Reklama
reklama

Triatlonisté budou v sobotu v Brně bojovat ve dvou pohárových závodech

Česká triatlonová elita a junioři ze třinácti zemí si změří v sobotu v Brně síly ve dvou pohárových závodech. Na seniory čeká závěrečný druhý díl Českého a Slovenského poháru a junioři ze 13 zemí budou bojovat o prvenství v Evropském poháru.
V kategorii mužů nebude startovat nejúspěšnější triatlonista české historie Filip Ospalý, který se zaměřuje na delší tratě a hlavní vrchol sezony pro něj bude Ironman na Havaji. O tomto víkendu má Ospalý v programu účast na polovičním Ironmanu v rakouském St. Pöltenu, kde už třikrát vyhrál.
 
Do okruhu favoritů se řadí závodníci pořádajícího Ekol týmu František Kubínek, Martin Debnar a jejich silným soupeřem bude Tomáš Řenč z Labe Tri Clubu. Mezi ženami je hlavní uchazečkou o prvenství olympionička z Pekingu a Londýna Vendula Frintová.
 
Dějištěm závodu bude Brněnská přehrada a její okolí. Závodí se na sprinterských distancích 750 metrů plavání, 20 kilometrů cyklistika a 5 kilometrů běh.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře