Reklama
reklama

Skokanská světová elita bude zítra zdolávat Brněnskou laťku

Nejlepší skokani do výšky se i letos představí na jihu Moravy. Závod Brněnská laťka 2014 se uskuteční v úterý 11. února v nákupním centru Olympia v Modřicích. Těsně před startem Brněnské laťky poslal vynikající vizitku do Brna italský reprezentant Marco Fassinotti, když na tradičně nejlepším výškařském mítinku světa v německém Amstadtu překonali dva ruští výškaři Uchov a Dmitrik magickou hranici 240 cm ahned za nimi si vylepšil osobní maximum Marco Fassinotti na vynikajících 233 cm a dostal se na čtvrtou příčku světových tabulek. To je vynikající pozvánka pro příznivce kvalitního sportu do nákupního centra Olympia, aby v úterý svedl souboj s naším nejlepším výškařem poslední doby s Jardou Bábou o vítězství na 19. ročníku Brněnské laťky Alfa Helicopter.      

Vítězem loňského ročníku se stal čínský výškař Jü Wang, který si při závodě vylepšil osobní rekord na 230 cm a o čtyři centimetry překonal českého reprezentanta Jaroslava Bábu. Zvítězí letos domácí favorité? Letošní ročník nabídne již od 9 hodin závod pro žáky základních škol, od 13 hodin „B“ závod mužů a od 16.30 hodin národní závod žen.

„Mezi ženami uvidíme kromě jiných domácí vycházející hvězdu Michaelu Hrubou, která v loňském roce vybojovala na olympiádě mládeže v nizozemském Utrechtu stříbrnou medaili a hned na úvod letošní sezóny se předvedla vynikajícím výkonem 184 cm, kterým vévodí světovým dorosteneckým tabulkám,“ řekl ředitel závodu Ctibor Nezdařil.

Tradičně největší pozornost poutá mezinárodní závod mužů, který odstartuje v 18.30 hodin. Svou účast již potvrdil nejlepší český výškař Jaroslav Bába, mimo jiné držitel bronzové medaile z letních olympijských her v Aténách a držitel osobního rekordu 237 cm. Pravděpodobně největší souboj svede s medailistou z mistrovství světa Trevorem Barrym z Baham, který již v roce 2011 právě v Brně dokázal výkonem 230 cm zvítězit. Startovní listinu obohatili i kvalitní polští reprezentanti s osobními rekordy nad 230 cm Wojciech Theiner, Piotr Śleboda a Szymon Kiecana. Domácí příznivci se mohou těšit i na brněnskou naději a účastníka juniorského mistrovství Evropy v Tampere Martina Heindla.

V rámci doprovodného programu proběhne tradiční vyhlášení nejlepších atletů Jihomoravského kraje za rok 2013. Během závodu se představí živé sochy a hudebně bude program doprovázet mladá zpěvačka a herečka z Brna Kristýna Šebíková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře