atletice a nově i v regatě plachetnic. „Počtem účastníků jsou letošní Hry srovnatelné s loňským ročníkem a předčí původní očekávání. Brno tak přivítá přes 300 sportovců, z toho 74 na vozíku a přes 20 se zrakovým postižením,“ komentuje ředitel Nadačního fondu Emil Vítězslav Dohnal.   Mezi účastníky se sejdou všechny státy Visegrádské čtyřky. Náměstek hejtmana Stanislav Juránek ocenil aktivity Nadačního fondu Emil: „Myšlenka her je důležitá, projekt se vydařil, jde o pátý ročník, který již zakládá tradici. Jihomoravský kraj tyto aktivity podporuje dlouhodobě, letos částkou 300 000 korun, chceme je podporovat i nadále. Nejde jen o konkrétní finanční pomoc, ale například i námi zřizovaná škola v Brně na Čichnově ulici umožní ubytování účastníkům her i možnost soutěží. Těší mne také, že sportovní akce jsou zde propojeny s kulturními akcemi a programem pro veřejnost,“ zdůraznil Juránek.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře