Reklama
reklama

Světový šampionát nabídne porci 78 zápasů i zábavný program pro diváky

Obě brněnské haly, které se od dnešního dne do 30. června stanou dějištěm Mistrovství světa ve volejbale juniorek 2013, jsou kompletně připraveny. Komisaři FIVB zkontrolovali hrací plochy i zázemí Kajot arény a Městské haly míčových sportů Vodova, kde se během deseti dnů odehraje celkem 78 utkání.

Hlavní halou bude Kajot aréna, kde se uskuteční i zápasy o umístění na 1. až 8. pozici a ve všech svých utkáních se zde představí i české hráčky. Formát turnaje se oproti předchozím ročníkům změnil a místo šestnácti týmů bude o titul mistryň světa bojovat dvacet celků. Hrací systém tak vychází ze čtyř pětičlenných skupin. Z nich do další fáze postupují čtyři týmy, které se do kříže střetnou s celky ve druhé skupině o čtvrtfinále.

 

Zápasy českého týmu začínají vždy v 17.30 hodin. Předcházet jim bude doprovodný program u Kajot arény, který zahrnuje atrakce, soutěže i autogramiádu sportovců z Komety Brno nebo FC Zbrojovka. Hokejisté Komety budou také patrony jednotlivých utkání v Kajot aréně. Každý den je pro diváky mistrovství připravena i afterparty v Metro Music Baru.

 

„Chceme maximálně využít domácího prostředí a nalákat fanoušky na utkání českého družstva. Do Kajot arény a jejího okolí tak směřujeme i většinu doprovodných aktivit. Program je připraven před zápasy vždy už od 16 hodin, během obou víkendů pak budou probíhat soutěže za účasti stovek dětí. Ty mají navíc na šampionát vstup volný, a budou tak tvořit značnou část publika,“ shrnul předseda organizačního výboru MSJ Robert Urbánek.

 

Do Brna se vrací šampionát po dvaadvaceti letech. V roce 1991 česko-slovenské družstvo uhrálo v domácím prostředí šesté místo. Letos se národní tým zaměří nejprve na postup ze skupiny A, ve které se postupně utká s Portorikem, Dominikánskou republikou, Peru a Tchaj-wanem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře