Reklama
reklama

Světový šampionát nabídne porci 78 zápasů i zábavný program pro diváky

Obě brněnské haly, které se od dnešního dne do 30. června stanou dějištěm Mistrovství světa ve volejbale juniorek 2013, jsou kompletně připraveny. Komisaři FIVB zkontrolovali hrací plochy i zázemí Kajot arény a Městské haly míčových sportů Vodova, kde se během deseti dnů odehraje celkem 78 utkání.

Hlavní halou bude Kajot aréna, kde se uskuteční i zápasy o umístění na 1. až 8. pozici a ve všech svých utkáních se zde představí i české hráčky. Formát turnaje se oproti předchozím ročníkům změnil a místo šestnácti týmů bude o titul mistryň světa bojovat dvacet celků. Hrací systém tak vychází ze čtyř pětičlenných skupin. Z nich do další fáze postupují čtyři týmy, které se do kříže střetnou s celky ve druhé skupině o čtvrtfinále.

 

Zápasy českého týmu začínají vždy v 17.30 hodin. Předcházet jim bude doprovodný program u Kajot arény, který zahrnuje atrakce, soutěže i autogramiádu sportovců z Komety Brno nebo FC Zbrojovka. Hokejisté Komety budou také patrony jednotlivých utkání v Kajot aréně. Každý den je pro diváky mistrovství připravena i afterparty v Metro Music Baru.

 

„Chceme maximálně využít domácího prostředí a nalákat fanoušky na utkání českého družstva. Do Kajot arény a jejího okolí tak směřujeme i většinu doprovodných aktivit. Program je připraven před zápasy vždy už od 16 hodin, během obou víkendů pak budou probíhat soutěže za účasti stovek dětí. Ty mají navíc na šampionát vstup volný, a budou tak tvořit značnou část publika,“ shrnul předseda organizačního výboru MSJ Robert Urbánek.

 

Do Brna se vrací šampionát po dvaadvaceti letech. V roce 1991 česko-slovenské družstvo uhrálo v domácím prostředí šesté místo. Letos se národní tým zaměří nejprve na postup ze skupiny A, ve které se postupně utká s Portorikem, Dominikánskou republikou, Peru a Tchaj-wanem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře