Reklama
reklama

Sprinteři brněnské Dukly vyjeli pět míst na mistrovství světa, obsadí jen čtyři

Tři dráhoví cyklisté brněnské Dukly se představí na mistrovství světa v kolumbijském Cali, které se uskuteční od 26. února do 2. března.

Celkové umístění ve Světových pohárech, které se v letošní sezoně jely tři, opravňuje na světovém šampionátu Adama Ptáčníka ke startům v keirinu i ve sprintu, Pavla Kelemena ve sprintu a Robin Wagner s Tomášem Bábkem si vyjeli místo v závodě na 1 kilometr s pevným startem. Český svaz cyklistiky odsouhlasil účast Kelemena, Ptáčníka a Bábka.

Kelemen už měl místo jisté před posledním Světovým pohárem, který od 17. do 19. února hostila mexická Guadalajara, takže na něj neodcestoval. Nominaci ve sprintu a především v keirinu tam potvrdil Ptáčník. V keirinu v Guadalajaře obsadil 13. místo, když mu postup z opravy do druhého kola utekl jen o 0,024 sekundy. V celkovém hodnocení Světového poháru mu patří 16. místo a na mistrovství světa jede dvacet nejlepších.

Ve sprintu sice nepostoupil z kvalifikace mezi nejlepší šestnáctku, když zajel až 24. čas, ale celkově obsadil v seriálu 20. místo a v Cali se představí třicet sprinterů. Kelemenovi patří 11. místo.  „Pro potvrzení jsme tam jeli, což se všechno povedlo, ale s Adamovým výkonem úplně spokojený nejsem. Není v top formě, měl tréninkový výpadek. Důležité je, že si vyjel účast a máme ještě měsíc, abychom z něj dostali to nejlepší,“ uvedl český reprezentační trenér sprinterů i Dukly Brno Petr Klimeš.

Bábek si v Guadalajaře zajel osobní rekord na kilometru 1:00,945 minuty a sedmým místem si zajistil nominaci na světový šampionát. V celkovém hodnocení Světového poháru mu patří 17. místo, v Cali pojede dvacet kilometrářů. Wagner skončil celkově na 20. příčce, k účasti jej navíc opravňuje titul kontinentálního šampiona. „Výkon Tomáše Bábka, který si zajel osobák, musím vyzdvihnout,“ podotkl Klimeš. Bábek jel v Guadalajaře ještě sprint, ale jeho čas stačil jen na 27. místo.

O startu Ptáčníka a Kelemena na světovém šampionátu nikdo nepochyboval. Na rozdíl od sprintu a keirinu ovšem kilometr s pevným startem není olympijská disciplína. Účast všech reprezentantů musí posvětit Český svaz cyklistiky, který přiřkl neolympijskému kilometru do Cali jen jedno místo. Brněnská Dukla jej obsadila Bábkem, proti Wagnerovi hovořil i třítýdenní tréninkový výpadek zaviněný těžkou angínou. „Už jsme se o tom s Robinem bavili a vzal to v pohodě. I když mi to zpočátku nebylo příjemné, jsme kamarádi a úspěch si navzájem fakt přejeme. Budu bojovat za naši kilometrářskou čest,“ prohlásil šestadvacetiletý Bábek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Komentáře