Reklama
reklama

Skokanská světová elita bude zítra zdolávat Brněnskou laťku

Nejlepší skokani do výšky se i letos představí na jihu Moravy. Závod Brněnská laťka 2014 se uskuteční v úterý 11. února v nákupním centru Olympia v Modřicích. Těsně před startem Brněnské laťky poslal vynikající vizitku do Brna italský reprezentant Marco Fassinotti, když na tradičně nejlepším výškařském mítinku světa v německém Amstadtu překonali dva ruští výškaři Uchov a Dmitrik magickou hranici 240 cm ahned za nimi si vylepšil osobní maximum Marco Fassinotti na vynikajících 233 cm a dostal se na čtvrtou příčku světových tabulek. To je vynikající pozvánka pro příznivce kvalitního sportu do nákupního centra Olympia, aby v úterý svedl souboj s naším nejlepším výškařem poslední doby s Jardou Bábou o vítězství na 19. ročníku Brněnské laťky Alfa Helicopter.      

Vítězem loňského ročníku se stal čínský výškař Jü Wang, který si při závodě vylepšil osobní rekord na 230 cm a o čtyři centimetry překonal českého reprezentanta Jaroslava Bábu. Zvítězí letos domácí favorité? Letošní ročník nabídne již od 9 hodin závod pro žáky základních škol, od 13 hodin „B“ závod mužů a od 16.30 hodin národní závod žen.

„Mezi ženami uvidíme kromě jiných domácí vycházející hvězdu Michaelu Hrubou, která v loňském roce vybojovala na olympiádě mládeže v nizozemském Utrechtu stříbrnou medaili a hned na úvod letošní sezóny se předvedla vynikajícím výkonem 184 cm, kterým vévodí světovým dorosteneckým tabulkám,“ řekl ředitel závodu Ctibor Nezdařil.

Tradičně největší pozornost poutá mezinárodní závod mužů, který odstartuje v 18.30 hodin. Svou účast již potvrdil nejlepší český výškař Jaroslav Bába, mimo jiné držitel bronzové medaile z letních olympijských her v Aténách a držitel osobního rekordu 237 cm. Pravděpodobně největší souboj svede s medailistou z mistrovství světa Trevorem Barrym z Baham, který již v roce 2011 právě v Brně dokázal výkonem 230 cm zvítězit. Startovní listinu obohatili i kvalitní polští reprezentanti s osobními rekordy nad 230 cm Wojciech Theiner, Piotr Śleboda a Szymon Kiecana. Domácí příznivci se mohou těšit i na brněnskou naději a účastníka juniorského mistrovství Evropy v Tampere Martina Heindla.

V rámci doprovodného programu proběhne tradiční vyhlášení nejlepších atletů Jihomoravského kraje za rok 2013. Během závodu se představí živé sochy a hudebně bude program doprovázet mladá zpěvačka a herečka z Brna Kristýna Šebíková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře