Reklama
reklama

Začínají Mezinárodní hry handicapované mládeže. Příjíždí děti z celé Evropy

Za pár hodin odstartují v Brně Mezinárodní hry handicapované mládeže. Do města dorazí přes 300 účastníků z celkem jedenácti států ze všech koutů Evropy.

Hry zahájí středeční příjezd výprav a neformální setkání účastníků. První závody odstartují ráno ve čtvrtek  a potrvají až do sobotního pozdního odpoledne. Soutěžící si poměří své síly v plavání, hraní boccie, stolním tenise, atletice a nově i v regatě plachetnic. „Počtem účastníků jsou letošní Hry srovnatelné s loňským ročníkem a předčí původní očekávání. Brno tak přivítá přes 300 sportovců, z toho 74 na vozíku a přes 20 se zrakovým postižením,“ komentuje ředitel Nadačního fondu Emil Vítězslav Dohnal.   Mezi účastníky se sejdou všechny státy Visegrádské čtyřky. Náměstek hejtmana Stanislav Juránek ocenil aktivity Nadačního fondu Emil: „Myšlenka her je důležitá, projekt se vydařil, jde o pátý ročník, který již zakládá tradici. Jihomoravský kraj tyto aktivity podporuje dlouhodobě, letos částkou 300 000 korun, chceme je podporovat i nadále. Nejde jen o konkrétní finanční pomoc, ale například i námi zřizovaná škola v Brně na Čichnově ulici umožní ubytování účastníkům her i možnost soutěží. Těší mne také, že sportovní akce jsou zde propojeny s kulturními akcemi a programem pro veřejnost,“ zdůraznil Juránek.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře