Reklama
reklama

Sprinteři brněnské Dukly se oproti loňskému mistrovství světa zlepšili

Dráhoví cyklisté brněnské Dukly se v úterý v noci vrátí z kolumbijského Cali, kterého hostilo mistrovství světa. Výsledkově pro brněnskou Duklu nedopadlo nijak převratně, ale časově je to podstatně lepší než výsledky vypadají. Oproti loňskému mistrovství světa se brněnští sprinteři časově zlepšili. „V současné době to bylo maximum, které byli kluci schopní dosáhnout, neustále zrychlují. Odstup od nejlepších už není tak propastný, jako býval. I když jsem čekal trochu víc, hlásím spokojenost,“ zhodnotil šampionát hlavní kouč brněnské Dukly Svatopluk Buchta.

Pavel Kelemen obsadil ve sprintu 17. místo, oproti loňsku si o dvě místa polepšil. V kvalifikaci na letmých 200 metrů dosáhl času 10,030 sekundy, se kterým by loni na mistrovství světa skončil v kvalifikaci na sedmém místě. Pod deset sekund jeli loni čtyři borci a letos dokonce třináct. Od tohoto času Pavla dělilo jen 0,03 sekundy. Olympijský vítěz Jason Kenny skončil v kvalifikaci jen tři místa před ním čtrnáctý.

Kelemen si po kvalifikaci v první vyřazovací jízdě vyšlápnul na trojnásobného medailistu z mistrovství světa Matthewa Cramptona a z druhé pozice na něj zaútočil, dostal se před něj, ale velezkušený Brit jej nad sebou udržel a s vypětím všech sil postoupil dále. „Jaký rozdíl oproti Minsku, kde v jízdě s Kennym Pavel prohrál zcela jasně. Pavel se stále zlepšuje, byť to výsledkově nevypadá. Před ním skončili jen jezdci silných zemí a Španěl Peralta. Pavlovu formu směřujeme k olympiádě Riu a úspěchu tam,“ prohlásil Buchta.

Adam Ptáčník měl v kvalifikaci sprintu obrovskou smůlu, kdy mu v nejvyšší rychlosti explodovala galuska, a skončil v kotrmelcích. Přesto převlékl kombinézu a jel znovu. V tomto kontextu je čas 10,16 sekundy a postup do dalších bojů neuvěřitelný. „Adam postoupil z kvalifikace poprvé v kariéře, takže forma byla dobrá,“ sdělil Buchta. Na start další jízdy se postavil obhájci titulu Stefanu Bötticherovi z Německa. A opět smůla. „V cílové zatáčce se mu strhla ve spurtu galuska z tkalounu a upadl opět. Neuvěřitelné,“ kroutil hlavou Buchta. Ptáčník nakonec skončil na 23. příčce.

V keirinu Adam Ptáčník neprodal svou rychlost z tréninku před mistrovstvím světa a nechal se jak v první jízdě, tak v opravné vytlačit soupeři z výhodné pozice v klubku spurtujících jezdců a skončil na děleném 17. místě. Svou loňskou pozici vylepšil o osm příček.

Tomáš Bábek v kilometru s pevným startem skončil devátý a zajel svůj osobní rekord na nížinné dráze a časem pod 1,02 minuty potvrdil návrat formy, kterou měl před svým těžkým zraněním v roce 2011. „I zde je příslib časového a výsledkového zlepšení. Čas o půl sekundy rychlejší, který umí, by ho posunul na páté místo,“ doplnil Buchta.

Dráhoví cyklisté brněnské Dukly po změně kvalifikačního systému na mistrovství světa předvedli své současné maximum, vše směřují k olympijským hrám v Rio de Janeiru. „Důležitým momentem byla samotná kvalifikace na mistrovství světa, kdy jsme již od května byli nuceni jezdit po závodech a získávat body pro kvalifikaci Světového poháru. Poté jsme se opět začali kvalifikovat na mistrovství světa, což stálo hodně sil a finančních prostředků. Na světovém šampionátu se oproti loňsku snížily počty startujících,“ připomněl Buchta nový a složitější kvalifikační klíč.

Jedinou českou medaili v Cali získali Martin Bláha s Vojtěchem Hačeckým, kteří vybojovali stříbro v bodovacím závodě dvojic. „Je to pro mě velmi příjemné překvapení a vynikající výsledek. Závod se jel rychlostním průměrem před 54 kilometrů v hodině, což je pekelné tempo. Pouze čtyři dvojice získaly kolo náskoku. Spolufavorité Britové a Australané ztratili čtyři kola. Ve dvojicích patříme mezi světovou špičku a skončili jsme pár bodů od titulu mistra světa v tak napráskané konkurenci,“ pochválil dvojici pražské Dukly Buchta.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře