Reklama
reklama

Světové florbalistky se představí i v Brně, v hale na Vodově odehrají základní skupiny

Česká republika bude hostit v polovině prosince poprvé v historii světový šampionát florbalistek. Nejlepší ženské týmy nejprve přijedou do Brna, kde se v hale Vodova od 7. do 10. prosince odehrají zápasy základních skupin a předkolo play-off, zápasy o umístění a play-off včetně finále uvidí fanoušci tohoto kolektivního halového sportu od 11. do 15. prosince v Ostravě.

Na palubovce haly Vodova se představí ve čtyřech základních skupinách celkem 16 nejlepších ženských týmů světa. Mistrovský titul bude obhajovat Švédsko, k horkým favoritům na medailové umístění patří také Finsko, Švýcarsko a domácí hráčky, překvapit může ale i Lotyšsko či Norsko.

„Naše ambice jsou jasné, chceme získat medaili, i když to bude hodně těžké,“ uvedla trenérka národního týmu Karolína Šatalíková. V přípravě na šampionát proto neponechali nic náhodě a soustředili se na zlepšení herního projevu a vsadili hlavně na sehranost.

Český tým zahájí svou cestu za medailí 7. prosince posledním zápasem dne s Norskem, a to od 20 hodin. Před úvodním hvizdem proběhne v hale slavnostní zahájení šampionátu. Patronem mistrovství se stal zpěvák a herec Vojtěch Dyk, který se před uměleckou dráhou florbalu intenzivně věnoval. Doprovodný program slibuje kromě jiného také volbu první Miss Český florbal, řadu diváckých soutěží a další lákadla.

Velkým cílem a snem českých organizátorů je překonání rekordů v návštěvnosti šampionátu. Ten dosavadní drží švýcarské mistrovství světa, na které zavítalo téměř 30 tisíc diváků. Potvrdí se rostoucí zájem Čechů o florbal?

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře