Reklama
reklama

Skokanská světová elita bude zítra zdolávat Brněnskou laťku

Nejlepší skokani do výšky se i letos představí na jihu Moravy. Závod Brněnská laťka 2014 se uskuteční v úterý 11. února v nákupním centru Olympia v Modřicích. Těsně před startem Brněnské laťky poslal vynikající vizitku do Brna italský reprezentant Marco Fassinotti, když na tradičně nejlepším výškařském mítinku světa v německém Amstadtu překonali dva ruští výškaři Uchov a Dmitrik magickou hranici 240 cm ahned za nimi si vylepšil osobní maximum Marco Fassinotti na vynikajících 233 cm a dostal se na čtvrtou příčku světových tabulek. To je vynikající pozvánka pro příznivce kvalitního sportu do nákupního centra Olympia, aby v úterý svedl souboj s naším nejlepším výškařem poslední doby s Jardou Bábou o vítězství na 19. ročníku Brněnské laťky Alfa Helicopter.      

Vítězem loňského ročníku se stal čínský výškař Jü Wang, který si při závodě vylepšil osobní rekord na 230 cm a o čtyři centimetry překonal českého reprezentanta Jaroslava Bábu. Zvítězí letos domácí favorité? Letošní ročník nabídne již od 9 hodin závod pro žáky základních škol, od 13 hodin „B“ závod mužů a od 16.30 hodin národní závod žen.

„Mezi ženami uvidíme kromě jiných domácí vycházející hvězdu Michaelu Hrubou, která v loňském roce vybojovala na olympiádě mládeže v nizozemském Utrechtu stříbrnou medaili a hned na úvod letošní sezóny se předvedla vynikajícím výkonem 184 cm, kterým vévodí světovým dorosteneckým tabulkám,“ řekl ředitel závodu Ctibor Nezdařil.

Tradičně největší pozornost poutá mezinárodní závod mužů, který odstartuje v 18.30 hodin. Svou účast již potvrdil nejlepší český výškař Jaroslav Bába, mimo jiné držitel bronzové medaile z letních olympijských her v Aténách a držitel osobního rekordu 237 cm. Pravděpodobně největší souboj svede s medailistou z mistrovství světa Trevorem Barrym z Baham, který již v roce 2011 právě v Brně dokázal výkonem 230 cm zvítězit. Startovní listinu obohatili i kvalitní polští reprezentanti s osobními rekordy nad 230 cm Wojciech Theiner, Piotr Śleboda a Szymon Kiecana. Domácí příznivci se mohou těšit i na brněnskou naději a účastníka juniorského mistrovství Evropy v Tampere Martina Heindla.

V rámci doprovodného programu proběhne tradiční vyhlášení nejlepších atletů Jihomoravského kraje za rok 2013. Během závodu se představí živé sochy a hudebně bude program doprovázet mladá zpěvačka a herečka z Brna Kristýna Šebíková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře